Wiadomości

stat

Gdańsk bohaterem teledysku duetu "ktoś inny"

Klip zapowiada planowaną na 1 września debiutancką płytę.

Uliczki gdańskiego Śródmieścia, Złota Brama, a także sopockie molo znalazły się na kadrach teledysku do piosenki "Życie jest jedno" autorstwa duetu "ktoś inny". To zapowiedź płyty, którą muzycy planują wydać 1 września."ktoś inny" to duet multiinstrumentalistów. Tworzą go odpowiedzialny za teksty i muzykę Mateusz Wyziński oraz Ilona Karnicka. On śpiewa, gra na gitarach i perkusjonaliach, m.in. instrumencie handpan. Ona odpowiada za partie smyczkowe na skrzypcach, altówce i wiolonczeli oraz wspomaga lidera wokalnie. Muzycy poznali się w zespole Cisza Jak Ta, który od lat z powodzeniem koncertuje i nagrywa płyty z poezją śpiewaną.

Właśnie opublikowany na portalu YouTube teledysk do utworu "Życie jest jedno" jest drugim singlem po piosence "My i Ty", który zapowiada planowaną na 1 września debiutancką płytę duetu pt. "Pytania".

Koncerty w Trójmieście


- To piosenka o tym, aby nie bać się pójść na wojnę o swoje marzenia. Także o tym, że sama droga może być celem samym w sobie. Ta droga jest metaforycznie pokazana w pięknych kadrach z różnych miejsc w Trójmieście, w których bohaterowie klipu szukają zarówno siebie wzajemnie, jak i siebie jako człowieka - mówi Wyziński.
Duet Ktoś Inny tworzą odpowiedzialny za teksty i muzykę Mateusz Wyziński oraz Ilona Karnicka.
Duet Ktoś Inny tworzą odpowiedzialny za teksty i muzykę Mateusz Wyziński oraz Ilona Karnicka. Fot. Arkadiusz Drawc
Chodzi m.in. o uliczki gdańskiego Śródmieścia, Złotą Bramę, Długi Targi i Długie Pobrzeże, a także o ujęcia z sopockiej plaży i molo. Za zdjęcia i scenariusz do klipu odpowiada gdański kolektyw artystyczny Horyzont.

- Na płycie znajdzie się 14 moich utworów, wszystkie piosenki będą śpiewane po polsku - zapowiada Wyziński. - Będą to dość nostalgiczne, zaglądające w zakamarki duszy i pytające o sens życia kompozycje. W nagraniach wykorzystujemy m.in. rzadko spotykany na polskiej scenie instrument, jakim jest handpan. To dwie połączone metalowe skorupy, które mogą kojarzyć się z azjatyckimi wokami. Ma bardzo ciepłe brzmienie, które pierwszy raz usłyszałem na ulicy w Rzymie i się w nim zakochałem.

Podsiadło nagrał teledysk z gdańskimi akcentami


Wydanie płyty "Pytania" można wesprzeć na portalu zrzutka.pl. Jesienią zespołu będzie można posłuchać na żywo, niewykluczone, że również w Trójmieście.

28

lipca

Piotr Polk Gdańsk, Amfiteatr

03

sierpnia

6. Urodziny SurfBurger X So... Gdańsk, Ulica Elektryków

04

sierpnia

Michał Szpak - Dreamer Tour... Sopot, Tarasy przy Aquaparku

Kultura

Nietypowy koncert na schodach Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Nietypowy koncert na schodach GCF
W potrzasku. O spektaklu "Pan Schuster kupuje ulicę"
O spektaklu "Pan Schuster kupuje ulicę"

Kulinaria

Planuj z nami tydzień

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Gdański poeta, nominowany w 2010 r. do Nagrody Nike to: