• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wielkie święto jogi i mindfulness na bulwarze Nadmorskim

Magda Mielke
16 września 2023, godz. 14:00 
Opinie (57)

Ostatnimi czasy mindfulness, czyli sztuka uważności, staje się coraz popularniejsza. To nie tylko kameralne zajęcia dla miłośników medytacji, ale techniki, które przydają się na co dzień, np. pomagając osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Owocem sporego zainteresowania są wydarzenia, takie jak to, które w sobotnie przedpołudnie zorganizowano na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. W sesji mindfulness pod gołym niebem wzięło udział ponad sto osób. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny.Czy byłe(a)ś kiedyś na mindfulness?

Bezchmurne niebo, delikatny wiatr, ciepłe promienie wrześniowego słońca i szum morskich fal, a na trawie ponad sto osób rozciągających się na matach do ćwiczeń - tak wyglądał sobotni poranek na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Na trawniku przy restauracji BarracudaMapka odbyło się wydarzenie zapowiadane jako największa sesja mindfulness na Pomorzu. Faktycznie, nietypowe zajęcia przyciągnęły sporo uczestników, zwłaszcza kobiet, ale panów nie brakowało. Jedni od dawna ćwiczą mindfulness, dla drugich była to pierwsza styczność z tą praktyką.

- Przyjechałam z koleżanką, ona jest po kursie mindfulness i bardzo sobie to chwali. Zajęcia dużo jej dały, wyciszyła się, wydaje mi się, że złapała większą równowagę w życiu. Namówiła mnie do przyjścia tu dziś i jest naprawdę fajnie i miło. Przede wszystkim to niezobowiązujące, można zobaczyć, o co chodzi, czy tobie to odpowiada, bez wydawania kasy na cały kurs - mówiła Karolina z Gdańska.
Mindfulness, czyli trening uważności, uchodzi za jedną z najbardziej relaksujących technik medytacyjnych. Jest jednak czymś znacznie szerszym - to styl życia, który staje w opozycji do ciągłego pędu, dopadającej nas z różnych stron presji i dającemu się we znaki wielu ludziom przeciążenia informacjami.

Medytacja mindfulness (albo medytacja uważności) polega przede wszystkim na ćwiczeniu umiejętności bycia obecnym w danej chwil, bez rozpamiętywania przeszłości czy zamartwiania się przyszłością. Praktyka ta ma pomóc nam być w pełni obecnym w danej chwili i doświadczać rzeczy, które nas spotykają, wszystkimi pięcioma zmysłami. To też obserwowanie swoich myśli oraz uczuć bez dokonywania oceny.


Mindfulness to też narzędzie wspomagające ludzi przedsiębiorczych w radzeniu sobie z wyzwaniami współczesnego świata biznesu. Liczne badania potwierdzają, że regularna praktyka może przynieść szereg korzyści, takich jak zwiększenie wydajności, kreatywności, odporności na stres, czy poprawić ogólne samopoczucie.

Jednym z kluczowych celów wydarzenia było też zwrócenie uwagi na problem wypalenia zawodowego, który dotyka wiele osób pracujących w intensywnym tempie. Mindfulness jest skuteczną metodą rozładowywania stresu, która pomaga osiągnąć równowagę między pracą a życiem prywatnym.


Sobotnie wydarzenie było przede wszystkim okazją do odbycia treningu jogi pod okiem profesjonalistów w zachwycających warunkach przyrody, tuż nad samym morzem. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 od przywitania uczestników i krótkiego wprowadzenia, po którym odbyła się godzinna, łagodna sesja jogi, którą poprowadziła Julia Szynkiewicz. Po wspólnych ćwiczeniach uczestnicy wydarzenia odbyli 20-minutową medytację, która pozwoliła im skupić się na sobie i doświadczyć w pełni tej chwili. Po takiej dwugodzinnej aktywności uczestnicy wychodzili rozluźnieni i wyciszeni, z energią na resztę dnia. Na zakończenie odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu, który odbył się na samym początku imprezy, i wręczenie nagród.

Wydarzenia

Największa Sesja Mindfulness (7 opinii)

(7 opinii)
joga

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Przy jakiej ulicy znajdowała się sopocka Mandarynka?