Wiadomości

Dragomir Wojtyłko i jego "Nowy dzień". Wywiad z wokalistą

Dragomir Wojtyłko zadebiutował na trójmiejskiej scenie muzycznej trzy lata temu. Młody wokalista, który ukończył specjalizację musicalową na gdańskiej Akademii Muzycznej, niedawno wydał nowy utwór pt. "Nowy dzień". Z tej okazji zachęcamy do przeczytania wywiadu z Dragomirem.W Twojej dotychczasowej pracy artystycznej słychać dużą rozpiętość stylistyczną. Jest to zamierzony zabieg, czy raczej poszukiwanie własnej niszy?

Myślę, że obecnie znajduję się jeszcze na etapie poszukiwania indywidualnego stylu. Mam jednak wrażenie, że każdy kolejny utwór przybliża mnie do obrania tego właściwego kierunku. Jestem dobrej myśli i wiem, że mijający czas sprawia, że niosę bagaż coraz to nowych doświadczeń, które mogę potem wykorzystać we własnej twórczości. Każde takie doświadczenie to krok w dobrym kierunku - do odnalezienia swojego muzycznego "ja".

Wykonujesz zarówno covery, jak i własny repertuar. Kto jest dla Ciebie muzyczną inspiracją?

Szczerze mówiąc, to od nagrywania coverów staram się obecnie odchodzić. Nie stawiam w tym kierunku wyraźnej granicy, ale chciałbym się jednak bardziej skupić na własnych tekstach i autorskiej muzyce. Oczywiście fajnie jest czasami odświeżyć jakiś popularny kawałek w nowej aranżacji, jednak nie jest to coś, czemu obecnie poświęcam większość swojej uwagi. Co do muzycznej inspiracji, to nie mam jednego konkretnego wokalisty/bandu, który byłby dla mnie wzorem. Jako dzieciak słuchałem bardzo dużo Queen, potem był tylko Linkin Park. Później skończył się u mnie ten etap "fiksowania się" na zaledwie jednym zespole/wokaliście i stopniowo zacząłem poszerzać swoje muzyczne horyzonty. Na mojej playliście pojawiali się tacy twórcy, jak: Sting, Aerosmith, Eminem, Coldplay, Paramore, Muse, Green Day, Red Hot Chilli Peppers, Jason Mraz, Ed Sheeran, Happysad, Myslovitz, Luxtorpeda czy sam Czesław Niemen, jak i wiele, wiele innych (w tym musical oraz muzyka instrumentalna). Jak widać, to rozpiętość gatunkowa i stylistyczna całkiem spora. Myślę więc, że każdy z tych twórców miał na mnie wpływ, dlatego nie podejmę się jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Co do inspiracji, to poza innymi muzykami i zespołami, również otaczający mnie świat jest świetnym źródłem tematów. Zdarzenia życia codziennego, własne przeżycia oraz historie innych ludzi. Inspiracją może być przecież zaledwie jeden uśmiech w tłumie zwieszonych głów. Warto po prostu się rozglądać i patrzeć z uwagą na otaczający nas świat, który przecież ma nam tak wiele do zaoferowania.

W twoich nagraniach wzięła udział cała plejada trójmiejskich muzyków. Możesz coś o nich powiedzieć?

Tak, to zdecydowanie był wielki zaszczyt pracować nad moimi nagraniami w tak zacnym gronie artystów. Przeważnie doborem składów, jak i produkcją zajmuje się mój zaprzyjaźniony gitarzysta - Rafał Szyjer. Nie ma co ukrywać: gdyby nie jego kontakty, pewnie ciężko byłoby mi samemu skompletować podobnej klasy muzyków. W moich nagraniach możecie usłyszeć: świetnego perkusistę, jak i aranżera oraz człowieka o wielu innych talentach - Pawła Osickiego, bezbłędna linia gitary basowej, to sprawka Tomasza Przyborowicza i Maćka Sadowskiego, na świetnie brzmiącym saksofonie możemy zaś usłyszeć Marcina Janka, a za subtelne brzmienie klawiszy w poszczególnych nagraniach, odpowiadają Aleksandra Mularczyk, Ignacy Wiśniewski oraz Kamil Chmielowiec. Każdy z tych osób to klasa sama w sobie! Ostatnio pracuję również w duetach wokalnych. Na moim najnowszym nagraniu możecie usłyszeć delikatny głos Agaty Leśniewskiej, a już wkrótce będziecie mogli usłyszeć piękną barwę Krystyny Gędzik. Wszyscy wymienieni przeze mnie artyści, to naprawdę mocny skład, a żeby się o tym przekonać, serdecznie zapraszam do wysłuchania moich nagrań.

Czytaj też: Trójmiasto w teledyskach Dragomira Wojtyłko

Dragomir Wojtyłko na muzycznej scenie Trójmiasta jest od 3 lat. Niedawno nagrał nowy klip i piosenkę pt. "Nowy dzień".
Dragomir Wojtyłko na muzycznej scenie Trójmiasta jest od 3 lat. Niedawno nagrał nowy klip i piosenkę pt. "Nowy dzień". mat.prasowe


Masz bardzo dużo numerów na You Tube. Czy do każdej piosenki będzie powstawał klip?

Nie planuję tworzyć klipu do żadnego z już opublikowanych numerów, które takiego się nie doczekały. Jeśli chodzi zaś o to, co obecnie jest w fazie produkcyjnej, to wszystko będzie zależało od indywidualnej oceny przy każdym z nowych utworów. Oczywiście klip to zawsze fajna sprawa, ale nie dajmy się zwariować i pamiętajmy, że w tym wszystkim najważniejsza jest muzyka! Teledysk to tylko taki fajny dodatek - ładny obrazek, na który przyjemnie się patrzy i czasami pomaga również w odbiorze oraz zrozumieniu "co poeta miał na myśli".

Powiedz trochę więcej o sobie, bo poza tym, że zajmujesz się muzyką niewiele można znaleźć w sieci na Twój temat...

Bo niewiele więcej jest do dodania niż, to co można obecnie znaleźć za pomocą wyszukiwarki Google. Szczerze mówiąc, to ciągle jestem na etapie poszukiwania własnej drogi, zarówno muzycznej, jak i życiowej. Może jak to pierwsze się unormuje, to i cała reszta wskoczy na właściwe tory? Kto wie. Jestem po prostu zwykłym facetem, który chciałby zawodowo realizować swoje pasje, a takie są dwie: muzyka i sport.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie 2 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

08

listopada

Mikromusic Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Rysownicy z Trójmiasta komentują protest
Rysownicy z Trójmiasta komentują protest
Piorunująca siła opresji. O spektaklu "Experyment" według Zimbardo
O spektaklu "Experyment" według Zimbardo

Kulinaria

Jedzenie na telefon: test trzech pizzerii z Trójmiasta
Jedzenie na telefon: test trzech pizzerii
Bary i puby komentują obecną sytuację
Bary i puby komentują obecną sytuację

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Największy teatr w Gdyni to: