Wiadomości

stat

Karaoke - gdzie w Trójmieście pośpiewać?

W konkursie karaoke została wypatrzona pierwsza wokalistka Ich Troje. Może na ciebie też czeka taka kariera?
W konkursie karaoke została wypatrzona pierwsza wokalistka Ich Troje. Może na ciebie też czeka taka kariera? fot. hitdelight / fotolia.pl

Karaoke to światowy fenomen. Przez jednych uwielbiane, przez innych - omijane szerokim łukiem. Jednak dla wielu to przede wszystkim okazja to wspólnego spędzania czasu. Sprawdzamy, gdzie w Trójmieście można pośpiewać.Zgodnie z Wikipedią, karaoke oznacza tyle co "pusta orkiestra". Słowo pochodzi od kara 空 - pusty i okesutora オーケストラ orkiestra. A w praktyce to ludzie śpiewający do podkładów muzycznych puszczanych z maszyny. Karaoke śpiewa się na imprezach integracyjnych, w pubach, barach i domach.

Karaoke:

śpiewam raz w tygodniu, uwielbiam 11%
śpiewam okazjonalnie, ale z przyjemnością 40%
śpiewam jak muszę 12%
unikam jak diabeł święconej wody 37%
zakończona Łącznie głosów: 124
Za twórcę karaoke uznawany jest Japończyk Daisuke Inoue, który w latach 70. w Kobe stworzył pierwszą maszynę z podkładami do śpiewu. W tamtych czasach w Japonii panował zwyczaj, że w domu powinno się zapewniać gościom muzyczną rozrywkę podczas przyjęć. Daisuke Inoue, który był muzykiem, często był proszony o akompaniowanie różnym ludziom. Wreszcie postanowił zbudować maszynę, która za 100 jenów (wtedy była to wartość ok. 2 obiadów) dawała ludziom możliwość zaśpiewania do profesjonalnego podkładu muzycznego. Dziś światowy rynek usług karaoke wyceniany jest na miliard dolarów.

W Trójmieście karaoke jest dostępne w wielu miejscach, niemal przez cały tydzień.

Poniedziałek

W poniedziałki na karaoke zaprasza sopocki klub Studentka zobacz na mapie Gdańska (w miejscu, gdzie kiedyś była Łajba). Grupy dziesięcioosobowe mogą liczyć na promocyjną butelkę wódki na początek imprezy. W poniedziałki zazwyczaj karaoke organizowała też gdyńska restauracja Dwa Światy zobacz na mapie Gdańska, ale obecnie jest w trakcie remontu, który miał być drobny i kosmetyczny, a stał się generalnym i trwa dłużej, niż przypuszczano.

Wtorek

We wtorek miłośnicy karaoke spotykają się w klubie Dziekanat w Sopocie. Imprezę prowadzi specjalista w swojej dziedzinie, Przemysław Krawczak. W klubie X2 zobacz na mapie Gdańska zaś swój cotygodniowy maraton odbywa Tomasz Grelewicz z duetu Prestige Sound, który prowadzi w tym samym klubie imprezy także w czwartki, natomiast w środy jest gospodarzem imprez w Autsajderze.

Środa

Jak już było powiedziane, w klubie Autsider zobacz na mapie Gdańska co środę spotykają się studenci, by pośpiewać razem z Tomaszem Grelewiczem. To doświadczony wokalista, wodzirej, absolwent Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. W kręgielni MK Bowling zobacz na mapie Gdańska w GCH Manhattan zaś za każdą zaśpiewaną piosenkę wokalist(k)a otrzymuje 1 zł do wymiany na barze. Jak ktoś się porządnie napracuje, to może nawet sobie wyśpiewać grę w kręgle.

Czwartek

W Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska trwa wielki konkurs karaoke prowadzony przez DJ Doriss. Laureaci czwartkowych imprez w ramach jednego miesiąca spotykają się na wielkim finale w miesiącu następnym. Raz na cztery miesiące spotykają się najlepsi, by powalczyć o główną nagrodę. Również w czwartki na wspólne śpiewanie umawiają się chętni w gdyńskim Bukszprycie zobacz na mapie Gdańska. Raz w miesiącu klub X2 organizuje Karaoke Competition, w którym śpiewający są nagrywani, a ich występy publikowane w internecie. Zwycięzcę konkursu wyłaniają internauci. W każdy czwartek karaoke organizowane jest także w Club Echo Dance zobacz na mapie Gdańska.

Warto śledzić oferty innych klubów, bo imprezy karaoke pojawiają się od czasu do czasu w klubie Metro zobacz na mapie Gdańska (tam śpiewa się rockowe przeboje pod hasłem "kararocke", a imprezę prowadzi rezydent klubu Jaca), restauracja VNS niedawno zorganizowała karaoke na dachu Centrum Handlowego Manhattan zobacz na mapie Gdańska

- Dwanaście lat jestem w branży karaoke i prowadziłem tysiące imprez - mówi Tomasz Grelewicz, połowa Prestige Duo. - W repertuarze mam kilka tysięcy piosenek, ale na imprezach gramy kilkaset sprawdzonych szlagierów. Korzystamy z takiej "krótkiej listy", ponieważ nasze karaoke to imprezy taneczne, więc w większości są to przeboje "pod nóżkę", na parkiet. Jestem wokalistą, więc często rozpoczynam imprezę sam śpiewając na zachętę. Wspomagam także uczestników, którym idzie trochę gorzej. Dbam też o to, by brzmienie moich podkładów miało dobrą jakość - w tym celu zakupiłem specjalny moduł brzmieniowy podłączany do komputera.

Opinie (22) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18

sierpnia

Jarmark Św. Dominika 2019 Gdańsk, Targ Węglowy

23

sierpnia

Helliad Fest Gdynia, Park Kolibki w Orłowie / Klub Muzyczny Ucho

30

sierpnia

Raz Dwa Trzy - Ważne piosenki Sopot, Tarasy przy Aquaparku

Kultura

Opera Bałtycka szuka maszyn do pisania
Opera Bałtycka szuka maszyn do pisania
Tu posłuchasz muzyki w plenerze
Tu posłuchasz muzyki w plenerze

Kulinaria

Browary restauracyjne w Trójmieście
Browary restauracyjne w Trójmieście
Trzy Żywioły: kolacja charytatywna u Jakubiaka
Kolacja charytatywna u Jakubiaka

Planuj z nami tydzień

Pokazy lotnicze, Mozartiana i koncerty w stoczni. Planuj tydzień
Pokazy lotnicze, Mozartiana i koncerty

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Nagrodą w Konkursie Piosenki Polskiej podczas festiwalu piosenki w Sopocie był: