• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nie tylko kwiaty i jedzenie. Zamawiają gadżety erotyczne na dowóz

MM
16 czerwca 2023, godz. 10:30 
Opinie (47)
Zakupy z ekspresową dostawą. W ten sposób zamawiamy już nie tylko jedzenie. Zakupy z ekspresową dostawą. W ten sposób zamawiamy już nie tylko jedzenie.

Nie tylko jedzenie, ale też kwiaty, wino, prezenty, dekoracje do mieszkania, środki z apteki, a nawet... produkty z sex shopów. Jeszcze do niedawna zamawianie online czegoś, co zostanie dostarczone w ciągu godziny, kojarzyło się z posiłkami z restauracji czy zakupami spożywczymi. Okazuje się, że zamawiamy też inne, bardziej nietypowe rzeczy.
Czy zamawiałe(a)ś przez aplikację dowozową coś innego niż jedzenie?

Zakupy przez internet to już codzienność. Dziś w większości najpierw w sieci szukamy tego, czego w danej chwili potrzebujemy. I tak jak nie dziwi nas, że przez kuriera czy do paczkomatu zamówić można już niemal wszystko, tak popularne aplikacje dowozowe typu: Glovo, Everli, Ubereats, Wolt itp. kojarzą się głównie z zamawianiem posiłków z restauracji czy zakupami spożywczymi. Tymczasem realizowane przez mobilnych kurierów zamówienia znacznie wykraczają poza ten zakres.

- Zakupy do domu zaczęłam zamawiać w czasie pandemii, byłam wtedy uziemiona w domu i wyjście nie wchodziło w rachubę. Z czasem okazało się, że zamawiam nie tylko to: zdarzyło się mi już zamówić kwiaty i leki przeciwbólowe późno wieczorem. Według mnie nic nie zastąpi zakupów w realu w sklepie, gdy można zobaczyć z bliska towar i po prostu pochodzić wśród ludzi, ale są sytuacje, gdy to mi się naprawdę przydaje - mówi Ewa, moja znajoma.
Choć jedzenie było "pierwsze", dziś zamawianie innych produktów z dowozem także staje się normą. Poza artykułami spożywczymi, gotowym jedzeniem na wynos, przekąskami i napojami możemy zamówić i otrzymać pod drzwi w ciągu godziny masę innych produktów, m.in. kosmetyki, leki, odzież i dodatki, kwiaty, książki, elektronikę, a nawet produkty z sex shopów - słowem, wszystko, co tylko da się przewieźć rowerem. A co nas najbardziej interesuje w kwestii tego typu zakupów?

Aplikacje takie jak Glovo umożliwiają zamawianie wiele różnych produktów na życzenie. Na zdjęciu: sex shop w Gdyni. Aplikacje takie jak Glovo umożliwiają zamawianie wiele różnych produktów na życzenie. Na zdjęciu: sex shop w Gdyni.

Kula dyskotekowa i rakieta do squashaOkazuje się, że z dostawą zamawiamy niemal wszystko. Jak podaje portal Horeca Trends, wśród najciekawszych, zrealizowanych w Polsce życzeń znalazły się m.in.:
 • kule ortopedyczne,
 • rakieta do squasha,
 • seria książek o Sherlocku Holmesie w języku rosyjskim,
 • strój Świętego Mikołaja,
 • pościel, prześcieradło i świece zapachowe,
 • kość dla psa,
 • 3 kg ziemniaków,
 • kula dyskotekowa.

Takie niestandardowe zamówienia do częstych nie należą, ale nie zmienia to faktu, że na terenie Trójmiasta kurierzy dostarczają pod drzwi znacznie więcej niż tylko żywność. Zamawiać można produkty apteczne (bez recepty), m.in. środki przeciwbólowe, maści na różne schorzenia, testy diagnostyczne, materiały opatrunkowe, artykuły higieniczne, zioła i zdrowa żywność.


Poprzez aplikacje zamawiamy również kosmetyki, artykuły szkolne i biurowe, gry, zabawki, produkty dla zwierząt i elementy wyposażenia wnętrz. Wśród dostępnych opcji są też usługi florystyczne: kwiaty cięte, doniczkowe i bukiety.

Spośród artykułów spożywczych dostępnych w aplikacjach są nie tylko gotowe dania czy najpotrzebniejsze produkty do przygotowania posiłku, ale można także zaopatrzyć się w alkohol czy lokalne specjały. Jednym kliknięciem zamówimy ciastko z Umam, trunki z KaapVino, lody czy kubek kawy.


Produkty z sex shopówTrójmiasto jest jednym z pierwszych obszarów (obok Poznania), w którym przez aplikację można zamawiać produkty z sex shopów. Według danych serwisu Glovo w Polsce najczęściej zamawiamy spreje przedłużające stosunek, prezerwatywy, dwustronne masturbatory oraz lubrykanty na bazie wody (w skali świata najpopularniejsze są masażery, wibratory oraz lubrykanty).

- Zdarzyło się raz, że na szybko zamówiliśmy przez aplikację z dowozem gadżety z sex shopu - wspomina Piotr. - Byliśmy na kawalerskim, impreza się rozkręciła, chłopacy postanowili zrobić przyszłemu panu młodemu żart i zamówili wymyślne gadżety do łóżka. Były pod drzwiami godzinę później. Czy byśmy to zrobili na trzeźwo? Nie wiem, ale wtedy działaliśmy pod wpływem impulsu (śmiech). Dodam, że pan młody mocno się naszym prezentem zdziwił.
MM

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (37 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

KIDS Station - Concert & Fun / Edycja Świąteczna (10 opinii)

96 - 198 zł
Kup bilet
muzyka filmowa, warsztaty, kiermasz, gry

OMD (4 opinie)

200 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdański Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych to w skrócie: