Wiadomości

stat

Ulica artystów: Monciak i molo pełne atrakcji

Sopot Ulica Artystów podczas ubiegłorocznej edycji. W ciągu kilku majowych dni Monciak jest pełen przeróżnych atrakcji.
Sopot Ulica Artystów podczas ubiegłorocznej edycji. W ciągu kilku majowych dni Monciak jest pełen przeróżnych atrakcji. trojmiasto.pl

Po raz kolejny startuje sopocka impreza majówkowa - Ulica Artystów. Od soboty, 30 kwietnia, do wtorku, 3 maja, w centrum miasta odbędzie się masa atrakcji dla mieszkańców i turystów.Sopot Ulica Artystów to już tradycja - rokrocznie w pierwszy weekend majowy cały Sopot świętuje na swojej głównej i jednej z najbardziej charakterystycznych ulic w Polsce, Bohaterów Monte Cassino. Przez kilka dni odbywają się tam parady, koncerty, performance i spektakle.

- Zaczęliśmy w 2000 roku z okazji 100-lecia Sopotu pod szyldem Święto Monciaka - tłumaczy Beata Majka, producent imprezy z Bałtyckiej Agencji Artystycznej. - Potem przenieśliśmy imprezę z czerwca na maj. Z roku na rok wydarzenie nabiera kształtu, a w programie przybywa wydarzeń.

Impreza rozpocznie się Paradą Fantazji, która wystartuje w sobotę o godz. 13 sprzed klubu Spatif. Pochód będzie inspirowany przedwojennym kurortem - w górę Monciaka, pod kościół św. Jerzego przemaszerują m.in. sopockie postaci-symbole: Pan na Bicyklu, Parasolnik czy Piękna Pani z Pudlem. Jak na nadbałtycki kurort przystało, nie zabraknie akcentów morskich - zobaczymy atletycznych wioślarzy w asyście łabędzi, Neptuna z syrenami, morską diwę i rybę piłę. Za muzykę będą odpowiedzialni: Ikenga Drummers, DJ Romero i Irek Wojtczak.

Jakie masz plany na weekend majowy?

wyjeżdżam z miasta

33%

pracuję, nie mam wolnego

40%

będę uczestniczyć w miejskich imprezach

27%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 363
Wieczorem, 30 kwietnia i 2 maja, na molo odbędą się koncerty Zagan Acoustic, Boogie Town oraz Trupa Trupa i D4D. Gwiazdą muzycznej odsłony będzie poniedziałkowy występ Johna Portera promującego swój najnowszy album pt. "Back in Town".

- W tym roku nie możemy w całości skorzystać z Monte Cassino, ponieważ jego część jest w modernizacji - mówi Majka. - Dlatego postawimy scenę na molo, ale zapraszamy także na plażę, gdzie będzie można zobaczyć spektakle teatru Off de Bicz i wziąć udział w Festiwalu Latawca.

Przyjść można z własnoręcznie skonstruowanym latawcem albo skorzystać z tych przygotowanych przez organizatorów. Również na poniedziałek zaplanowano happening teatralny "Chmury" Teatru Delikates. Robert Florczak i Alicja Gruca, związani z klubem Sfinks, przygotowali bogato opatrzony symboliką Polski performance na akordeon, chór, didżeja i tancerzy. Pokaz odbędzie się we wtorek o godz. 14.

Na osoby spacerujące Monciakiem czeka jeszcze jedna niespodzianka - wystawa, którą przez 3 dni długiego weekendu będzie można zobaczyć w niecodziennych miejscach, np. witrynach sklepowych. Swoje prace pokaże m.in. Maria Targońska, Anna Królikiewicz i Kuba Makowski, Anna Reinert, Maciej Świeszewski i Henryk Cześnik.

Jak podkreślają organizatorzy, na Ulicę Artystów oprócz mieszkańców Sopotu zjeżdżają się z Trójmiasta wszyscy, którzy na weekend majowy nie mają żadnych planów poza miastem. Na imprezie zostają także turyści, którzy zawitali do Sopotu na Wielkanoc. Kto nie ma gotowych planów na majówkę, powinien pojawić się na Monte Cassino. Zobacz szczegółowy program Sopot Ulica Artystów.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (49)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

24

listopada

Gdańska Jesień Pianistyczna Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

24

listopada

Gdańsk Ska Jamboree Gdańsk, Protokultura

01

grudnia

Spacefest Gdańsk, B90

Kultura

Opera Bałtycka umiera. Pozwólmy jej odejść
Opera Bałtycka umiera
Podróż do wnętrza teatru. Co skrywa magazyn w Miniaturze?
Co skrywają kulisy teatru Miniatura?

Kulinaria

Jemy na mieście: Starter's na niezobowiązujące wyjście
Jemy na mieście: Starter's
Nowe strefy gastronomiczne w Klifie i Madisonie
Nowe strefy "gastro" w Klifie i Madisonie

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: andrzejki, koncerty i kabarety
Planuj tydzień: andrzejki i kabarety

    Najczęściej czytane