Wiadomości

stat

Festiwal kolorów z okazji Nocy Świętojańskiej

Festiwal kolorów odbywa się na Placu Zebrań Ludowych. Od godziny 15:00 do późnych godzin nocnych potrwa jego siódma edycja, która jak co roku, przyciągnęła tysiące uczestników. Gwiazdą wieczoru będzie Kayah.Festiwal kolorów co roku przyciąga wielbicieli dobrej zabawy. Potwierdza to dzisiejsza impreza na Placu Zebrań Ludowych, na której spotkamy całe rodziny, pary, grupy przyjaciół i przede wszystkim mnóstwo młodych ludzi, którzy czują się tu jak ryba w wodzie. Pogoda nie zawiodła, a wręcz przeciwnie: słoneczny dzień chyba przyciągnął nawet tych niezdecydowanych. Dowodem jest ogromna kolejka chętnych, która od godziny 15:00 ustawiła się przed głównym i niestety jedynym otwartym wejściem na Plac.

Weekend w Trójmieście: wszystkie wydarzenia


Od 15:00 do 22:30, co godzinę, następują wyrzuty kolorowych pudrów, które tworzą wielobarwną chmurę. Uczestnicy spotkania wiedzą, że warto ubrać rzeczy, których nie boimy się pobrudzić, a wzajemne obsypywanie się pudrem, jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Oprócz tego, wiele, zwłaszcza młodych osób trzyma w ręku broszury z napisem "Hug me", czyli "Przytul mnie" i wiele osób chętnie brało udział w tej zabawie. Wzajemne uściski, obsypywanie się kolorowym proszkiem i pozytywne nastawienie uczestników stworzyło na Placu Zebrań Ludowych bardzo przyjazną atmosferę.

Zabawę napędza energiczna muzyka. Wydarzenie rozpoczął DJ Arennie, który wraz z pierwszym wyrzutem kolorów, o godzinie 15:00, rozpoczął autorski set. Kolejno na scenie pojawili się dj Verossi oraz dj LAT. Od 19:00 ropoczyna się część koncertowa. Jako pierwszy pojawi się raper B.R.O. Natomiast o 20:15 wystąpi Kayah. Po niej zagra zespół Route 11. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.

Partnerem tytularnym wydarzenia jest firma Wawel, która przygotowała dodatkowe atrakcje. Poza tym można wziąć udział w wyścigu w workach lub odpocząć w strefie chillout. Dla uczestników przygotowano również strefę gastronomiczną.

O festiwalu informowaliśmy w naszym kalendarzu imprez oraz w artykule z cyklu Planuj Tydzień.

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

02

lutego

Koncert karnawałowy Swing &... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

Słynny Cirque du Soleil ponownie w Ergo Arenie
Cirque du Soleil wkrótce w Ergo Arenie

Kulinaria

Dokąd na gorącą czekoladę w Trójmieście?
Dokąd na gorącą czekoladę?
Kulinarne postanowienia na 2020 rok
Kulinarne postanowienia na 2020 rok

Planuj z nami tydzień

Urodziny Heweliusza, Pink Floyd i Metallica. Planuj tydzień
Planuj tydzień: Pink Floyd, Hevelianum

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Zespół Golden Life powstał w: