• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jarmark za półmetkiem, wystawcy zadowoleni

Aleksandra Nietopiel
15 grudnia 2022, godz. 07:00 
Opinie (40)
Jarmark w Gdańsku potrwa do 23 grudnia. Jarmark w Gdańsku potrwa do 23 grudnia.

Na czwórkę z plusem oceniają wystawcy tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Impreza jest już za półmetkiem i cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Największy ruch na stoiskach jest popołudniami i w weekendy. Klienci dopisują, także ci z zagranicy.Czy odwiedziłe(a)ś tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku?

Od 18 listopada w Gdańsku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Na świątecznych stoiskach można znaleźć rękodzieło, w tym biżuterię, dekoracje, ale też przetwory, swojskie jedzenie i oczywiście grzańca. Mimo chwilami mroźnej aury impreza się kręci, a kilka dni temu zajęła nawet II miejsce w plebiscycie na najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie.

Startuje Jarmark Bożonarodzeniowy w GdańskuJarmark w Gdańsku potrwa do 23 grudnia. Impreza to nie tylko zakupy, ale też ciepła strawa, od której jarmarkowi goście nie stronią. Jarmark w Gdańsku potrwa do 23 grudnia. Impreza to nie tylko zakupy, ale też ciepła strawa, od której jarmarkowi goście nie stronią.

Wystawcy zadowoleni: "jest dobrze"Kupcy, z którymi rozmawialiśmy, są zadowoleni i z ruchu gości i organizacji imprezy. Nie każdy podniósł ceny towaru, a jeśli tak się stało, to nie wszystko podrożało. Klientów nie brakuje, ale też dłużej zastanawiają się nad wydaniem pieniędzy.

- Jesteśmy z Częstochowy i pierwszy raz uczestniczymy w jarmarku w Gdańsku. Sprzedajemy bombki. Ludzie kupują różne, i te tańsze i droższe - przeważnie na prezent. Najwięcej klientów jest w sobotę i niedzielę. Imprezę oceniam na 4 - mówi pani Joanna.
- Jesteśmy już piąty raz na Jarmarku Bożonarodzeniowym i jest porównywalnie do tych ubiegłorocznych edycji, pomimo pandemii i sytuacji politycznej. Moim zdaniem jest też więcej turystów. Ludzie są spragnieni wolności, zakupów. Jak przyoszczędzą, to faktycznie kupują. Jeśli jest to turysta, to kupuje raczej jakiś drobiazg z bursztynem, jeśli stały klient, to dokupuje coś większego i robi komplet. Nie lubię narzekactwa, naprawdę jest OK. Niektóre rzeczy podrożały, bo srebro poszło w górę, ale na rzeczy, które sami robimy - tych cen nie podnieśliśmy - mówi pani Korina ze stoiska z biżuterią.
Tegoroczny jarmark cieszy wystawców, którzy na brak zainteresowania nie narzekają. Największy ruch jest popołudniami i w weekendy. Tegoroczny jarmark cieszy wystawców, którzy na brak zainteresowania nie narzekają. Największy ruch jest popołudniami i w weekendy.

Najwięcej Skandynawów, ale są też Niemcy i AnglicyNa tegorocznym jarmarku, jak zauważają wystawcy, jest więcej turystów z zagranicy niż w roku ubiegłym.

- Jest sporo Skandynawów, którzy są bardzo ciekawi polskiego rękodzieła, zagadują, pytają jak to jest zrobione, często znają też te produkty, bo na lokalnym rynku wystawiamy się od lat. Wracają też stali klienci. Co roku jest inaczej, nie mamy jakichś oczekiwań, ale jest dobrze. Oceniając tegoroczny jarmark wystawiłabym czwórkę - ocenia pani Hania, która prowadzi stoisko z autorska biżuterią w Zbrojowni.
Rękodzielnicy z Wielkiej Zbrojowni również są zadowoleni z tegorocznej edycji imprezy. Rękodzielnicy z Wielkiej Zbrojowni również są zadowoleni z tegorocznej edycji imprezy.
Także w Zbrojowni stoisko, ale z ludowym rękodziełem prowadzi pani Aleksandra, która również jest zadowolona z tegorocznej odsłony jarmarku.

- Mam gości z Holandii, Niemiec, Francji, są Skandynawowie. Jest dużo turystów - mimo tej trudnej sytuacji w kraju i Europie. Moje robione ręcznie aniołki zawsze się sprzedają - są międzynarodowe i ponadczasowe - mówi pani Aleksandra.

Jarmark wrócił do Wielkiej ZbrojowniCen nie podniosła, ale przyznaje, że stoisko ma w tym roku o połowę mniejsze. Przygotowała też mniej ozdób z białej koronki, bo nici bardzo podrożały. Do organizatorów miałaby uwagę dotyczącą lepszego oznaczenia wejścia do Zbrojowni na kiermasz.

Raz Zbrojownia, raz katowniaZ kolei ze Zbrojowni - na rzecz stosika przy katowni zrezygnował pan Tadeusz z Gdyni, który sprzedaje autorską biżuterię z wiekowym dębem i bursztynem.

- Braliśmy do tej pory udział w kiermaszu w Zbrojowni, na zewnątrz przy katowni jesteśmy pierwszy raz i jesteśmy zadowoleni - to był akurat nasz wybór. Fajne miejsce i organizacja, duży przepływ odwiedzających. Biżuteria powstaje w pracowni w Gdyni. Osoby, które poznają tę biżuterię wracają - mamy tu stałych klientów. W weekendy ruch jest największy, aż jest ciężko przejść. Imprezę oceniam na 5 - mówi wystawca.
Program jarmarkowych wydarzeń w Wielkiej Zbrojowni. Program jarmarkowych wydarzeń w Wielkiej Zbrojowni.

Ostatni jarmarkowy weekendJarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku potrwa do 23 grudnia. Jego ostatni dzień przypadnie w następny piątek. Stoiska są dostępne dla zwiedzających od niedzieli do czwartku w godz. 12-20, od piątku do soboty w godz. 12-21.Quiz Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku Średni wynik 47%

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Rozpocznij quiz

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (23 opinie)

jarmark

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jeden z czołowych i najbardziej wszechstronnych polskich projektantów związany z Trójmiastem, producent i reżyser pokazów mody, współtwórca marki Ufufu, to: