Wiadomości

stat

Gdańsk bohaterem teledysku duetu "ktoś inny"

Klip zapowiada planowaną na 1 września debiutancką płytę.

Uliczki gdańskiego Śródmieścia, Złota Brama, a także sopockie molo znalazły się na kadrach teledysku do piosenki "Życie jest jedno" autorstwa duetu "ktoś inny". To zapowiedź płyty, którą muzycy planują wydać 1 września."ktoś inny" to duet multiinstrumentalistów. Tworzą go odpowiedzialny za teksty i muzykę Mateusz Wyziński oraz Ilona Karnicka. On śpiewa, gra na gitarach i perkusjonaliach, m.in. instrumencie handpan. Ona odpowiada za partie smyczkowe na skrzypcach, altówce i wiolonczeli oraz wspomaga lidera wokalnie. Muzycy poznali się w zespole Cisza Jak Ta, który od lat z powodzeniem koncertuje i nagrywa płyty z poezją śpiewaną.

Właśnie opublikowany na portalu YouTube teledysk do utworu "Życie jest jedno" jest drugim singlem po piosence "My i Ty", który zapowiada planowaną na 1 września debiutancką płytę duetu pt. "Pytania".

Koncerty w Trójmieście


- To piosenka o tym, aby nie bać się pójść na wojnę o swoje marzenia. Także o tym, że sama droga może być celem samym w sobie. Ta droga jest metaforycznie pokazana w pięknych kadrach z różnych miejsc w Trójmieście, w których bohaterowie klipu szukają zarówno siebie wzajemnie, jak i siebie jako człowieka - mówi Wyziński.
Duet Ktoś Inny tworzą odpowiedzialny za teksty i muzykę Mateusz Wyziński oraz Ilona Karnicka.
Duet Ktoś Inny tworzą odpowiedzialny za teksty i muzykę Mateusz Wyziński oraz Ilona Karnicka. Fot. Arkadiusz Drawc
Chodzi m.in. o uliczki gdańskiego Śródmieścia, Złotą Bramę, Długi Targi i Długie Pobrzeże, a także o ujęcia z sopockiej plaży i molo. Za zdjęcia i scenariusz do klipu odpowiada gdański kolektyw artystyczny Horyzont.

- Na płycie znajdzie się 14 moich utworów, wszystkie piosenki będą śpiewane po polsku - zapowiada Wyziński. - Będą to dość nostalgiczne, zaglądające w zakamarki duszy i pytające o sens życia kompozycje. W nagraniach wykorzystujemy m.in. rzadko spotykany na polskiej scenie instrument, jakim jest handpan. To dwie połączone metalowe skorupy, które mogą kojarzyć się z azjatyckimi wokami. Ma bardzo ciepłe brzmienie, które pierwszy raz usłyszałem na ulicy w Rzymie i się w nim zakochałem.

Podsiadło nagrał teledysk z gdańskimi akcentami


Wydanie płyty "Pytania" można wesprzeć na portalu zrzutka.pl. Jesienią zespołu będzie można posłuchać na żywo, niewykluczone, że również w Trójmieście.

08

grudnia

Natalia Przybysz - Jak Malo... Gdańsk, Stary Maneż

08

grudnia

Jarmark Świąteczny w Gdyni Gdynia, Plac Grunwaldzki

08

grudnia

Świąteczne Bakalie Gdańsk, Plenum

Kultura

Oryginalne tablice z postulatami Sierpnia '80 mogą zniknąć z ECS
Muzeum Morskie chce tablic z Sierpnia '80
Irena Jarocka i Lech Bądkowski będą mieli swoje pomniki w Oliwie i Głównym Mieście
Dwa nowe pomniki w Gdańsku

Kulinaria

Jemy na mieście: restauracja Deska - smak i duże porcje
Jemy na mieście: Deska - duże porcje
Wykluczeni społecznie poprowadzą food trucka
Food truck, który pomaga wykluczonym

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W sezonie przedświątecznym przez Trójmiasto przejeżdżają Mikołaje: