Wiadomości

stat

Po festiwalu storczyków na Hipodromie


Przez cały weekend na sopockim Hipodromie możemy nie tylko podziwiać, ale także kupić kilkadziesiąt różnych gatunków kwiatów z całego świata. Wydarzenie o nazwie Świat Storczyków - The World of Orchids przyciąga chętnych nie tylko z Trójmiasta.Jednym z głównych kwiatów na sopockim wydarzeniu jest storczyk, którego na świecie jest aż 40 tys. gatunków.

- Storczyki są niesamowite ze względu na swój kolor i to, że jest ich ponad 40 tys. gatunków. Dlatego każdy może znaleźć w storczykach coś dla siebie. Są to rośliny, które uważa się za kwiaty arystokratów, ponieważ oni jako pierwsi sprowadzili je do Europy. Większość z nich rośnie w obszarach tropikalnych. Te kwiaty mają tak jak wspomniałam niesamowity kolor i zapach. Niektóre storczyki potrafią nawet kształtem imitować owady - mówi Monika Lipińska, organizator.
Na odwiedzających w tym roku czekają takie rośliny jak: storczyki, rośliny owadożerne, rośliny tropikalne, oplątwy, skrętniki, kaktusy czy żywe kamienie. Co ciekawe, wystawców na tegorocznym wydarzeniu jest ponad 20 - przyjechali z całej Polski, a także z Ekwadoru, Hiszpanii, Niemiec, Malezji, Portugalii, Węgier, Austrii i Litwy.

- Jesteśmy na tym wydarzeniu już drugi raz. W zeszłym roku zakupy były bardzo udane, w tym roku czujemy, że będzie nie inaczej. Cieszymy się, że w jednym miejscu jest aż tyle gatunków kwiatów, tym bardziej tych, które uwielbiamy - storczyków. Chcielibyśmy się załapać na Noc Orchidei, ale zaraz wracamy do domu - przyjechaliśmy z Olsztyna - mówiła pani Beata z mężem.
Wystawę można zwiedzać do 20 maja w godz. 10-18 na sopockim Hipodromie w Hali Pomarańczowej zobacz na mapie Gdańska (wejście od Ergo Areny). W sobotę, 19 maja, w godz. 19-22 odbędzie się Noc Orchidei, czyli wieczorne zwiedzanie wystawy oraz aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA.

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

lutego

Wiosenna wystawa makiet kol... Gdańsk, Galeria Metropolia

06

marca

X Punky Reggae Live Gdynia, Klub Ucho

08

marca

Poeci Rocka Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Aleksander R. Michalak: Pewnym przywilejem jest tu mieszkać
"Pewnym przywilejem jest tu mieszkać"
Plac przed Cristalem będzie nosił nazwę Czerwonych Gitar?
Plac Czerwonych Gitar przed Cristalem?

Kulinaria

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Letni festiwal muzyczny, który do 2018 r. odbywał się w Gdańsku nosił nazwę: