• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szukają miłości w naszym portalu. O ogłoszeniach matrymonialnych

Aleksandra Wrona
7 czerwca 2023, godz. 12:30 
Opinie (193)
W naszym portalu zamieszczonych jest ponad 200 ogłoszeń matrymonialnych. Czy ogłoszeniodawcom uda się znaleźć uczucie? W naszym portalu zamieszczonych jest ponad 200 ogłoszeń matrymonialnych. Czy ogłoszeniodawcom uda się znaleźć uczucie?

"Mamy wiosnę, a o tej porze roku chciałoby się czerpać z życia garściami. Najlepiej we dwoje, bo tak zawsze radośniej..." - zaczyna swoje ogłoszenie w naszym serwisie pan podpisujący jako "kk". Ogłoszeń są setki, a każde z nich kryje inną historię. Jedni szukają miłości na całe życie, inni przyjaźni, a jeszcze inni towarzystwa na weselu czy wycieczce.
Czy szukałe(a)ś kiedyś miłości przez internet?

"Szukam drugiej połowy" taką nazwę nosi kategoria naszego serwisu ogłoszeniowego, w której mieszkańcy Trójmiasta (i nie tylko) mogą zamieszczać ogłoszenia matrymonialne. Aktualnie znajdziemy tam ponad 200 ogłoszeń, z czego ok. 150 zamieszonych jest przez panów, a ok. 50 przez panie. Jakie historie się pod nimi kryją?

Wszyscy chcą kochać"Wszyscy chcą kochać, choć nie przyznają się, tak pięknie jak w kinie, jak we śnie" - śpiewała Maryla Rodowicz. Pewnie dlatego tak wiele osób decyduje się pomóc losowi i samodzielnie szukać drugiej połówki. Sposobów jest wiele, jedni decydują się na biura matrymonialne, inni korzystają z aplikacji randkowych, a jeszcze inni zamieszczają anonse matrymonialne.

- W aplikacjach randkowych bardzo trudno jest znaleźć miłość osobom takim jak ja - mówi pan Roman, 60-latek z Sopotu. - Tam liczy się głównie wygląd, pierwsze spojrzenie i już kandydat jest odrzucony, mało kto czyta opis, który i tak jest dość lakoniczny. W biurach matrymonialnych jest trochę lepiej, ale wciąż ludzie kojarzeni są ze sobą po wymaganiach, jakie określą. Postanowiłem zamieścić ogłoszenie, bo mogę w nim napisać trochę więcej o sobie i zaintrygować tym drugą osobę. Odzew nie jest ogromny, ale byłem już na trzech spotkaniach z bardzo miłymi paniami. Możliwe, że z jedną z nich spotkam się ponownie.

Marzenie o romantycznej miłości towarzyszy wielu osobom, które decydują się na zamieszczenie ogłoszenia na naszym portalu. Sebastian w swoim anonsie pisze:

"Chcę kogoś, kto będzie mógł mnie złapać za rękę i już nigdy nie puści. Kogoś, kogo będę mógł przytulać i kto będzie przytulał mnie. Kogoś, kto nie będzie kłamał, wyznając mi miłość (...). Chcę spędzać zimowe wieczory, pijąc czekoladę z bitą śmietaną, oglądając po raz setny "Kevina samego w Nowym Jorku" (...). Chcę zimowych spacerów przy przymrozku, późnych jesiennych powrotów do domu i żeby w takim momencie jak ten ktoś siedział przy mnie. Kiedy nie mogę w nocy spać, niech ktoś będzie obok mnie, gdy obudzę się z kolejnego koszmaru, niech spojrzy na mnie, ja się uśmiechnę i spokojnie przytulę twarz do poduszki. Chciałbym móc się za kimś schować podczas oglądania horrorów i kłaść koło tej osoby ze śmiechu przy oglądaniu komedii. Miło by było wychodzić w piątki ze znajomymi na piwo, a potem wracać i rozmawiać, aż któreś z nas nie zaśnie".
W innym ogłoszeniu czytamy: "Marzę o tym, aby budząc się nawet w ciemny, mroźny, poniedziałkowy poranek, mając przed sobą wizję kilku godzin, choćby najtrudniejszej pracy, czuć się naprawdę szczęśliwym - zakochanym i kochanym".

Młodzi i seniorzy, niedoświadczeni i po przejściach, single, rozwodnicy, samotni rodzice. Każdy z nas potrzebuje bliskości. Młodzi i seniorzy, niedoświadczeni i po przejściach, single, rozwodnicy, samotni rodzice. Każdy z nas potrzebuje bliskości.

Na stałe czy na chwilę?Nie każdy jednak, tak jak Sebastian, szuka miłości na stałe. Niektórzy piszą, że w miłość nie wierzą, inni, że ich życie jest już poukładane i chcieliby przyjaźni i towarzystwa. Bywają też takie ogłoszenia, jak to:

"Na początku lipca idę na wesele kuzyna i byłoby miło wybrać się tam z miłą, młodą osobą. Poszukuję wesołej kobiety (ok. 28-38 lat, max. 170 cm wzrostu), która lubi tańczyć i nie przesadza z alkoholem. Gwarantuję miłe towarzystwo - zwłaszcza na imprezach nie opuszcza mnie dobry humor, na parkiet dwa razy nie trzeba mnie namawiać, a i porozmawiać się da na wiele tematów. Jestem blondynem, mam 38 lat, 173 cm wzrostu i normalną budowę ciała. Przed imprezą oczywiście chciałbym spotkać się na żywo na kawę czy spacer" - pisze jeden z użytkowników serwisu z ogłoszeniami.
Niektórzy szukają też towarzystwa na zbliżające się wakacje.

"Poszukuję niewiasty z zamiłowaniem do turystyki kajakowej, lubiącej spokój, przyrodę i potrafiącej cieszyć się chwilą. Stan cywilny bez znaczenia. Już teraz zapraszam na kilkudniowy spływ kajakowy ze wszystkimi niedogodnościami... namiot, zimno w nocy, gorąco w ciągu dnia (lub odwrotnie, nic na siłę)" - pisze Jakub.
Moment, kiedy znajomość przenosi się ze świata wirtualnego do realnego, może skończyć się oczarowaniem lub... rozczarowaniem. Moment, kiedy znajomość przenosi się ze świata wirtualnego do realnego, może skończyć się oczarowaniem lub... rozczarowaniem.

Młoda, szczupła, bez nałogówChoć portal ogłoszeniowy, w przeciwieństwie do aplikacji randkowych, pozwala poznać drugą osobę bez udostępniania swojego zdjęcia, to wiele osób prosi o nie w odpowiedzi na ogłoszenie. Ogłoszeniodawcy nie kryją się też ze swoimi preferencjami co do drugiej połówki, a tych bywa sporo... Najczęściej wymienianymi wymaganiami są te dotyczące wieku i wagi.

Co ciekawe, panowie niechętnie spotykają się ze starszymi od siebie kobietami, nawet jeśli ta różnica miałaby wynosić kilka lat. Standardem jest, że mężczyzna w wieku np. 35 lat szuka parterki w przedziale 20-35 lat.


Wśród wymagań powtarza się też wymóg uregulowanego stanu cywilnego (wolny lub po zakończonym rozwodzie), zamiłowania do sportu, braku nałogów i stabilnej sytuacji finansowej. Niektórzy jasno określają, że szukają osoby wierzącej, inni, że celem ich ogłoszenia jest znalezienie męża lub żony.

"Poznam panią - praktykującą katoliczkę, mogącą i chcącą zawrzeć ślub kościelny, z Trójmiasta lub okolic Trójmiasta, zadbaną, niepalącą papierosów, ugodową, o spokojnym usposobieniu, do 50 lat, o szczupłej lub normalnej sylwetce. Jestem kawalerem bez zobowiązań, mam 56 lat, mieszkam w Gdyni, jestem komunikatywny, zaradny, ugodowy, mam szczupłą, wysportowaną sylwetkę, więcej przy bliższym poznaniu" - pisze pan podpisany jako "On".

Wspólna jesień życiaSporo zamieszczonych w serwisie ogłoszeń dotyczy osób w tzw. "jesieni życia". Nic dziwnego, starszym osobom trudniej jest zawierać nowe znajomości, a samotność na emeryturze potrafi być bardzo dotkliwa.

"Za rok mam zamiar przejść na wcześniejszą emeryturę. Myślę, że sześćdziesiątka to jeszcze piękny wiek (...). Dużo w życiu pracowałem, teraz chcę zbierać bonusy (...). Chcę uciec od miasta. Kupiłem działkę i szykuję się do budowy domu. Gdyby znalazła się pani, która zechce mi towarzyszyć w dalszej drodze... zapraszam do kontaktu. Szukam osoby bezkonfliktowej, lubiącej spokój, ciszę, przyrodę, która lubi prace w ogrodzie" - pisze pan Jurek.
"Jestem zadbaną 64-letnią kobietą, szukam partnera, przyjaciela na dłużej w wieku zbliżonym do mojego. Jestem kobietą niezależną, z zamkniętą przeszłością. Lubię miło spędzać czas przy dobrym filmie, książce, kieliszku dobrego wina, czasem wyskoczyć do restauracji, a czasem zjeść dobry obiad w domowym zaciszu. (...) Nie szukam desperacko miłości, przypadkowego seksu, przelotnego romansu czy tym bardziej sponsora, ale też nikogo sponsorować nie będę. Miło mi będzie poznać pana, który szuka znajomości opartej na szacunku i uczciwej relacji" - pisze jedna z czytelniczek naszego portalu.
Takich ogłoszeń jest zresztą naprawdę sporo. Być może w mieście brakuje miejsc, w których mogliby się poznać starsi ludzie?

Romantyczne spotkanie. Gdzie zaplanować randkę? Romantyczne spotkanie. Gdzie zaplanować randkę?

Miłość nie zna granicMłodzi i seniorzy, niedoświadczeni i po przejściach, single, rozwodnicy, samotni rodzice... Przeglądając ogłoszenia matrymonialne, tylko jedno jest pewne, każdy z nas potrzebuje bliskości. Jednym wystarczy wspólny spacer lub wycieczka rowerowa, inni marzą o ślubnym kobiercu i założeniu rodziny. Czy uda im się znaleźć miłość przez internet? Prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiemy, ale może ten artykuł trochę zwiększy ich szanse.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (193)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

Hauser - Rebel With a Cello Tour (16 opinii)

255 - 555 zł
muzyka poważna, rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ricky Martin po raz pierwszy zagrał w Trójmieście w roku: