Wiadomości

stat

Karaoke - gdzie w Trójmieście pośpiewać?

W konkursie karaoke została wypatrzona pierwsza wokalistka Ich Troje. Może na ciebie też czeka taka kariera?
W konkursie karaoke została wypatrzona pierwsza wokalistka Ich Troje. Może na ciebie też czeka taka kariera? fot. hitdelight / fotolia.pl

Karaoke to światowy fenomen. Przez jednych uwielbiane, przez innych - omijane szerokim łukiem. Jednak dla wielu to przede wszystkim okazja to wspólnego spędzania czasu. Sprawdzamy, gdzie w Trójmieście można pośpiewać.Zgodnie z Wikipedią, karaoke oznacza tyle co "pusta orkiestra". Słowo pochodzi od kara 空 - pusty i okesutora オーケストラ orkiestra. A w praktyce to ludzie śpiewający do podkładów muzycznych puszczanych z maszyny. Karaoke śpiewa się na imprezach integracyjnych, w pubach, barach i domach.

Karaoke:

śpiewam raz w tygodniu, uwielbiam 11%
śpiewam okazjonalnie, ale z przyjemnością 40%
śpiewam jak muszę 12%
unikam jak diabeł święconej wody 37%
zakończona Łącznie głosów: 124
Za twórcę karaoke uznawany jest Japończyk Daisuke Inoue, który w latach 70. w Kobe stworzył pierwszą maszynę z podkładami do śpiewu. W tamtych czasach w Japonii panował zwyczaj, że w domu powinno się zapewniać gościom muzyczną rozrywkę podczas przyjęć. Daisuke Inoue, który był muzykiem, często był proszony o akompaniowanie różnym ludziom. Wreszcie postanowił zbudować maszynę, która za 100 jenów (wtedy była to wartość ok. 2 obiadów) dawała ludziom możliwość zaśpiewania do profesjonalnego podkładu muzycznego. Dziś światowy rynek usług karaoke wyceniany jest na miliard dolarów.

W Trójmieście karaoke jest dostępne w wielu miejscach, niemal przez cały tydzień.

Poniedziałek

W poniedziałki na karaoke zaprasza sopocki klub Studentka zobacz na mapie Gdańska (w miejscu, gdzie kiedyś była Łajba). Grupy dziesięcioosobowe mogą liczyć na promocyjną butelkę wódki na początek imprezy. W poniedziałki zazwyczaj karaoke organizowała też gdyńska restauracja Dwa Światy zobacz na mapie Gdańska, ale obecnie jest w trakcie remontu, który miał być drobny i kosmetyczny, a stał się generalnym i trwa dłużej, niż przypuszczano.

Wtorek

We wtorek miłośnicy karaoke spotykają się w klubie Dziekanat w Sopocie. Imprezę prowadzi specjalista w swojej dziedzinie, Przemysław Krawczak. W klubie X2 zobacz na mapie Gdańska zaś swój cotygodniowy maraton odbywa Tomasz Grelewicz z duetu Prestige Sound, który prowadzi w tym samym klubie imprezy także w czwartki, natomiast w środy jest gospodarzem imprez w Autsajderze.

Środa

Jak już było powiedziane, w klubie Autsider zobacz na mapie Gdańska co środę spotykają się studenci, by pośpiewać razem z Tomaszem Grelewiczem. To doświadczony wokalista, wodzirej, absolwent Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. W kręgielni MK Bowling zobacz na mapie Gdańska w GCH Manhattan zaś za każdą zaśpiewaną piosenkę wokalist(k)a otrzymuje 1 zł do wymiany na barze. Jak ktoś się porządnie napracuje, to może nawet sobie wyśpiewać grę w kręgle.

Czwartek

W Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska trwa wielki konkurs karaoke prowadzony przez DJ Doriss. Laureaci czwartkowych imprez w ramach jednego miesiąca spotykają się na wielkim finale w miesiącu następnym. Raz na cztery miesiące spotykają się najlepsi, by powalczyć o główną nagrodę. Również w czwartki na wspólne śpiewanie umawiają się chętni w gdyńskim Bukszprycie zobacz na mapie Gdańska. Raz w miesiącu klub X2 organizuje Karaoke Competition, w którym śpiewający są nagrywani, a ich występy publikowane w internecie. Zwycięzcę konkursu wyłaniają internauci. W każdy czwartek karaoke organizowane jest także w Club Echo Dance zobacz na mapie Gdańska.

Warto śledzić oferty innych klubów, bo imprezy karaoke pojawiają się od czasu do czasu w klubie Metro zobacz na mapie Gdańska (tam śpiewa się rockowe przeboje pod hasłem "kararocke", a imprezę prowadzi rezydent klubu Jaca), restauracja VNS niedawno zorganizowała karaoke na dachu Centrum Handlowego Manhattan zobacz na mapie Gdańska

- Dwanaście lat jestem w branży karaoke i prowadziłem tysiące imprez - mówi Tomasz Grelewicz, połowa Prestige Duo. - W repertuarze mam kilka tysięcy piosenek, ale na imprezach gramy kilkaset sprawdzonych szlagierów. Korzystamy z takiej "krótkiej listy", ponieważ nasze karaoke to imprezy taneczne, więc w większości są to przeboje "pod nóżkę", na parkiet. Jestem wokalistą, więc często rozpoczynam imprezę sam śpiewając na zachętę. Wspomagam także uczestników, którym idzie trochę gorzej. Dbam też o to, by brzmienie moich podkładów miało dobrą jakość - w tym celu zakupiłem specjalny moduł brzmieniowy podłączany do komputera.

Opinie (22) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Która z tych osób nie urodziła się w Trójmieście?