Grand Prix Jarmarku św. Dominika przyznane

Najnowszy artukuł na ten temat Ostatni dzień Jarmarku św. Dominika
Grand Prix w kategorii "Dobry Pomysł" trafiło do firmy Redpointgdansk Monika Rajchert z Gdańska za domki dla dzikich owadów zapylających. Sprzedawane domki zapewniające schronienie pożytecznym owadom, dające możliwość budowy gniazd, zwłaszcza podczas zimy.
Grand Prix w kategorii "Dobry Pomysł" trafiło do firmy Redpointgdansk Monika Rajchert z Gdańska za domki dla dzikich owadów zapylających. Sprzedawane domki zapewniające schronienie pożytecznym owadom, dające możliwość budowy gniazd, zwłaszcza podczas zimy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Jedną z atrakcji Jarmarku św. Dominika jest konkurs dla wystawców organizowany przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. W tym roku nagrody przyznano w kategoriach "Dobry pomysł i "Dobry smak". Dzięki temu, że werdykt ogłoszono na tydzień przed końcem imprezy, mieszkańcy i turyści mogą odwiedzić zwycięskie stoiska, a wystawcy mają okazję pochwalić się wyróżnieniem.Czy robisz zakupy na Jarmarku św. Dominika?

Zobacz wyniki (1535)
Tegoroczna edycja Jarmarku św. Dominika z powodu epidemii koronawirusa różni się od poprzednich. Zmniejszono liczbę wystawców, sprzedaż odbywa się w reżimie sanitarnym, a w strefach gastronomicznych posiłki są wydawane głównie na wynos. Jest bezpiecznie, a obostrzeń związanych z koronawirusem pilnują strażnicy miejscy.

Zresztą w upalne dni jak ostatnie większość turystów wybiera na odpoczynek plażę, więc nie ma obaw o tłumy i spokojnie można odwiedzić imprezę, będąc spokojnym o zachowanie dystansu i swoje zdrowie.

Zmiany związane z epidemią nie oznaczają, że impreza jest mniej interesująca. Oferta handlowa jakościowo z roku na rok polepsza się. Lepszy jest też sposób ekspozycji, przybyło drewnianych altanek. Coraz mniej jest tandetnych kramów, a coraz więcej wartościowego towaru.

Tradycyjnie już odbywa się konkurs dla wystawców, w którym wyłaniane są najbardziej atrakcyjne ekspozycje lub produkty.

Laureaci nagrody głównej Grand Prix w kategorii "Dobry Pomysł" i "Dobry Smak" otrzymują okolicznościową statuetkę, dyplom oraz nagrodę w formie voucheru o wartości 5 tys zł. brutto do wykorzystania na zakup stoiska w kolejnej edycji Jarmarku św. Dominika.

Ostatecznie jury złożone z przedstawicieli lokalnych mediów, pracowników Urzędu Miejskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz członków rad dzielnic zdecydowało się przyznać w kategorii "Dobry Pomysł" Grand Prix i wyróżnienie, natomiast w kategorii "Dobry Smak": Grand Prix i dwa wyróżnienia.

Grand Prix w kategorii "Dobry Pomysł" trafiło do firmy Redpointgdansk Monika Rajchert z Gdańska za domki dla dzikich owadów zapylających. Zwycięskie stoisko jest oznaczone numerem 37 i znajduje się na ul. Długie Pobrzeże.

Sprzedawane domki zapewniające schronienie pożytecznym owadom, dające możliwość budowy gniazd, zwłaszcza podczas zimy. Są wykonane ze sklejki z odzysku z użyciem naturalnych materiałów jak kora drewna, liście, szyszki itp. I nie są drogie. Mały domek można dostać za 40 zł, a większe za cenę od 70 do 140 zł.

Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do stoiska nr 13 zlokalizowanego na ul. św. Ducha pod nazwą Tajemnice drewna z Konarzyn za wycinane ręcznie ozdoby z drewna.

Jurorów zauroczyły wycinane w drewnie zwierzęta: koty, psy, wiewiórki, króliki, a także imiona i napisy. Praca trwa na stoisku, bez użycia lasera, dzięki temu każda z figurek ma indywidualny charakter. Stoisko prowadzi mężczyzna zbierający pieniądze na protezę nogi, wciągając do wspólnej zabawy zwłaszcza najmłodszych.

Co zjemy na Jarmarku św. Dominika?W kategorii "Dobry Smak" najlepszy okazało się stoisko nr 1 KAFËBË z Gdańska, które mieści się na Przystanku Ołowianka, stoisko nr 1. Nagroda Grand Prix powędrowała za propagowanie tradycyjnej kuchni kaszubskiej w nowoczesnym wydaniu z wykorzystaniem tradycyjnych produktów i przepisów, ale w zaskakującej odsłonie, pokazującą przy okazji szeroką oferta lokalnych produktów sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Pierwsze wyróżnienie powędrowało do stoiska nr 2 pod nazwą BEKON z Więckowych za wołową wędzonkę długodojrzewającą kociewską.

Jest wytwarzana przez gospodarstwo rodzinne prowadzone od kilkudziesięciu lat w tym samym miejscu - we własnym gospodarstwie, według tradycyjnych zaleceń. Co ważne, wędzonka jest wytwarzana z certyfikowanego mięsa ekologicznego.

Drugie wyróżnienie trafiło do firmy OL-MAT z Kruszwicy. Ich stoisko z numerem 8 znajduje się przy ul. Grobli IV. W ofercie ta rodzinna firma, złożona z kucharzy z wykształcenia i powołania zajmująca się przetwórstwem na skalę regionalną, ma w ofercie ryby smażone w zalewie octowej i octowo-pomidorowej. Do kupienia są różne gatunki ryb np. leszcz, węgorz, sielawa, łosoś.

Jarmark św. Dominika jest otwarty do 16 sierpnia. Do tego czasu można zobaczyć nagrodzone stoiska.

Zobacz jak wyglądało rozpoczęcie tegorocznego Jarmarku św. Dominika.

Opinie (123) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Jak tam na jarmarku

  Covid można już dostać? Czy badania dopiero jak szpitale zaczną panikować? Przeprowadzanie takiej imprezy w aktualnej sytuacji... starówkę będzie trzeba omijać co najmniej do września

  • 127 51

 • Kiedy wróci jarmark dominikański ??

  • 48 20

 • Banda baranów

  Przykro mi stwierdzić ale w tym momencie żałuję że urodziłem się w tym mieście i w nim mieszkam. i**otyzmem było otwieranie tego syfu . Mniejsza ilość bud ? Co to zmieniło . Ludzie zachowują się jak bydło . Z pracy nie mogę wrócić normalnie bo bydła na tym jarmarku jak co roku . Zachowany odstęp to chyba w śnie maseczki ? Co u 30 osoby ? A wy jeszcze wystawiacie post na trójmiasto jaki ten jarmark nie jest zarąbisty . Wstyd . Ciekaw jestem ile osób z tych którzy pozwolili ten burdel otworzyć zwiedziło ten jarmark. Pomorskie już jest 4 na liście pod względem zachorowań w tym na Pomorze gdansk jest pierwszy. Szacunek za myślenie pieniążkami ;)

  • 238 88

 • Ja zawsze mam sentyment moi drodzy I kochani

  do Jarmarku i zawszę będę tam wracał..

  • 43 85

 • Precz z Jarmarkiem , covidem i firmą MTG

  • 91 33

 • No pójdzie niewiele osób ale wystarczy żeby poroznosiłem wirusa, koszty potem wielokrotnie wyzsze

  • 48 10

 • Najlepsze to z kiełbasa z grylla

  • 38 11

 • Ten Grand Prix świadczy dobitnie o tym, że na tym jarmarku nic nie ma.

  Ja nie byłem i nie mam zamiaru oglądać domków dla much itp. Jak to mówią "zostań w domu", heh.
  No ale kasa z jarmarku została już zabudżetowana, żeby było stać Budyńland na rydwany.
  Jarmark must go on.

  • 98 34

 • A gdzie pytanie nie chodzę na jarmark?

  • 110 13

 • Żiri złożone z pracowników gdańskich urzędów

  oraz radnych.
  To już nawet komentarza nie wymaga

  • 134 11

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Utwór “Zawsze Gdańsk” wykonuje zespół: