Wiadomości

stat

Jedyne takie kino w Polsce. Cinema 3D już działa w Gdańsku


Sześć nowoczesnych sal, ponad 1100 miejsc i jedyny trzyczęściowy panoramiczny ekran w Europie Środkowej. W Galerii Morena otwarto Cinema 3D - jedyne takie kino w Polsce.Mieszkańcy Moreny, Suchanina i okolic nareszcie doczekali się kina z prawdziwego zdarzenia i od razu dostali do dyspozycji technologię, której próżno szukać w tej części Europy. Nowoczesny trzyczęściowy ekran Barco Escape ma przyciągać widzów nie tylko z Gdańska, ale i całego Trójmiasta. Innowacyjne rozwiązanie umożliwia wyświetlanie filmu na panoramicznym ekranie, którego boczne skrzydła - w zależności od potrzeb - rozszerzają filmową perspektywę lub eksponują dodatkowe efekty wizualne. Ogromny ekran rzeczywiście prezentuje się okazale, a nawet najdrobniejszy filmowy szczegół nie umknie uwadze widza. Co więcej, do seansów w tej technologii nie potrzeba specjalnych okularów, a miejsca w pierwszych rzędach wcale nie oznaczają najmniej komfortowego odbioru.

Chętnych do sprawdzenia nowego kina w Trójmieście nie brakowało. Podczas wielkiego otwarcia w piątek widzowie na ekranie Barco Escape mogli obejrzeć film "Star Trek: W nieznane".
Chętnych do sprawdzenia nowego kina w Trójmieście nie brakowało. Podczas wielkiego otwarcia w piątek widzowie na ekranie Barco Escape mogli obejrzeć film "Star Trek: W nieznane". fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl
Uzupełnieniem wrażeń wizualnych ma być równie nowoczesny system dźwiękowy Dolby Atmos. Kilkadziesiąt głośników rozmieszczonych w różnych częściach sali kinowej - za ekranem, na bocznych ścianach i pod sufitem - powoduje, że dźwięk niemal otacza widza i potęguje wrażenie uczestnictwa w świecie filmowej fikcji.

Łącznie do dyspozycji widzów w Cinema 3D oddano sześć klimatyzowanych sal o całkowitej pojemności ponad 1100 miejsc. Przed każdym pomieszczeniem, co z pewnością jest bardzo dużym plusem, można znaleźć ekran, na którym wyświetlany jest nie tylko tytuł filmu, ale również godzina rozpoczęcia i zakończenia (!) seansu. Drobny szczegół, który sporo ułatwia, a którego brakuje w pozostałych multipleksach. Dodatkowo w kinowym holu możemy znaleźć cztery ekrany z aktualnym repertuarem i harmonogramem seansów, a także wygodne miejsca do siedzenia, co też nie jest normą w niektórych sieciach kin.

Nowoczesność zastosowanych w Cinema 3D technologii podkreślać ma futurystyczny wystrój kina. Wszystko za sprawą sufitu imitującego nocne niebo oraz podświetlanej ledami podłogi. W trosce o kinowych smakoszy nie mogło też zabraknąć baru z dość szeroką ofertą przekąsek i napojów.

Cinema 3D w Galerii Morena oferuje widzom sześć sal o całkowitej pojemności ponad 1100 miejsc. W multipleksie obejrzymy filmy zarówno w 2D i 3D, jak i w nowoczesnej technologii Barco Escape, na panoramicznym trzyczęściowym ekranie.
Cinema 3D w Galerii Morena oferuje widzom sześć sal o całkowitej pojemności ponad 1100 miejsc. W multipleksie obejrzymy filmy zarówno w 2D i 3D, jak i w nowoczesnej technologii Barco Escape, na panoramicznym trzyczęściowym ekranie. fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl
W Galerii Morena obejrzymy oczywiście projekcje w technologii 3D, ale nie zabraknie też tradycyjnych seansów 2D. W formacie Barco Escape w tym roku zobaczymy w gdańskim Cinema 3D tylko dwa tytuły. Jedną z propozycji - "Star Trek: W nieznane" - widzowie zobaczyli już podczas piątkowego otwarcia. Mała liczba seansów nie jest bynajmniej spowodowana zapobiegawczą polityką multipleksu, a wynika z dość mozolnych prac nad tworzeniem filmów, które później można wyświetlić na trzyczęściowym ekranie. Pod tym względem oferta Cinema 3D w Gdańsku ma być jednak z roku na rok coraz bogatsza.

Opinie (101) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25

października

Stanisława Celińska - "Mali... Gdańsk, Stary Maneż

25

października

Bracia Figo Fagot Gdynia, Klub Ucho

27

października

Artur Andrus i Dorota Miśki... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

Opowieści brazylijskie. O premierze "Olgi" w Operze Bałtyckiej
O premierze "Olgi" w Operze Bałtyckiej
Operetta wielce aktualna. O "Karmanioli" w Teatrze Wybrzeże
"Karmaniola" w Teatrze Wybrzeże

Kulinaria

Rodzice małych dzieci w kociej kawiarni. Nie wszyscy szanują regulamin
Rodzice robią problemy w kociej kawiarni
Tutaj studenci zjedzą i wypiją taniej
Tutaj studenci zjedzą i wypiją taniej

Planuj z nami tydzień

Restaurant Week, Budka Suflera, targi motoryzacyjne. Planuj tydzień
Planuj tydzień w Trójmieście

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    10. edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbyła się w roku: