• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Belfie wypiera selfie z fitness klubów i siłowni. Co fotografują teraz kobiety?

Damian Konwent
14 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (159)
Już nie selfie, a belfie staje się coraz popularniejszym trendem zdjęć. Już nie selfie, a belfie staje się coraz popularniejszym trendem zdjęć.

Belfie - co to jest? Selfie powoli traci status najpopularniejszej formy robienia zdjęć w siłowni czy klubach fitness. Nowym trendem jest belfie. Do sieci trafia coraz więcej fotek, na których kobiety wolą uwydatniać pośladki. - Mężczyźni trenują różne partie mięśni, ale najbardziej lubią eksponować biceps lub brzuch. Kobiety mają inaczej - uważa jedna z nich.


Czy publikujesz w sieci zdjęcia treningowych efektów?

Belfie: co to jest? Już nie selfieSelfie przez długi czas było największym trendem robienia sobie zdjęć w siłowni czy podczas zajęć fitness, aby następnie podzielić się nimi w mediach społecznościowych. Stało się to popularne do tego stopnia, że komentujący niekiedy prześmiewczo pisali, że trening bez selfie jest treningiem straconym.

To jednak jest już passe. Wśród pań panuje nowy trend. To belfie. To skrót od "bottom selfie", czyli inaczej zdjęcie robione od tyłu. Na pierwszym planie eksponowane są jednak pośladki. Kobiety ustawiają się tyłem lub bokiem do lustra, a następnie robią fotkę. Takie same motywy można dostrzec również i bez lustra. Na Instagramie i innych portalach jest mnóstwo postów z takim hasztagiem.

- Uważam, że to taki rodzaj podkreślenia kobiecości. Mężczyźni trenują różne partie mięśni, ale najbardziej lubią eksponować biceps lub brzuch. Kobiety mają inaczej - uważa Natalia, która w siłowni spędza większość dni w tygodniu.


Belfie: co do trendu ma brzoskwinia?Ponadto do niektórych zdjęć załączane są emotikony przedstawiające brzoskwinie. W mediach społecznościowych ma ona swoją odrębną symbolikę, która ma przypominać ujędrniony tyłek.

- Jeżeli trenujesz, to zazwyczaj masz jakiś cel. Jeden chce zejść z wagi 20 kg, drugiemu zależy na wyrzeźbieniu pleców lub brzucha, a kobiety chcą mieć tyłki jak brzoskwinki. To chyba nic odkrywczego, wystarczy spojrzeć na tę emotikonę - śmieje się Julia, która na siłowni trenuje trzeci rok.

Po co robimy selfie na treningach?Trzeba zdążyć przed latemNapływ podobnych fotek można zauważyć zwłaszcza w trakcie zimy, gdy "trzeba robić formę na lato". Kto choć raz rozmawiał z bywalcami siłowni, podobne określenie słyszał zapewne więcej niż raz. Nie inaczej jest w przypadku naszego nowego trendu, bo i tutaj kobiety eksponujące na zdjęciach pośladki najbardziej wyczekują upalnych dni.

Blisko 30 mln złotych za 12 klubów fitness. Połowa z nich w Trójmieście- Każda kobieta chce wyglądać najlepiej i tak też się czuć. Latem będę chodziła na plażę, polecę na wakacje, będę opalała się przy basenie. Chciałabym to robić z uśmiechem na ustach i świadomością, że przez ostatnie miesiące osiągnęłam wyznaczony cel, a przy tym i coś dla siebie. Satysfakcja z dobrze wykonanej pracy jest chyba największą nagrodą - uważa Julia.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (159)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile metrów ma wodna ścieżka River Expedition?