Wiadomości

stat

Jedyne takie kino w Polsce. Cinema 3D już działa w Gdańsku


Sześć nowoczesnych sal, ponad 1100 miejsc i jedyny trzyczęściowy panoramiczny ekran w Europie Środkowej. W Galerii Morena otwarto Cinema 3D - jedyne takie kino w Polsce.Mieszkańcy Moreny, Suchanina i okolic nareszcie doczekali się kina z prawdziwego zdarzenia i od razu dostali do dyspozycji technologię, której próżno szukać w tej części Europy. Nowoczesny trzyczęściowy ekran Barco Escape ma przyciągać widzów nie tylko z Gdańska, ale i całego Trójmiasta. Innowacyjne rozwiązanie umożliwia wyświetlanie filmu na panoramicznym ekranie, którego boczne skrzydła - w zależności od potrzeb - rozszerzają filmową perspektywę lub eksponują dodatkowe efekty wizualne. Ogromny ekran rzeczywiście prezentuje się okazale, a nawet najdrobniejszy filmowy szczegół nie umknie uwadze widza. Co więcej, do seansów w tej technologii nie potrzeba specjalnych okularów, a miejsca w pierwszych rzędach wcale nie oznaczają najmniej komfortowego odbioru.

Chętnych do sprawdzenia nowego kina w Trójmieście nie brakowało. Podczas wielkiego otwarcia w piątek widzowie na ekranie Barco Escape mogli obejrzeć film "Star Trek: W nieznane".
Chętnych do sprawdzenia nowego kina w Trójmieście nie brakowało. Podczas wielkiego otwarcia w piątek widzowie na ekranie Barco Escape mogli obejrzeć film "Star Trek: W nieznane". fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl
Uzupełnieniem wrażeń wizualnych ma być równie nowoczesny system dźwiękowy Dolby Atmos. Kilkadziesiąt głośników rozmieszczonych w różnych częściach sali kinowej - za ekranem, na bocznych ścianach i pod sufitem - powoduje, że dźwięk niemal otacza widza i potęguje wrażenie uczestnictwa w świecie filmowej fikcji.

Łącznie do dyspozycji widzów w Cinema 3D oddano sześć klimatyzowanych sal o całkowitej pojemności ponad 1100 miejsc. Przed każdym pomieszczeniem, co z pewnością jest bardzo dużym plusem, można znaleźć ekran, na którym wyświetlany jest nie tylko tytuł filmu, ale również godzina rozpoczęcia i zakończenia (!) seansu. Drobny szczegół, który sporo ułatwia, a którego brakuje w pozostałych multipleksach. Dodatkowo w kinowym holu możemy znaleźć cztery ekrany z aktualnym repertuarem i harmonogramem seansów, a także wygodne miejsca do siedzenia, co też nie jest normą w niektórych sieciach kin.

Nowoczesność zastosowanych w Cinema 3D technologii podkreślać ma futurystyczny wystrój kina. Wszystko za sprawą sufitu imitującego nocne niebo oraz podświetlanej ledami podłogi. W trosce o kinowych smakoszy nie mogło też zabraknąć baru z dość szeroką ofertą przekąsek i napojów.

Cinema 3D w Galerii Morena oferuje widzom sześć sal o całkowitej pojemności ponad 1100 miejsc. W multipleksie obejrzymy filmy zarówno w 2D i 3D, jak i w nowoczesnej technologii Barco Escape, na panoramicznym trzyczęściowym ekranie.
Cinema 3D w Galerii Morena oferuje widzom sześć sal o całkowitej pojemności ponad 1100 miejsc. W multipleksie obejrzymy filmy zarówno w 2D i 3D, jak i w nowoczesnej technologii Barco Escape, na panoramicznym trzyczęściowym ekranie. fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl
W Galerii Morena obejrzymy oczywiście projekcje w technologii 3D, ale nie zabraknie też tradycyjnych seansów 2D. W formacie Barco Escape w tym roku zobaczymy w gdańskim Cinema 3D tylko dwa tytuły. Jedną z propozycji - "Star Trek: W nieznane" - widzowie zobaczyli już podczas piątkowego otwarcia. Mała liczba seansów nie jest bynajmniej spowodowana zapobiegawczą polityką multipleksu, a wynika z dość mozolnych prac nad tworzeniem filmów, które później można wyświetlić na trzyczęściowym ekranie. Pod tym względem oferta Cinema 3D w Gdańsku ma być jednak z roku na rok coraz bogatsza.

Opinie (101) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25

kwietnia

Gdańsk Lotos Siesta Festiva... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

26

kwietnia

The Dumplings - trasa RAJ Gdańsk, Stary Maneż

02

maja

dEUS Gdańsk, B90

Kultura

Zwierzaki to nie pluszaki - wywiad z Pauliną Reglińską
Zwierzaki to nie pluszaki
Arcydzieła Jana Sebastiana Bacha na Actus Humanus
Bachowskie arcydzieła na Actus Humanus

Kulinaria

Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku
Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku
Jesteś mieszkańcem? Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Zjesz taniej w niektórych restauracjach

Planuj z nami tydzień

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Jarmark Św. Dominika organizowany jest: