Wiadomości

stat

Gdynia powitała lato. Relacja z Cudawianków


W dzień Park Cudów obfitujący w atrakcje dla całych rodzin, a wieczorem koncerty na plaży. Na dokładkę rozbudowana strefa food trucków i piękna pogoda, za sprawą której do hucznego świętowania pierwszego dnia lata w Gdyni włączyło się jeszcze więcej osób, niż zazwyczaj. Kolejne Cudawianki przeszły już do historii, ale imprezowicze zapowiedzieli, że zamierzają bawić się do białego rana.Huczne imprezy na powitanie lata to gdyńska specjalność. Od dwunastu lat okazją do symbolicznego świętowania letniego przesilenia są Cudawianki, czyli sporej wielkości miejska impreza będąca połączeniem rodzinnego pikniku z plenerowymi koncertami na wielkiej plażowej scenie.

Parada żaglowców w Gdyni


Symbolem gdyńskich Cudawianków są - nomen omen - spektakularne wianki, które można zapleść sobie samodzielnie, korzystając z pomocy specjalistów oraz przygotowanych przez nich materiałów, na zlokalizowanych na terenie imprezy stoiskach. W tym roku, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych, stoiska te przeżywały prawdziwe oblężenie.

- Staliśmy w kolejce 2,5 godziny. Na szczęście jest nas czworo, więc się zmienialiśmy. W międzyczasie udało nam się skorzystać z innych "cudawiankowych" atrakcji i "wyżyć się" artystycznie - komentowały uczestniczki wydarzenia.
Symbolem gdyńskich Cudawianków są - nomen omen - spektakularne wianki, które można zapleść sobie samodzielnie, korzystając z pomocy specjalistów oraz przygotowanych przez nich materiałów, na zlokalizowanych na terenie imprezy stoiskach.
Symbolem gdyńskich Cudawianków są - nomen omen - spektakularne wianki, które można zapleść sobie samodzielnie, korzystając z pomocy specjalistów oraz przygotowanych przez nich materiałów, na zlokalizowanych na terenie imprezy stoiskach. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl
Okazji do tego, aby - jak wspomniały uczestniczki imprezy - "wyżyć się" artystycznie nie brakowało - na stoisku "Luzik arbuzik" można było stworzyć sobie pluszowego arbuza o wielorakim zastosowaniu, u sąsiadów z "Tutti Frutti" mieliśmy okazję eksperymentować z zapachem, smakiem i kolorem owoców, a jeśli komuś - dla odmiany - zamarzył się wysiłek intelektualny, na stoisku firmy Alexander można było pograć w gry planszowe. Dla miłośników mocniejszych wrażeń przygotowano turniej gry w Gorącego ziemniaka, Moje na górze, czy Rach Ciach.

Koncerty w Trójmieście


Uczestnicy Cudawianków mieli też możliwość stworzenia m.in. spersonalizowanych toreb, turbanów, nauczyć się, jak tworzyć latawce oraz wymienić się roślinami.

Na Placu Cudów, na jaki podczas Cudawianków przemianowano Plac Grunwaldzki, można było też wziąć udział w warsztatach bębniarskich, poćwiczyć fitness pod chmurką, poszukać skarbu oraz rozłożyć się wygodnie na leżakach i delektować projekcjami filmów o dawnej Gdyni.

Punktem kulminacyjnym Cudawianków były tradycyjnie wieczorne koncerty. W tym roku przed gdyńską publicznością zaprezentowali się Need More Clouds, Gutek, Marika oraz gwiazda wieczoru - Dub FX & Mr Woodnote.

Tradycyjnie, wydzielony plac przed sceną zapełniał się powoli. Zdecydowana większość imprezowiczów wolała rozłożyć się poza barierkami, na plaży, aby w znacznie swobodniejszej atmosferze delektować się prezentowaną muzyką, obserwować piękny zachód słońca, a po godz. 22 paradę żeglarską. Dzięki znakomitemu nagłośnieniu i telebimom dającym podgląd tego, co działo się na scenie, plażowe imprezowanie było na tyle komfortowe, że po zakończeniu koncertów uczestnicy Cudawianków nie zamierzali zmieniać lokalizacji, tylko bawić się do białego rana.

Zobacz finał imprezy

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Znane gdańskie piwo, produkowane od 1449 to: