W tym roku Cyrk Zalewski świętuje swój perłowy jubileusz. Z okazji 30-lecia istnienia "Zalewskiego" najstarsza cyrkowa rodzina w Polsce przygotowała wyjątkowe widowisko dla rodzin w całej Polsce. Mieszkańcy Trójmiasta będą mieli szansę obejrzeć je w dniach 21-29 maja na jednym z dziewięciu zaplanowanych nad morzem spektakli.
Założony w 1992 r. Cyrk Zalewski obchodzi swoje 30 urodziny. Z okazji tego jubileuszu rodzina Zalewskich, której cyrkowe tradycje sięgają aż ośmiu pokoleń, przygotowała wyjątkowe show, które w doskonałej zabawie połączy trzy pokolenia widzów. Na trasie cyrku nie mogło zabraknąć Trójmiasta.
W drugiej połowie maja namiot cyrkowy Zalewskich stanie w dwóch miejscach - przy Ergo Arenie i następnie przy ul. Łódzkiej i Przemyskiej na Ujeścisku.
Kula śmierci, podniebny rower, klauni z Hiszpanii i wiele innych
Tegoroczny program Cyrku Zalewski obejmuje m.in.: uwielbiane przez widzów słynne
motocykle w kuli (tym razem z czterema jeźdźcami), ekstremalne
ewolucje na wahadle śmierci, pokazy dużej iluzji, gimnastyków w kole czy wystąpienia spidermana, lasermana, postaci z gier i także bajek. Nie zabraknie także podniebnych pokazów akrobatycznych na rowerze czy trampoliny na wesoło.
- Jubileusz 30-lecia istnienia to dla nas wielka radość. Ale nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie widzowie, którzy doceniają i kochają tradycyjną sztukę cyrkową, zarażając miłością do niej kolejne pokolenia. Dziękujemy, że jesteście z nami, i zapraszamy na najnowszy program w 2022 r. - mówi Kamil Zalewski, reżyser i jedna z gwiazd najnowszego spektaklu Cyrku Zalewski.
Cyrk Zalewski - został założony w 1992 r. przez
Ewę oraz
Stanisława Zalewskich. Jednak niezwykła przygoda zaczęła się już siedem pokoleń wcześniej, kiedy to pradziadkowie, dziadkowie, a potem rodzice zakładali swoje cyrki lub występowali jako artyści cyrkowi. Cyrk dziadków o nazwie
Cyrk Harriego jeździł po terenach Polski, Czech i Rosji. Babcia
Anna Nowotna była tancerką oraz zajmowała się woltyżerką na koniach, a dziadek
Rudolf Nowotny prócz akrobacji i tresury przeróżnych zwierząt brał udział w modnych wówczas walkach zapaśniczych. Ciocia
Anna była ekwilibrystyką na linie, a ojciec antypodystą (żonglerka nogami) i treserem koni.
Cyrk Zalewski w 2008 r. był realizatorem i organizatorem programu Gwiezdny Cyrk. Cyrk jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie, a w latach 2013-2015 również festiwali w Krakowie, Katowicach, Lublinie, Kielcach, Wrocławiu i Poznaniu. Podczas wydarzenia zapraszane są znane osoby, takie jak:
Maryla Rodowicz,
Mariusz Zalejski,
Anna Powierza czy
Karol Strasburger. Zalewski w ciągu roku odwiedza ponad 200 miast, a w każdym z nich 60-osobowa ekipa cyrku przedstawia niezwykłe spektakle.