Wiadomości

stat

Po festiwalu storczyków na Hipodromie


Przez cały weekend na sopockim Hipodromie możemy nie tylko podziwiać, ale także kupić kilkadziesiąt różnych gatunków kwiatów z całego świata. Wydarzenie o nazwie Świat Storczyków - The World of Orchids przyciąga chętnych nie tylko z Trójmiasta.Jednym z głównych kwiatów na sopockim wydarzeniu jest storczyk, którego na świecie jest aż 40 tys. gatunków.

- Storczyki są niesamowite ze względu na swój kolor i to, że jest ich ponad 40 tys. gatunków. Dlatego każdy może znaleźć w storczykach coś dla siebie. Są to rośliny, które uważa się za kwiaty arystokratów, ponieważ oni jako pierwsi sprowadzili je do Europy. Większość z nich rośnie w obszarach tropikalnych. Te kwiaty mają tak jak wspomniałam niesamowity kolor i zapach. Niektóre storczyki potrafią nawet kształtem imitować owady - mówi Monika Lipińska, organizator.
Na odwiedzających w tym roku czekają takie rośliny jak: storczyki, rośliny owadożerne, rośliny tropikalne, oplątwy, skrętniki, kaktusy czy żywe kamienie. Co ciekawe, wystawców na tegorocznym wydarzeniu jest ponad 20 - przyjechali z całej Polski, a także z Ekwadoru, Hiszpanii, Niemiec, Malezji, Portugalii, Węgier, Austrii i Litwy.

- Jesteśmy na tym wydarzeniu już drugi raz. W zeszłym roku zakupy były bardzo udane, w tym roku czujemy, że będzie nie inaczej. Cieszymy się, że w jednym miejscu jest aż tyle gatunków kwiatów, tym bardziej tych, które uwielbiamy - storczyków. Chcielibyśmy się załapać na Noc Orchidei, ale zaraz wracamy do domu - przyjechaliśmy z Olsztyna - mówiła pani Beata z mężem.
Wystawę można zwiedzać do 20 maja w godz. 10-18 na sopockim Hipodromie w Hali Pomarańczowej zobacz na mapie Gdańska (wejście od Ergo Areny). W sobotę, 19 maja, w godz. 19-22 odbędzie się Noc Orchidei, czyli wieczorne zwiedzanie wystawy oraz aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA.

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

listopada

Basia Gdańsk, Stary Maneż

26

listopada

Osiecka, Młynarski, Przybora Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

01

grudnia

Mikołaje na Motocyklach Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

Kultura

Dzieła sztuki i wyroby lokalnych artystów. Gdzie je kupić?
Gdzie kupić prace lokalnych artystów?
Pomóż gdańskim carillonom dostać się na listę UNESCO
Carillony na liście UNESCO

Kulinaria

Jemy na mieście: Chwila Moment w Gdyni - udana wizyta
Jemy na mieście: Chwila Moment w Gdyni
Jak smakuje wino z 2019 roku? Beaujolais nouveau w Trójmieście
Beaujolais nouveau w Trójmieście

Planuj z nami tydzień

Planszówki, Peja i inne koncerty. Planuj tydzień
Planszówki, Peja i koncerty. Planuj tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Zespół Golden Life powstał w: