Wiadomości

stat

Gdynia powitała lato. Relacja z Cudawianków


W dzień Park Cudów obfitujący w atrakcje dla całych rodzin, a wieczorem koncerty na plaży. Na dokładkę rozbudowana strefa food trucków i piękna pogoda, za sprawą której do hucznego świętowania pierwszego dnia lata w Gdyni włączyło się jeszcze więcej osób, niż zazwyczaj. Kolejne Cudawianki przeszły już do historii, ale imprezowicze zapowiedzieli, że zamierzają bawić się do białego rana.Huczne imprezy na powitanie lata to gdyńska specjalność. Od dwunastu lat okazją do symbolicznego świętowania letniego przesilenia są Cudawianki, czyli sporej wielkości miejska impreza będąca połączeniem rodzinnego pikniku z plenerowymi koncertami na wielkiej plażowej scenie.

Parada żaglowców w Gdyni


Symbolem gdyńskich Cudawianków są - nomen omen - spektakularne wianki, które można zapleść sobie samodzielnie, korzystając z pomocy specjalistów oraz przygotowanych przez nich materiałów, na zlokalizowanych na terenie imprezy stoiskach. W tym roku, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych, stoiska te przeżywały prawdziwe oblężenie.

- Staliśmy w kolejce 2,5 godziny. Na szczęście jest nas czworo, więc się zmienialiśmy. W międzyczasie udało nam się skorzystać z innych "cudawiankowych" atrakcji i "wyżyć się" artystycznie - komentowały uczestniczki wydarzenia.
Symbolem gdyńskich Cudawianków są - nomen omen - spektakularne wianki, które można zapleść sobie samodzielnie, korzystając z pomocy specjalistów oraz przygotowanych przez nich materiałów, na zlokalizowanych na terenie imprezy stoiskach.
Symbolem gdyńskich Cudawianków są - nomen omen - spektakularne wianki, które można zapleść sobie samodzielnie, korzystając z pomocy specjalistów oraz przygotowanych przez nich materiałów, na zlokalizowanych na terenie imprezy stoiskach. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl
Okazji do tego, aby - jak wspomniały uczestniczki imprezy - "wyżyć się" artystycznie nie brakowało - na stoisku "Luzik arbuzik" można było stworzyć sobie pluszowego arbuza o wielorakim zastosowaniu, u sąsiadów z "Tutti Frutti" mieliśmy okazję eksperymentować z zapachem, smakiem i kolorem owoców, a jeśli komuś - dla odmiany - zamarzył się wysiłek intelektualny, na stoisku firmy Alexander można było pograć w gry planszowe. Dla miłośników mocniejszych wrażeń przygotowano turniej gry w Gorącego ziemniaka, Moje na górze, czy Rach Ciach.

Koncerty w Trójmieście


Uczestnicy Cudawianków mieli też możliwość stworzenia m.in. spersonalizowanych toreb, turbanów, nauczyć się, jak tworzyć latawce oraz wymienić się roślinami.

Na Placu Cudów, na jaki podczas Cudawianków przemianowano Plac Grunwaldzki, można było też wziąć udział w warsztatach bębniarskich, poćwiczyć fitness pod chmurką, poszukać skarbu oraz rozłożyć się wygodnie na leżakach i delektować projekcjami filmów o dawnej Gdyni.

Punktem kulminacyjnym Cudawianków były tradycyjnie wieczorne koncerty. W tym roku przed gdyńską publicznością zaprezentowali się Need More Clouds, Gutek, Marika oraz gwiazda wieczoru - Dub FX & Mr Woodnote.

Tradycyjnie, wydzielony plac przed sceną zapełniał się powoli. Zdecydowana większość imprezowiczów wolała rozłożyć się poza barierkami, na plaży, aby w znacznie swobodniejszej atmosferze delektować się prezentowaną muzyką, obserwować piękny zachód słońca, a po godz. 22 paradę żeglarską. Dzięki znakomitemu nagłośnieniu i telebimom dającym podgląd tego, co działo się na scenie, plażowe imprezowanie było na tyle komfortowe, że po zakończeniu koncertów uczestnicy Cudawianków nie zamierzali zmieniać lokalizacji, tylko bawić się do białego rana.

Zobacz finał imprezy

29

lutego

Five Stars Hip-Hop Festiwal Gdańsk, Stary Maneż

29

lutego

Hunter Gdynia, Klub Ucho

02

marca

Queen Machine Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Aleksander R. Michalak: Pewnym przywilejem jest tu mieszkać
"Pewnym przywilejem jest tu mieszkać"
Spektakle gościnne w marcu i kwietniu
Spektakle gościnne w marcu i kwietniu

Kulinaria

Okiem dietetyka: żelazo w diecie dzieci i dorosłych
Okiem dietetyka: żelazo w diecie

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Debiutancka powieść Pawła Huelle to: