• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Widzieliśmy nowy Ogród Świateł w Kolibkach

Alicja Olkowska
25 października 2023, godz. 22:15 
Opinie (32)

Nowy Ogród Świateł "Garden of Lights"parku Kolibki w Gdyni-Orłowie - w środę wieczorem, 25 października, odbył się przedpremierowy pokaz. To druga odsłona wystawy plenerowej w całości zbudowanej z iluminacji i świetlnych rzeźb. Tym razem motywem przewodnim jest bajka "Pinokio". W najbliższy piątek, 27 października, o godz. 17 rozświetlony ogród otworzy się dla wszystkich i będzie czynny aż do 3 marca 2024 r.
Ogród Świateł w Gdyni już działa - tym razem "Pinokio"Czy lubisz spacerować po zmroku?

Zeszłoroczne widowisko plenerowe "Alicja w Krainie Czarów" okazało się takim sukcesem, że organizatorzy postanowili powrócić w to samo miejsceMapka, ale już z innym motywem. W tym roku kilkadziesiąt instalacji świetlnych opowiada historię drewnianego pajacyka, który marzył, by stać się żywym chłopcem.

Nie trzeba jednak znać bajki Carlo Collodiego, by zrozumieć sens wystawy podczas spaceru po parku Kolibki: każda stacja sama w sobie jest na tyle atrakcyjna, że ma szansę spodobać się każdemu, kto ceni taką rozrywkę, a szczególnie do gustu przypadnie dzieciom, dla których tak naprawdę stworzone są takie ogrody.

Ogród Świateł powróci do Gdyni jeszcze w październiku Ogród Świateł powróci do Gdyni jeszcze w październiku

 • Nowością jest interaktywny miniplac zabaw. Każdy skok to inny dźwięk.
 • Ogród Świateł w parku Kolibki w Orłowie będzie czynny od 27 października do 3 marca 2024 r.
 • Ogród Świateł w parku Kolibki w Orłowie będzie czynny od 27 października do 3 marca 2024 r.
 • Ogród Świateł w parku Kolibki w Orłowie będzie czynny od 27 października do 3 marca 2024 r.
 • Ogród Świateł w parku Kolibki w Orłowie będzie czynny od 27 października do 3 marca 2024 r.
 • Nowością jest interaktywny miniplac zabaw.
 • Nowością jest interaktywny miniplac zabaw. Każdy skok to inny dźwięk.
Co czeka na zwiedzających orłowski park po zmroku? Kilkadziesiąt instalacji świetlnych oraz pokazów, ale też to, co oglądaliśmy już rok temu, czyli m.in. 12-metrowa choinka multimedialna i 66-metrowy tunel świateł, dlatego ci, którzy byli już w ogrodzie przy okazji "Alicji z Krainy Czarów", mogą odnieść wrażenie, że już to gdzieś widzieli, ale do czasu. "Pinokio" obfituje w wiele nowych punktów, które zaskakują i aż proszą się o zdjęcie.

IMPREZY I WYDARZENIA Popularne imprezy dla dzieci w Trójmieście

lip 11-14
Cyrk na wodzie Waterland
Kup bilet
lip 14-22
Wakacyjna Strefa Zabawy
Kup bilet


Co nowego w Ogrodzie Świateł w Gdyni?Wydaje się, że w tym roku wykorzystano więcej drzew pod instalacje, dzięki czemu powstały klimatyczne rozświetlone alejki, lecz chyba najciekawszą nową atrakcją jest interaktywny miniplac zabaw, w którym znajdziemy nie tylko podświetlone bujaczki i huśtawki, ale też oryginalne naziemne pianino, po którym się... skacze, a każdy skok to inny dźwięk.

Imponuje również ogromny świetlny ocean stworzony z tysięcy malutkich lampek. Poza tym na trasie spotkamy wiele instalacji bezpośrednio nawiązujących do bajki o Pinokiu i jego przyjaciołach, niektóre wzbogacone też o muzykę.Zmieniła się oferta niewielkiej strefy gastronomicznej. Teraz w food trucku znajdziemy więcej przekąsek na ciepło, m.in. hot dogi, a także napoje: gorącą czekoladę, herbatę i grzane wino z procentami lub bez. Nie będzie za to ogniska oraz laserów.

Środowy pokaz odbył się przy typowo jesiennej pogodzie, a więc było mokro (padało cały dzień) i dość wietrznie. Nie utrudniło to jednak spaceru ani nie zepsuło odbioru wystawy - taka aura również pasuje do rozświetlonego ogrodu, choć chwilami jest dość mroczna. Dzieciom pogoda chyba i tak nie robiła różnicy: te, które biegały tego dnia po parku, bawiły się świetnie. A jeśli dopisze nam szczęście, to zimą przekonamy się, jak "Pinokio" prezentuje się w śnieżnym otoczeniu. Tymczasem musimy na to jeszcze trochę poczekać.

Ile kosztują bilety do Ogrodu Świateł i gdzie je kupimy?Bilety do Ogrodu Świateł w Gdyni można kupić online i na miejscu w kasach. Jednorazowy bilet normalny kosztuje 35 zł (ulgowy 31 zł) od poniedziałku do czwartku, zaś od piątku do niedzieli zapłacimy za niego 41 zł (ulgowy 36 zł). Dzieci o wzroście do 100 cm wchodzą za złotówkę. Można także kupić bilety sezonowe, które obowiązują codziennie przez cały czasy wystawy i można z nich korzystać wielokrotnie - normalny kosztuje 79 zł, a ulgowy 59 zł.

Wydarzenia

Garden of Lights - Pinokio - Ogród świateł (20 opinii)

(20 opinii)
35 - 79 zł
w plenerze, pokaz

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (32)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

II Baltic Opera Festival 2024

33 - 280 zł
Kup bilet
opera / operetka, festiwal teatralny

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku Marcin Hakiel wraz z Katarzyną Cichopek wygrali Taniec z gwiazdami?