• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Makijaż męski. Współczesny trend, którego nie rozumie starsze pokolenie

Mateusz Groen
18 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (356)
Makijaż męski w ostatnich latach ewoluuje i coraz większa grupa młodych mężczyzn zaczyna z nim eksperymentować.  Makijaż męski w ostatnich latach ewoluuje i coraz większa grupa młodych mężczyzn zaczyna z nim eksperymentować.

Kreacja sceniczna czy artystyczna np. podczas sesji zdjęciowych, ale również... codzienna część męskiej pielęgnacji. Coraz częściej mężczyźni sięgają po tzw. kolorówkę. Czy makijaż męski wkrótce stanie się codziennością i przestanie budzić kontrowersje?





Czy makijaż męski ci przeszkadza?

Jeszcze do niedawna panowie czuli się nieswojo w drogeriach, kiedy to mieli dobrać dla siebie odpowiedni krem czy porozmawiać z kosmetologiem o swoich problemach skórnych. Zabiegi w salonach kosmetycznych czy spa, manicure lub medycyna estetyczna były strefą, do której mężczyźni dostępu nie mieli, bo było to... niemęskie.

Z czasem coraz więcej panów zaczęło korzystać z możliwości salonów kosmetycznych, ba, wiele takich miejsc oferuje specjalne zabiegi z myślą o męskiej skórze. Coś się zmieniło. Ale nie wszystko: męski makijaż wciąż potrafi wywołać oburzenie lub śmiech. Tylko czemu?

Makijaż i świadoma pielęgnacja skóry



Dorastające pokolenie Z wprowadza nowe podejście do sfery beauty. Współcześni młodzi mężczyźni nie tylko kupują zapachy czy produkty pielęgnacyjne, ale również coraz częściej kosmetyki kolorowe.

Stereotypy w Trójmieście łamią również twórcy marki kosmetyków Kovalite, którzy pokazują, że świadoma pielęgnacja skóry, a także fluidy, kredki do brwi, matujące pomadki dla mężczyzn, to przyszłość rynku kosmetycznego. Coraz więcej zagranicznych marek kosmetycznych tworzy swoje kolekcje z myślą o mężczyznach, jednocześnie przełamuje temat tabu.

Na swoim. Kovalite - przestrzeń na rozmowę o męskiej pielęgnacji Na swoim. Kovalite - przestrzeń na rozmowę o męskiej pielęgnacji
- Makijaż męski był, jest i będzie. Mimo mocnego zdystansowania mężczyzn do zabiegów upiększania swojego wizerunku, męski makijaż nie jest nowostką rozpędzonej cywilizacji. Przewijał się wśród wielu kultur od starożytności poprzez dynastie Tudorów w Wielkiej Brytanii czy dwór francuskich Ludwików. Teraz ma swój globalny powrót i są już takie rynki, gdzie korzystanie z kolorówki męskiej nie jest czymś zaskakującym. Tutaj prym wiodą Stany Zjednoczone oraz grupa krajów azjatyckich, np. Korea, Japonia czy Chiny. W Europie ten trend posuwa się w znacznie wolniejszym tempie, ale wraz ze zrozumieniem tego, czym tak naprawdę jest męski make-up, zainteresowanie wzrasta - mówi Chris Krakowski CEO, Kovalite Skin. I dodaje:

- Wielu mężczyzn boi się kosmetyków kolorowych, ponieważ są onieśmieleni produktami samymi w sobie i przełamywanie tej bariery odbywa się na poziomie kulturowym. (...) Męski makijaż powinien być niewidoczny, podkreślający naturalne cechy i subtelnie poprawiający ogólny wygląd, nie rzucając się w oczy. Tak, aby stał się akceptowalnym, użytecznym i funkcjonalnym dla nowych grup klientów.


Coraz więcej firm dostrzega, że mężczyźni zaczęli mocniej przykładać wagę do swojego wyglądu. Nie mówimy tu o wielkich zmianach wizerunków i ekstrawaganckich makijażach na co dzień, lecz o zwykłej korekcie niedoskonałości, tuszowaniu plamek i blizn, zakrywaniu trądziku czy innych wyprysków, które wyglądają mało estetycznie. W internecie dostrzec możemy coraz więcej chłopaków i mężczyzn, którzy dzielą się swoją makijażową rutyną.

- Czy więcej mężczyzn będzie się malować? Dla starszych pokoleń jest to dość wysoki, mentalny próg do przeskoczenia. Dopóki będzie się kojarzył z awangardowym, karnawałowym malowidłem na twarzy, starsze pokolenia będą miały trudności z adaptacją. Natomiast świadomość młodych pokoleń, które już mają duże doświadczenie z pielęgnacją skóry i zauważają korzyści z dbania o świeży wygląd, spowoduje naturalną akceptację i poszerzenie asortymentu do pielęgnacji o kolorówkę. Ten proces już zachodzi - dodaje Chris Krakowski.
  • Manny Gutierrez, influencer
  • Koncert Maneskin podczas Opener Park
  • Top of the Top Sopot Festiwal  Krzysztof Zalewski
  • Manny Gutierrez, influencer
  • James Charles, makijażysta
  • James Charles, makijażysta
  • James Charles, makijażysta
  • Jeffree Star, makijażysta i influencer

Makijaż ze świata szklanego ekranu



Mimo że nurt nakładania makijażu na co dzień staje się coraz popularniejszy, tak dopiero zbiera swoich zwolenników, którzy nabierają odwagi, by zacząć z nim eksperymentować. Warto jednak pamiętać, że makijaż męski od wielu lat nakładany jest do sesji zdjęciowych, występów w telewizji, czy chociażby charakteryzacji w teatrze. Makijaż dla wielu gwiazd ze świata show-biznesu jest też pomocny w tworzeniu ich scenicznego wizerunku.

Mimo że makijaż przez wiele osób uważany jest za niemęski, tak wielu artystów wpisujących się w kanon atrakcyjnych i przystojnych mężczyzn, stosuje produkty do make-upu. Np. Krzysztof Zalewski, który od lat na swoją dolną powiekę nakłada czarną kredkę oraz Johnny Depp, który maluje paznokcie czy Damiano David (wokalista zespołu rockowego Måneskin). Wszyscy oni eksperymentują ze swoim wizerunkiem za pomocą "kolorówki".

@krzysiek_mua @KosmetykiAA dźwięk oryginalny - Krzysiek Mua

Forma artystycznej ekspresji



Na świecie trend artystycznego makijażu tworzonego przez mężczyzn zdobył już furorę dobrych kilka lat temu i dał początek Beauty Boyom. W USA najsłynniejszymi z nich są Jeffree Star czy James Charles, mający miliony obserwatorów na swoich profilach, wierną grupę fanów i dobrze prosperujące miejsce w branży urodowej. Na swoich kanałach od lat promują raczej nie delikatny makijaż męski, a eksperymentowanie z wyglądem i wyznaczają nowe trendy kosmetyczne.

- Makijaż jest wyrażeniem tego, co się kryje w człowieku. Podoba mi się w nim to, że można w jaki się chce sposób przekształcić swój wizerunek. Wykonuję makijaż, ponieważ uwielbiam to robić, jest to moja pasja oraz wyraz artystyczny. Maluję się do szkoły, bo uważam, że szkoła nie powinna być ogranicznikiem i wyznacznikiem własnego wizerunku. Nauczyciele są w mojej szkole wspaniali i często słyszę miłe słowa na temat mojego wyglądu i wielu mnie wspiera w tym, co robię. Jeśli chodzi o uczniów, to nie zauważyłem, żeby ktoś miał z tym jakiś problem. Nie wszystkim musi się podobać, ale nie spotykam się w szkole z jakimś hejtem - mówi Krzysztof Kuliga, tiktoker makijażowi z Trójmiasta.
Kuliga kiedyś zupełnie inaczej traktował makijaż: kilka lat temu był dla niego jak maska, bo miał duży problem cerą, ale z czasem zobaczył w nim coś więcej - szansę na wyrażenie siebie. Nie wszyscy jednak są w stanie przejść obok jego makijażu obojętnie.

- Nie raz, nie dwa zdarzyła się sytuacja na mieście, kiedy ktoś umniejszał mi przez makijaż. Niestety takie sytuacje pewnie będą się powtarzać, ale staram się mieć do tego zdystansowane podejście, bo uważam, że ludzie zawsze będą gadać i na to nie ma rady. Ja tej opinii nie biorę do siebie. Każdy powinien wyglądać, jak chce, a jeśli komuś coś nie pasuje, to jest to tylko i wyłącznie problem tej drugiej osoby osoby. Każdy powinien czuć się w 100 proc. dobrze z samym sobą - dodaje Krzysztof Kuliga.
  • Dariussrose i jego sesje zdjęciowe
  • Dariussrose i jego sesje zdjęciowe
  • Krzysiek_Mua z Trójmiasta
  • Dariussrose i jego sesje zdjęciowe
  • Dariussrose i jego sesje zdjęciowe
  • Dariussrose i jego sesje zdjęciowe
  • Dariussrose i jego sesje zdjęciowe
Makijaż w formie artystycznej zabawy zaczyna interesować coraz więcej młodych osób. "Makijaż męski do szkoły" takie hasło coraz częściej możemy znaleźć w wyszukiwarce i na YouTubie. Temat ten coraz odważniej zaczyna interesować młodych mężczyzn w Polsce, którzy nie patrzą na głosy krytyki i rozwijają swoją pasję, a także coraz odważniej decydują się nakładać bardziej stonowany makijaż do szkoły czy wyjście na miasto.

Wśród nich są zdobywający popularność w internecie trójmiejscy blogerzy makijażowi: wspomniany Krzysztof Kuliga znany na TikToku jako krzysiek_mua i posiadający ponad 150 tysięcy fanów, a także, Dariussrose czyli Dariusz Różański. Mieszkaniec Trójmiasta aktywnie działa w mediach społecznościowych, za pośrednictwem których dzieli się swoją twórczością i efektami niecodziennych sesji fotograficznych. Na jego Instagramie znaleźć możemy wiele inspirujących zdjęć, które pokazują autorskie podejście do makijażu.


- Makijaż jest dla mnie formą sztuki i codziennym rytuałem. Pomaga mi kształtować moją kreację artystyczną i dzięki niemu mogę wyrażać siebie bez słów. Zauważyłem, że coraz więcej chłopaków oraz mężczyzn zaczyna eksperymentować z makijażem, i sądzę, że każdy ma prawo wyglądać tak jak chce, męskość nie polega na wyglądzie, a na wartościach, tym jakimi jesteśmy ludźmi. Mam cudowną rodzinę i przyjaciół, którzy w 100 proc. mnie akceptują i kochają takiego, jaki jestem. To niesamowite szczęście posiadać takich ludzi wokół siebie w dzisiejszych czasach - mówi Dariusz Różański (dariussrose). I dodaje:

- Jeżeli chodzi o ludzi obcych, to reakcje są różne: od tych pozytywnych, po negatywne, aczkolwiek nie powoduje to we mnie dużych emocji, ponieważ najważniejsze jest dla mnie zdanie moich bliskich. Znam wielu mężczyzn, którzy noszą makijaż, są to także osoby heteroseksualne. Makijaż jest dla wszystkich, bez względu na płeć czy orientację. Makijaż zaczął się robić popularny i coraz więcej mężczyzn zaczęło go stosować, spójrzmy chociażby na męskie gwiazdy, które ten makijaż noszą od wielu lat. Mężczyźni zaczęli zauważać, że to nie od makijażu zależy, czy są męscy, czy nie. I super.

Miejsca

Opinie (356) ponad 100 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • Niech każdy robi co chce (1)

    Co mnie to obchodzi

    • 54 110

    • Żyjesz w Polsce, tu przeważająca większość żyje tym, co robią inni, a nie swoim życiem.

      • 33 19

  • Opinia wyróżniona

    Kreatywni ludzie są wspaniali (24)

    Podziwiam ludzi, którzy potrafią się pięknie umalować, makijaż to sztuka - tu nie ma płci

    • 126 618

    • (9)

      Makijaż to kłamstwo w żywe oczy (dosłownie) i dlatego to domena żeńska

      • 122 35

      • (1)

        a jest to domena żeńska, ponieważ...?

        • 18 49

        • Ponieważ kobiety kłamią

          • 9 7

      • (6)

        Tak samo jak zapuszczenie brody na pół twarzy, żeby ją ukryć.

        • 53 6

        • To są onowy a nie oni

          • 40 9

        • bzdura. (3)

          mam brode bo nie lubie sie golic i oszczedzam na goleniu . ale tu widze ludzie maja za duzo siana i wydaja na ....dziwne tematy.. w sumie twój szmalec i twoje zycie ..

          • 13 18

          • oszczędzam na goleniu ....... na myciu też ?

            • 22 15

          • (1)

            Masz brodę, bo trend medialny mówi ze facet jest taki męski. Teraz będą wciskać chłopcom, ze męskość, to malowanie twarzy i trzymanie podpasek w kieszeni na wszelki wypadek, bo to jest odpowiedzialność. Tłumaczyć się może na różne sposoby. I nie pisz ze oszczędzasz, bo pielęgnacja brody kosztuje więcej niż żyletki. Chyba ze jesteś leśnym ludkiem

            • 34 0

            • O przepraszam, ja mam zarost aż sprzed wojny

              i ogolić się nie pozwolę.

              • 14 1

        • Ha! Joke is on You. Bo pomimo tragicznej linii szczęki broda też mi nie rośnie

          • 0 3

    • zwyrodnialstwo a kreatywność (6)

      to dwie inne rzeczy, Ci ludzie robią rzeczy które sie nie godzą...

      • 45 19

      • Puk,puk w chorą głowkę. (5)

        Zwyrodnialcem jest pedofil,zoofil,gwalciciel a nie facet ktory zrobi sobie makijaż.

        • 24 45

        • (4)

          Skąd się biorą pedofile, zoofile, gwałciciele, mordercy inne wynalazki ? Może poczytaj trochę na temat, a nie mędrkujesz o sprawach dla dorosłych dzieciaku.

          • 28 16

          • (1)

            no raczej nie od makijażu.

            • 18 8

            • Wąskie bardzo myslenie

              • 6 11

          • (1)

            Słyszałem o wielu księżach pedofilach. Żaden z nich nie nosił makijażu na zdjęciach...

            Także słaba ta Twoja teoria.

            • 2 0

            • Ja słyszałem o smokach, ale żadnego nie widziałem. Poczytaj poważne książki a nie internetowy głuchy telefon, to może będziesz bardziej wiarygodny. Apropos księży, to bym ci coś napisał odnośnie filmu dokumentalnego w który większość uwierzyła jak dzieci w smoki z bajek. Ale to nie jest zgodne z teoria portalu i mnie zablokują. Zostają ci książki, albo obserwuj życie ;)

              • 1 2

    • jest to na asp?

      • 4 0

    • (1)

      Ja nie toleruję makijażu u mężczyzn, dla mnie malujący się faceci to nie mężczyźni, tak samo jak nie podobają mi się lenie co nie golą sobie twarzy i noszą długie kudła. Na szczęście mój facet sobie goli twarz i ma krótkie włosy. I nie jestem seniorem

      • 33 13

      • A dla mnie to przede wszystkim nie są 'młodzi mężczyzni' tylko niedojrzali chłopcy.

        • 0 2

    • ewa rozumiem że twój mąż lub chłopak maluje się i nie masz nic przeciwko :D :D :D

      pewnie jeszcze razem wybieracie kredke, podkład i szminkę ;) bua ha ha

      • 8 18

    • ewa twój mąż lub chłopak również maluje się na co dzień i jest ok? bua ha ha

      razem wybieracie kredkę, podkład i szminkę w kosmetycznym? :) tylko nie podbierajcie sobie ;)

      • 4 11

    • dajcie szybko wiadro

      • 10 2

    • Mi to przeszkadza! Co za fatalne czasy nastały!

      Rodzi się synek, ale nie wiesz jaką ma płeć. Kiedyś były dwie, dziś jest 500. Nie odróżnisz na ulicy chłopaka os dziewczyny! Ten świat spada na psy!!!

      • 6 1

  • (3)

    Nie...

    • 166 13

    • A coś więcej? Ja doskonale rozumiem te wszystkie trendy (2)

      Dzisiejsza młodzież ma dwa podstawowe problemy związane z głupimi trendami
      1. Gdy podążasz za trendami dorabiasz się w konsekwencji depresji
      2. Gdy nie podążasz za trendami jesteś wykluczony a w konsekwencji depresja
      Miejcie wywalone na wszystkie trendy, marketingi, politykę - spotykajcie się, rozmawiajcie, nie bójcie siebie nawzajem - tylko tak możecie wygrać swoje życie.

      • 17 4

      • Po prostu nie dla usilnych prób zacierania granic między tym, co kobiece, a tym co męskie. Wmawia się tym biednym dzieciom, że mogą być kim chcą, ale to nieprawda.

        • 20 5

      • bzdura tylko słaba jednostka ulega lub podąża za trendami...........

        • 7 3

  • Nie, nie i jeszcze raz nie!

    • 171 12

  • Przez kilka tysięcy lat faceci w naszej kulturze się (15)

    się nie malowali a teraz nagle zdziwienie, że większość tego nie akceptuje? :)

    • 210 28

    • (6)

      Przesadziłeś z tymi tysiącami lat - bo choćby w wieku XVIII makijaż u mężczyzn nie był czymś niezwykłym.

      • 27 17

      • To zależy (2)

        W jakim miejscu świata i w jakiej klasie społecznej. Dla większości mężczyzn w XVIII wieku makijaż był jednak czymś niezwykłym.

        • 25 3

        • (1)

          No wiesz, były i takie klasy gdzie kobiety się nie malowały.

          • 8 0

          • I komu przeszkadzalo naturalne, kobiece piekno?

            • 12 2

      • Tak szczególnie te manekiny na dworze francuskim.

        • 12 0

      • (1)

        Był czymś niezwykłym. Makijaż stosował mniej niż 1% męskiej populacji. Dotyczył bardzo wąskiej grupy akrystokratów, ludzi których stan posiadnia był niewyobrażlany dla reszty społeczeństwa.

        • 26 1

        • dobrobyt dotyczył małego wycinka populacji

          • 5 0

    • proponuję korepetycje z histori i historii sztuki (4)

      A o makijażu plemion wojowników slowiańskich, nordyckich czy celtyckich da się sporo powiedzieć

      • 20 11

      • Czyli cofamy się do plemion celtyckich ? (1)

        • 16 6

        • odnosimy się do komentarza

          który wspomina o tysiącach lat :)

          • 4 4

      • No, to jest wytłumaczenie.

        • 5 0

      • Malować - tak

        Ale nie tak aby wyglądać jak baba. Cel Słowiańskich wojowników był zgoła inny :)

        • 8 1

    • Bzdury. W różnych okresach różnie było. Wszystko kwestie mody i przyzwyczajeń.

      A teraz minusujcie.

      • 6 7

    • Oczywiście, że się malowali (1)

      od faraonów przez barwy wojenne podczas różnych konfliktów aż do czasów współczesnych - każdy kto pracuje czy nawet występuje w telewizji nosi makijaż.

      • 7 7

      • Komandos malujacy twarz przed misja to tez makijaz?

        • 18 2

  • (6)

    Na twarzy mają wypisane kim są. Próbują być zauważeni? To kompleksy? Interesuje ich ta sama płeć czy po trosze każda? Mamy wolność ok rozumiem to. Jednak są granice. Wypowiadam się boi niestety w rodzinie był taki osobnik...

    • 167 21

    • (3)

      Czyli dla ciebie granicami wolności jest trochę pudru i szminki na twarzy? Paradne.

      • 13 23

      • Niech się malują ale nie należy tego promować. (1)

        Nikt nie promuje onanizmu a przecież jest on obecny w kulturze. Tak więc są pewne granice dobrego smaku jak i odpowiedniego wychowania, zachowania w konkretnej sytuacji.

        • 27 5

        • Z tym nikt nie promuje ona.. to jednak nie masz racji.

          Było głośno o takich "edukatorach" co promowały między innymi to o czym piszesz w szkołach.

          • 2 1

      • Tak

        • 3 0

    • Za dużo tych granic w Poslce, kto chce niech się maluje. (1)

      Te oczy ma gościu pięknie zrobione, może te kolorowe usteczka nie są w moim stylu, ale to ma jemu pasować a nie mi. On ma się czuć dobrze.

      • 3 11

      • jego otoczenie

        również...

        • 5 3

  • (2)

    Stadionowi kibice w makijażu. Czerwona szminka na ustach i róż na policzkach. . Chcę to zobaczyc!

    • 152 4

    • jaki klub ma barwy czerwono - różowe?;)

      • 4 1

    • Prości drwale się nie malują, nawet deozdorantu nie używają .

      • 6 0

  • nie rozumie i nie chce zrozumieć. (8)

    !

    • 157 17

    • Kto nie rozumie? (1)

      • 11 5

      • pokolenie boomerów, jak w tytule

        • 6 17

    • (3)

      To może chociaż jak używać polskich znaków zrozum.

      • 8 5

      • (2)

        doczytaj tytuł a potem komentuj

        • 3 3

        • Masz tu nieco przecinków i kropek, bo widzę że ci się skończyły: . , . , . , . , . , . ,

          • 1 1

        • Zakładam, ze chciałeś napisać, że nie rozumiesz tego trendu. Powinieneś był napisać nie rozumiem, a nie nie rozumie. Stąd moje pytanie kto nie rozumie?

          • 1 2

    • Moze tak moze nie

      Uwazam, ze to jjednak wynik promoccji postawy "jestem taki wyjatkowy i lepszy" wciska sie to ludzia na sile i robi wode z mozgu, nie makijaz i ubrania tworza nasza wartosc, niestety latwiej nalozyc szminke niz zdac egzamin bo do tego trzeba wysilku. Pewnie jakis fluid czy co tam na twarz jest ok ale kolory i ostry make up chyba tylko dla osob ktore w ten sposob przekazuja swoj artyzm i majacych serio cos do powiedzenia i zaoferowania.

      • 3 1

    • Q

      Makijaz u faceta jak I odkryta kostka to sprawy zabronione.Po prostu u mezczyzny jest to zabronione! KUZWA,koniec kropka.

      • 3 0

  • Opinia wyróżniona

    Mi to nie przeszkadza

    Tylko nienaturalnie wygląda zarost + podkład z pudrem. Z jednej strony idealnie gładka cera, a na linii brody drobne włoski.

    • 20 43

  • Męski co? (12)

    Nie ma czegoś takiego jak męski makijaż. Koniec tematu.

    Sceniczne stylizacje to inny temat.

    • 267 22

    • Bzdura... (5)

      Coraz więcej facetów się maluje, i nie świadczy to w żaden sposób np. o orientacji. Większość mężczyzn używa przynajmniej kosmetyków pielęgnacyjnych, też kiedyś to było uważane za niemęskie. Po prostu zmieniają się obyczaje i to jest dobre, jest swoboda, każdy może robić ze swoją twarzą co chce i jest to akceptowane. Pozostają głupcy którzy mają z tym problem, ale ich opiniami nie ma co sie przejmować.

      • 12 68

      • Pimpkow nie facetow (2)

        Nie ma 100 płci. Facet to facet a nie niewiadomo co w różowych getrach. Nie masz testosteronu? To nie musisz latać w makijażu i spódniczce. Można z tym żyć.

        • 48 13

        • Ależ trzeba mieć kompleksy na punkcie własnej męskości, by pisać takie wynurzenia.

          • 13 38

        • Przykro mi, że masz tak ograniczone pojęcie o tym, co może mężczyzna a czego nie może. Ktoś Cię strasznie oszukał, każdy może się myć, każdy może się malować, każdy może mieć uczucia, każdy może nosić takiego koloru i kroju ubrania jak chce. To, jak się wygląda nie wpływa na ilość testosteronu.

          • 10 36

      • Nie myl kremu do twarzy czy jakiś pillingów z make upem.

        • 38 3

      • Kosmetyki pielęgnacyjne były od bardzo dawna

        Nie były w powszechnym użyciu bo najzwyczajniej były niedostępne finansowo dla większości mężczyzn.

        • 10 3

    • Odpal sobie TVP czy tam TVN jak wolisz (2)

      każdy prezenter nosi makijaż.

      • 4 19

      • Odpal sobie TVP czy tam TVN ......

        Kiedyś pudrowali mężczyzn by kamera "glancu" nie pokazywała. A teraz może ich tam nie ma.

        • 14 1

      • Zapewne każdy też maluje sobie na fioletowo powieki i przedłuża rzęsy :-)

        • 17 2

    • sceniczne stylizacje - czyli charakteryzacja. a wtedy to się nie nazywa makijażem :) tak jak na scenie nie ma ubioru czy przebrania, tylko kostium.

      • 10 1

    • Gdańszczanin

      Oczywiście.

      • 2 0

    • Na podobnej zasadzie nie ma męskich stringów, legginsów i japonek.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d." (2 opinie)

(2 opinie)
89 - 129 zł
Kup bilet
pop

Juwenalia Gdańskie 2024 (40 opinii)

(40 opinii)
75 - 290 zł
Kup bilet

The Robert Cray Band: Groovin' 50 years! (1 opinia)

(1 opinia)
159 - 249 zł
blues / soul, rock / punk

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdyński projektant i finalista programu "Project Runway" Patryk Wojciechowski współpracował ze znaną top modelką: