Wiadomości

stat

Gwiazdy zaśpiewały dla gdańszczan

Zobacz naszą relację z wydarzenia.

Skaldowie, Urszula i Perfect wystąpili w sobotę w Ergo Arenie, podczas koncertu zorganizowanego przez gdański magistrat dla mieszkańców. Bilety, które dzięki dofinansowaniu z miejskiej kasy kosztowały tylko 10 zł, zostały wyprzedane na długo przed imprezą, w rezultacie czego na widowni zasiadło przeszło 9 tys. słuchaczy.Sobotni koncert był kolejnym, który Gdańsk zorganizował dla swoich mieszkańców - przed rokiem bawiliśmy się przy przebojach Seweryna Krajewskiego. Tym razem ponownie postawiono na repertuar sprzed wielu lat, zapraszając Skaldów, Urszulę i Perfect.

Dobra muzyka się nie starzeje, co potwierdziła rozpiętość wiekowa na wypełnionej niemal do ostatniego miejsca widowni - równie dobrze bawili się seniorzy, którzy wykonywane piosenki pamiętają z lat swojej młodości, ludzie znacznie młodsi, a nawet małe dzieci. Gdański magistrat poinformował, że bilety się wyprzedały, a jednak płyta Ergo Areny była zapełniona jedynie w połowie, dzięki czemu każdy, kto miał ochotę, mógł się oddać tanecznym szaleństwom na parkiecie.

Skaldowie, Urszula i Perfect (na zdj.) wystąpili w sobotę w Ergo Arenie, podczas koncertu zorganizowanego przez gdański magistrat dla mieszkańców.
Skaldowie, Urszula i Perfect (na zdj.) wystąpili w sobotę w Ergo Arenie, podczas koncertu zorganizowanego przez gdański magistrat dla mieszkańców. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl
Zanim na scenie pojawiły się obiecane gwiazdy, covery amerykańskich hitów zaśpiewała Mariola Napieralska, artystka Teatru Buffo o nieprzeciętnych umiejętnościach wokalnych. Jedna ze słuchaczek opuszczając Ergo Arenę stwierdziła, że jeśli chodzi o poziom artystyczny, to właśnie jej po sobotnim koncercie należy się palma pierwszeństwa, z czym całkowicie się zgadzam.

A jednak, choć Napieralska śpiewała znakomicie, publiczność wyczekiwała spotkania z obiecanymi gwiazdami. Pierwszą godzinę imprezy wypełnili swoją muzyką Skaldowie, prezentując słuchaczom takie hity, jak m. in. "Medytacje wiejskiego listonosza", "Prześliczna wiolonczelistka", "Dopóki jesteś", "Z kopyta kulig rwie" czy "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Jak zawsze, podczas tego typu imprez, publiczność nie przyszła po to, aby w skupieniu słuchać muzyki, tylko żeby się bawić. Nie brakowało zatem par tańczących na halowym parkiecie, biegających i bawiących się dzieci, czy częstych wycieczek do bufetu.

Urszula wyznała, że po "akustycznej" trasie koncertowej tęskno jej do wykonywania ulubionych piosenek "z prądem", dlatego bardzo chętnie przyjęła zaproszenie od miasta Gdańska.
Urszula wyznała, że po "akustycznej" trasie koncertowej tęskno jej do wykonywania ulubionych piosenek "z prądem", dlatego bardzo chętnie przyjęła zaproszenie od miasta Gdańska. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl
Czas, jaki Skaldowie potrzebowali do zejścia ze sceny, a ekipa Urszuli do zamontowania sprzętu, swoimi "wygłupami" wypełnił Norbi z kolegą. Z głośników słuchaliśmy zagranicznych przebojów sprzed lat, na ekranie znajdującym się za sceną wyświetlano teledyski, a Norbi zagrzewał publiczność do zabawy. Choć to, co wyprawiał na scenie, trudno w jakikolwiek sposób sklasyfikować, publiczności najwyraźniej się podobało ponieważ atmosfera na widowni wydawała się bardziej gorąca, niż podczas wcześniejszego występu Skaldów.

Urszula zaśpiewała dla gdańszczan swoje największe przeboje, jak np. "Rysa na szkle", "Dnie ye", "Na sen", "Dla ciebie" oraz te najbardziej wyczekiwane - "Malinowy król", "Konik na biegunach", czy "Dmuchawce, latawce, wiatr". Artystka przyznała, że po "akustycznej" trasie koncertowej tęskno jej do wykonywania ulubionych piosenek "z prądem", dlatego bardzo chętnie przyjęła zaproszenie od miasta Gdańska.

Na widowni podczas koncertu zasiadło przeszło 9 tys. słuchaczy.
Na widowni podczas koncertu zasiadło przeszło 9 tys. słuchaczy. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl
Perfect przygotował natomiast dla słuchaczy kompilację piosenek z całego, wieloletniego okresu działalności. Choć koncepcja wydawała się ciekawa, to publiczność wyczekiwała jednak tych największych hitów, których zespół ma w dorobku co nie miara. Na szczęście pojawiły się i one, a spragniona publiczność mogła wreszcie pośpiewać z artystami m.in. "Kołysankę dla nieznajomej", "Ale w koło jest wesoło" czy "Chcemy być sobą". Kiedy Grzegorz Markowski wspomniał, że to koniec koncertu, wielu słuchaczy ruszyło do wyjścia. Ci jednak, którzy zostali na miejscach, mogli pobawić się jeszcze przy zagranych na bis "Niepokonanych" oraz "Nie płacz Ewka".

Koncert prowadziła Maria Szabłowska. Miasto Gdańsk przeznaczyło na jego organizację 200 tys. zł.

Opinie (118) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kultura

Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni
Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni
Teatralne nowości online w najbliższym tygodniu
Najnowsze teatralne nowości online

Kulinaria

Trójmiejskie cukiernie z bogatą ofertą ciast wielkanocnych
Ciasta wielkanocne na zamówienie
Trójmiejskie palarnie kawy: jak teraz działają?
Palarnie kawy: jak teraz działają?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    10. edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbyła się w roku: