• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Dokąd na imprezę w Sopocie? Przegląd klubów

Łukasz Stafiej
16 lutego 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 

Myślisz: najlepsze imprezy w Trójmieście? Mówisz: Sopot. Zaraz jednak pojawia się pytanie: gdzie dokładnie się wybrać? Żeby ułatwić wam wybór, proponujemy subiektywny przegląd 10 sopockich klubów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.Atelier
W Atelier warto imprezować do rana, żeby zobaczyć wschód słońca nad morzem. W Atelier warto imprezować do rana, żeby zobaczyć wschód słońca nad morzem.

Miejsce, które na początku miało być kawiarnią, gdzie po skończonym spektaklu tutejszego teatru, można by się było podzielić wrażeniami. Szybko jednak okazało się, że to również świetna przestrzeń na imprezy taneczne. Na pewno nie jest to jednak klub dla miłośników współczesnej muzyki klubowej - właściciele stawiają na hity z lat 70., 80. czy 90. W ciągu dziesięciu lat wytworzyła się tutaj silna społeczność stałych bywalców, jednak nie oznacza to, że klub zamyka się na nowych gości. Panuje tutaj wyjątkowo swobodna atmosfera. A dla widoku wschodu słońca nad morzem - Atelier mieści się tuż przy plaży przy al. Mamuszki 2 - warto imprezować do bladego świtu.

Club Sixty9
W Club Sixty9 często usłyszymy stare disco z lat 70. i 80. W Club Sixty9 często usłyszymy stare disco z lat 70. i 80.

Klub znajduje się na uboczu głównego szlaku imprezowego Sopotu - zlokalizowany jest w domu przy ul. Kościuszki 68. Mimo to, w imprezowe dni, często trudno tam wejść. Także dlatego, że to obecnie jedyny w Sopocie klub muzyczny otwarcie ogłaszający się jako lokal "gay & les friendly". Dzięki temu musimy się liczyć m.in. z bardziej wymagającą selekcją na wejściu. Z głośników - prócz najnowszych trendów klubowych - często usłyszymy tutaj stare disco z lat 70. i 80.

Czekolada
Klub Czekolada oferuje klubowy miks muzyczny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Klub Czekolada oferuje klubowy miks muzyczny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobre miejsce, jeśli nie mamy żadnych sprecyzowanych oczekiwań. Czekolada oferuje muzyczny miks, w którym każdy fan aktualnych klubowych brzmień znajdzie coś dla siebie. Jeśli odwiedzacie Sopot raz na jakiś czas i szukacie na sobotnią imprezę typowego klubu przy Monciaku, to będzie to idealny wybór. W środku znajdują się dwa przestronne piętra, każde z osobnym barem oraz - dostępne po wcześniejszej rezerwacji - specjalne loże i vip-roomy. Na parkiecie przeważają młodzi imprezowicze.

Kongo Bar
Kongo Bar celuje w młodszą klientelę. Kongo Bar celuje w młodszą klientelę.

Nawet jeśli nie wiecie, gdzie to miejsce się znajduje, na pewno widzieliście jego maskotkę - wielkiego sztucznego goryla, którego w weekendowe wieczory można spotkać w różnych miejscach Monciaka. Kongo Bar stawia na nieskrępowaną zabawę w wakacyjnych klimatach i młodszą klientelę, którą przyciągają częste promocje alkoholowe. W głośnikach usłyszymy głównie najpopuarniejsze przeboje klubowe. - Polecam zwłaszcza studentom, którzy w roku akademickim mają kilka dni w tygodniu wjazd za darmo - tak klub oceniają nasi czytelnicy w Serwisie Oceniaj.

Quiz Sprawdź, jak dobrze znasz klubowe Trójmiasto Średni wynik 56%

Sprawdź, jak dobrze znasz klubowe Trójmiasto

Rozpocznij quiz


Mewa Towarzyska
Mewa to kameralny klub muzyczny, który bardzo szybko stał się modny. Mewa to kameralny klub muzyczny, który bardzo szybko stał się modny.

Klub, który funkcjonuje raptem od jesieni ubiegłego roku, a już udało mu się zdobyć lojalną klientelę, która niemal w każdy imprezowy dzień zapełnia parkiet po brzegi. Lokal mieści się na piętrze kamienicy przy ul. Pułaskiego 15, w miejscu dawnego Starego Roweru. W głośnikach: funk, rock i pop, ale również dobra klubowa mieszanka. - Zachęcam każdego, kto szuka alternatywy dla typowych dyskotek - zachwala nasza czytelniczka w Serwisie Oceniaj. Idealne miejsce dla tych, którzy wciąż nostalgicznie wspominają imprezy w nieodżałowanej Papryce.


Sfinks700
W klubie Sfinks wiele lat temu rodził się nadmorski clubbing. W klubie Sfinks wiele lat temu rodził się nadmorski clubbing.

Legendarna sopocka imprezownia, popularna na całą Polskę. Nie będzie przekłamaniem stwierdzenie, że to właśnie tutaj wiele lat temu rodził się nadmorski clubbing podczas pamiętnych imprez z najnowszymi muzycznym trendami z europejskich parkietów. Obecnie klub przyciąga sporo młodszych gości, zanika również klimat tutejszej bohemy skupionej wokół poprzednich właścicieli - Roberta Florczaka i Ali Grucy. Wciąż jednak to niemal jedyny sopocki klub, gdzie na parkiecie króluje alternatywna elektronika, dubtep i minimale.

Soho
Soho od lat utrzymuje swój własny, niekomercyjny charakter. Soho od lat utrzymuje swój własny, niekomercyjny charakter.

Klub, który od lat trzyma wysoki poziom i opinię kameralnego lokalu z przyjazną atmosferą, do którego chce się wracać. Na tyłach jednej z kamienic przy Monciaku właścicielom udało się stworzyć miejsce, które płynie pod prąd imprezowych mód w Sopocie i utrzymuje swój własny, niekomercyjny charakter.

Spatif
Tańce na stołach to element każdej imprezy w Spatifie. Tańce na stołach to element każdej imprezy w Spatifie.

Miejsce, do którego każdy chciałby chodzić, wstydem jest powiedzieć, że się nie było, a tak naprawdę nie każdemu się udaje tutaj imprezować. Z dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli nie masz znajomego bywalca i nie spodobasz się ochronie - nie wejdziesz. Po drugie, w weekendy często są tu takie tłumy, że najlepszym pomysłem jest w ogóle nie wchodzić. Nic dziwnego, znajdujący się przy deptaku Spatif to najstarszy sopocki klub i miejsce-legenda, gdzie spotyka się cała tzw. śmietanka biznesowa czy artystyczna Trójmiasta. W dobrym tonie jest tu czasem się pokazać.

Śledzik Dance u Fabrykanta
Jeśli na największe imprezowe obroty wchodzisz przy takich piosenkach, jak "Ona tańczy dla mnie", to Śledzik Dance u Fabrykanta jest dla ciebie. Jeśli na największe imprezowe obroty wchodzisz przy takich piosenkach, jak "Ona tańczy dla mnie", to Śledzik Dance u Fabrykanta jest dla ciebie.

Jeśli na największe imprezowe obroty wchodzisz przy takich piosenkach, jak "Ona tańczy dla mnie" oraz innych przebojach ze ścisłej czołówki disco-polo, to jest to miejsce stworzone dla ciebie. Co dla wielu byłoby powodem do wstydu, przez właścicieli Śledzik Dance u Fabrykanta zostało przekute w sukces - klimat stylizowanej na czasy raczkującego kapitalizmu imprezowni o prostym, wręcz przaśnym wystroju, z ceratami na stołach i znaną, i lubianą przez wszystkich muzyką, przyciąga tłumy ludzi w każdym wieku. Klub mieści się w budynku dawnego Enzymu, w Parku Północnym nad morzem.

Versalka
Jeśli chcemy imprezować w Versalce, warto ubrać się trochę bardziej elegancko niż na co dzień. Jeśli chcemy imprezować w Versalce, warto ubrać się trochę bardziej elegancko niż na co dzień.

Klub w Centrum Haffnera, gdzie selekcjonerzy poważnie podchodzą do wyznaczonych przez właścicieli standardów. Jeśli chcemy tutaj imprezować, warto ubrać się trochę bardziej elegancko niż na wypad z kumplem do zwykłego pubu. Na uwagę zasługuje również klubowy taras, który jest prawdopodobnie najwyższym imprezowym miejscem w Sopocie z widokiem na nocny Monciak. Klimat Versalki dobrze podsumowuje opinia naszej czytelniczki w Serwisie Oceniaj: - Jest to jedno z niewielu miejsc w Sopocie, gdzie towarzystwo jest starsze, wyselekcjonowane, obsługa bardzo miła i - co najważniejsze - muzyka jest świetna.

Poleć swój ulubiony klub innym! Oceń i wystaw opinię w Serwisie Oceniaj.

Śledzik w sopockich klubach

Otrzęsiny w sopockich klubach

Miejsca

Opinie (333) ponad 10 zablokowanych

 • dno dna (7)

  • 296 28

  • to doch je płest

   • 13 2

  • DJ (1)

   DJ takzwany puszczacz płyt.

   • 45 1

   • Oczywiście z mp3 ściągniętymi z internetu.

    • 45 3

  • Może napiszcie artykuł gdzie nie warto iść Panowie..

   • 7 0

  • Mieszkam za granicą i kilka razy sprawdzałem galerie klubow z Sopotu (1)

   Same tępe mordy, prostaki. Nic nie tracę, zę mnie nie ma w tym polskim piekielku:)

   • 25 19

   • następnym razem nie pomyl klubu z domem luster :)

    • 15 6

  • Albo też - do dna! :)

   • 4 0

 • same jakieś wychudzone (...) w (...) koszulkach. kiedyś to jeszcze można było pomelanżować w sopocie, a teraz.....ehhh

  • 115 17

 • Olać Sopot (6)

  Olać Sopot

  • 258 48

  • SOPOT NIE DLA BYDŁA ! (4)

   W postaci inwazji studentów pierwszego roku, którzy przyjechali z zabitych dechami pipidówek na Mazurach i Podlasiu , a teraz zakrztusili się nocnym życiem Trójmiasta i po wyjściu z imprezy zwracają spożyty alkohol na różne sposoby i w różnych miejscach.
   Później Monciak i okolice ociekają w szczochach i wymiocinach, podobnie jak pociągi SKM i sam peron w Sopocie, na którym do niedzielnego popołudnia leży zwrócony przegląd menu sopockich lokali gastronomicznych

   • 105 29

   • No tak bo bydło to zawsze tylko przyjezdne (2)

    a tak to w tym Sopocie to tylko by były stare babcie i dziadki gdyby nie to bydło napływowe, które szczy i robi inne rzeczy. Tylko sopocianie są tak dobrze wychowani, że na pewno żaden z nich nigdy nic nie zrobił na ulicy. Miastowy się odezwał i niekoniecznie ANTYDEBIL...

    • 19 14

    • kultra (1)

     Sopot to kurhause czyli kurort -traci statut przez dyskoteki i młodzież grandzącą. Bawić trzeba się umieć. A nie że wkeczone było.Nie jedna babcia czy dziadek sopocki dał by Ci radę ;-)

     • 16 2

     • To czemu macie tak wieśniackie kluby?

      • 1 1

   • Od tego jest sopot zeby się nawalic, zeszczać, zrzygać i opuścić tą wioche miedzy Gdańskiem a Gdynią

    • 10 13

  • OLAĆ SOPOT

   jak tylko zobaczyłem nagłówek artykułu przyszło mi na myśl - dlaczego qfa sopot!? WTF jest takie magiczne w Sopocie?!? lans, ceny, ścisk czy może to że daleko?! taksówka 100zł w obie strony i może jeszcze się nie spodobam ochronie - kompletna bzdura. A może by tak artykuł gdzie się dobrze pobawić w Gdańsku lub w Gdyni?
   OLAĆ SOPOT

   • 36 4

 • Najlepsze imprezy u Zdzisia na Brodwinie ;-) (3)

  • 156 6

  • a co to za knajpa :) (2)

   zaciekawiło mnie az tyle pozytywnych komentarzy -mów szybko co i jak :)

   • 13 4

   • podejrzewam że to nie knajpa (1)

    • 5 0

    • jak nie knajpa to rąbać ździcha

     na pewno impra u ździcha kończy się pod płotem, jak na wsiowe tałatajstwo przystało

     • 1 0

 • gdzie to bylo w sopocie jeszcze 10-15 lat temu (2)

  dzis nie ma gdzie

  • 153 14

  • kiedys bylo lepiej-skad to znamy

   • 21 3

  • 15 lat temu...

   byles 15 lat mlodszy ;) i miales fun a teraz masz problem ;)

   • 2 0

 • Gdynia górą (1)

  same (...)tam chodzą

  • 22 97

  • dostałeś minusy

   nie dla tego, że same ... tam chodzą, ale dlatego, że górą

   • 12 11

 • Myślisz : najlepsze imprezy w Trójmieście ? (11)

  Mówisz : skąd kasę na imprezę ???

  • 127 26

  • Glos zza sciany odpowiada: Idz do roboty nierobie ! (2)

   • 45 21

   • Ty lemingu (1)

    jesteś na pewno Józkiem Bąkiem.

    • 10 9

    • nazywam sie Alfred Włóczykij

     jakby co

     • 1 0

  • Zalosne nie posiadac kasy na impreze... (7)

   miernota

   • 13 47

   • Synku za Twoje 2400 na ręke to ja mam jedna impreze. (1)

    I to nie jakąś bogatą.Chwalisz sie kasą która mi by nie starczyła na jedzenie w tygodniu.To jest dopiero żałosne.

    • 36 16

    • To chyba dobrze że w wieku 19 lat wyciąga 2400, oby tak dalej!!

     Ja tyle wyciągnąłem dopiero po studiach, no ale teraz już na szczęście więcej :)

     • 7 3

   • Oj synuś,synuś (1)

    ja 2400 wydaję na imprezę, a ty to masz na miesiąc utrzymania,ty dopiero jesteś miernota.

    • 7 16

    • 2400 to mojej starej na waciki nie starczy..

     • 7 6

   • 33lata 16.000 zl na reke (2)

    Pozdrawiam

    • 4 13

    • Pol roku na morzu, a laska ktorej zostawiasz wyplate puszcza Cie kantem.

     • 20 3

    • Ty ją ubierasz

     ktoś inny ją rozbiera,no i tyle twojego ha,ha,ha.

     • 16 3

 • Te stare kobiety domu i rodziny nie maja ze w klubach tylko siedza na imprezie ? tragedia (11)

  To chyba jakies ostatnie 50 co sie na malzenstwo nie zalapaly bo mysla ze wiecznie sa mlode i do wziecia :) . Czy to sa kluby 50 plus ?

  • 51 126

  • chyba mówisz o tych podstarzałych jegomościach (5)

   takich to na pęczki znajdziesz...szukają okazji, żeby wyrwac młodą naiwną.

   • 33 3

   • mloda dziewczyna jest lepsza niz stara (4)

    - po zabawie nie szuka mnie po 3miescie
    - nie chce mojego telefonu
    - da sie z nia zrobic w aucie co sie chce
    - nie rozpowiada innym
    - nie jest msciwa
    - czlowiek czuje sie mlodszy !

    • 19 35

    • marzenia ściętej głowy (2)

     napisz jeszcze ile musisz jej postawic drinków, żeby z Toba wyszla, bo na trzeźwo juz nie jest Ci tak łatwo, co cwaniaczku?

     • 29 10

     • Ja staram się nie stawiać. Podchodze po poznańsku czekam aż się napruje za swoje (1)

      i wtedy rozpoczynam taniec godowy, obcinki itp. a na koniec zapinam ją po błyskotliwej bajerce w kiblu albo w moim służbowym punto. Do Dreamu jak się ustawiam to też w środku lokalu, żeby nie płacić za wjazd.

      • 16 3

      • ja to zapinam na plazy, laski to lubia, nikt nie przeszkadza itd!

       • 0 0

    • 42 latek

     made in sponsoring

     • 6 0

  • znowu jakis wpis od młokosa z mlekiem pod nosem (2)

   kochany - po pierwsze - kobiety w wieku 50 lat maja prawo wychodzić gdzie chcą i z kim chcą.

   po drugie - jesli wychodzą to sie dobrze bawią zazwyczaj w swoim towarzystwie i nikomu nie szkodzą.

   wiec wyluzuj majty i bierz sie za odrabianie lekcji.

   • 65 16

   • ..

    Młokos pamiętaj, stara beczka dobrze kisi.

    • 5 0

   • ohohoh, glos seniorki

    to ze masz juz 30 lat i tym samym najlepsze lata za soba nie oznacza, zebys zaraz sie tak wywyzszala. Ty jemu do lekcji, a ja Tobie do garow i pieluch. Milo?

    • 0 4

  • (1)

   Ale ze osoby w wieku 40-50 + to maja sie juz polozyc na lozku i czekac na smierc? Co Ty gadasz czlowieku. Bawic sie powinnismy w kazdym wieku!!

   • 30 0

   • No cóż, wstyd mi za moją płeć

    Znalazłem tu wypociny GUANiarzy i zakompleksionych cwaniaków po 40-tce. Pamiętajcie, te kobiety 40 i 50+ mają już domy i dorosłe dzieci, piękne ciała i doświadczenie takie, że odlot jakiego nie przeżyliście. Nie sztuka jeździć służbowym punciakiem - sztuką jest jeździć prywatnym mercedesem. A największą satysfakcją dla tych Pań w klubie jest postawienie wam najdroższego drinka w barze i zasadzenie kopniaka, bo trzeba mieć fantazję i pieniądze, żeby was wysłać na drzewo. A poza tym pomyślcie dzieciaki, może piszecie o swoich matkach? A do tych starzejących się fircyków - już z wami jest tak źle, że trzeźwa małolata z wami nie pójdzie? A może nie macie zbyt wiele w spodniach? Zawsze byłem uczony, ze prawdziwy facet nie mówi głośno o swoich podbojach. Co jest z wami? Pamiętajcie: fantazja i pieniądze. No i trochę kultury byłoby wskazane.

    • 0 0

 • Oprócz Mewy i Świni (jupi barów) wszystko to młócka i lambadziarnia w Sopie niestety. (3)

  • 89 21

  • a soho?

   • 10 2

  • w Mewie nie byłem ale świnia to już nie świnia

   lambadziarnia tam taka sama jak w versalce ot paryss chyba ich posciagal =/ zalosne albo lachony albo dzieci. Wchodzisz i oprocz kilku starych pracownikow to nie poznajesz nikogo (jak jakims oldschoolem nie jestem )

   • 15 4

  • do sfina teraz duzo malolatow wpuszczaja, nie ma juz te slawnej selekcji, szkoda

   • 17 2

 • Post jest (9)

  Co za beszczelność w poście dawać takie info... ja zero imprezuję:) a $$ są, lepiej wydać to na podróże niż na piwa, driny, polecam:P

  • 154 44

  • Dla takich jak ty (2)

   w okno postów została wbudowana funkcja sprawdzenia tekstu. Ale jak się jest idiotą, to nawet to nie pomoże.

   • 5 18

   • Szkoda, że nie skorzystałeś. (1)

    • 4 4

    • Hahahah, dla pseudo-upominaczy przypomnę tylko, że 'Pomorze' to obszar geograficzny, dlatego też zamilcz kmiocie :)

     • 5 0

  • Znaczy że portale internetowe są tylko dla katolików?

   Nikt nie może zabraniać innym ludziom spędzać ich wolnego czasu w sposób jaki im odpowiada.
   Czy jeżeli wy macie post to wszyscy inni mają też założyć wory pokutne i nie wychodzić z domu?

   • 23 11

  • TY dolecisz wszędzie :))

   • 2 1

  • Sprawdź nauki K.K i porównaj je z Biblią. (1)

   Może cię zwiedziono ?

   Sprawdź sama.

   • 6 4

   • Katolik miałby przeczytac biblię? Przecież to niemożliwe :)

    Jeszcze by się przekonał że to co wierzy ma mało wspólnego z tym co napisano w "jego" świętej księdze :)

    • 5 5

  • Post czy inny ramadan

   Dla jednych post dla innych będzie ramadan a dziś jest szabas. I co "katolu" zawzięty, wszystkich byś do kościoła posłał bo tylko Ty masz rację?

   Trochę dystansu do siebie i akceptacji dla innych ludzi i ich upodobań.

   • 8 15

  • na

   kosciol lepiej wydac. Na kosciol.

   • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark

Henryk Miśkiewicz & Przyjaciele

jazz

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Przyznawana podczas FPFF nagroda za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne, to: