Wiadomości

stat

Maria Peszek w Sopocie

Maria Peszek, znana dotąd jako znakomita aktorka, okazała się także autorką jednej z najlepszych polskich płyt ubiegłego roku. Młoda artystka wystąpi w piątek w Sopocie.

Peszek jako aktorki nie trzeba chyba przedstawiać. Nie tylko dlatego, że jest córką Jana Peszka, ale głównie z tej przyczyny, że sama jest już znaczącą teatralną osobowością. Maria - wokalistka znana była do niedawna nielicznym. Śpiewającą Peszek mogą pamiętać fani zespołu Elektrolot, z którym występuje od czasu do czasu, czy też sympatycy grupy Voo Voo. Z zespołem tym i ze swoim ojcem wystąpiła w spektaklu "Muzyka ze słowami", wydanym później na płycie.

Gdy jesienią ubiegłego roku ukazała się debiutancka płyta Marii Peszek, stała się - ponoć ku zaskoczeniu samej artystki - jednym z najważniejszych wydawnictw na muzycznej scenie 2005 roku. "Miasto Mania" to album opisujący bohaterkę z wielkiej aglomeracji miejskiej. Znakomite teksty wokalistka-aktorka pisała wspólnie z Piotrem Lachmannem i Olgą Tokarczuk. Dużo w nich emocji, seksu i poezji doby SMS-owo e-mailowej

Jest jeszcze druga "strona" tej płyty; muzyka, za którą odpowiada klan Waglewskich: Wojciech i jego synowie - Fisz i Emade. Muzyka, jest trochę jazzująca, ale i odwołująca się do dub reggae. W trakcie koncertu artystce na scenie towarzyszyć będzie zespół, w którym zagrają: Michał "Fox" Król - instrumenty klawiszowe, Marcin Ułanowski - perkusja, Wojciech Traczyk - kontrabas i Mariusz Wróblewski - gitary.

Sala Koncertowa PFK, Sopot, ul. Moniuszki 12 (teren Opery Leśnej). Piątek 31 marca, godz. 20. Bilety w cenie 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) sprzedają: BART (Sopot, ul. Kościuszki 61), EMPIK Sopot (ul. Bohaterów Monte Cassino 57/59), Prima Tour s.c. (pasaż Dworca PKP Gdynia Główna), NORD Ticket Centrum (Madison, Gdańsk, ul. Rajska 10) w sprzedaży internetowej (www.ticketonline.pl). Sponsor koncertu: Ciech SA. Patronat medialny: "Gazeta Wyborcza Trójmiasto", Radio Gdańsk.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30

stycznia

9. Dni Muzyki Nowej Gdańsk, Klub ŻAK

31

stycznia

Waglewski Fisz Emade Gdańsk, Stary Maneż

03

lutego

Tango Show Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

Dzwony Katarzyny pożegnają prezydenta Adamowicza
Dzwony Katarzyny dla prezydenta
To ta piosenka wybrzmiała na Długim Targu podczas wiecu
Pieśn-hymn żałoby na Długim Targu

Kulinaria

Jemy na mieście: Ram Ram Ji to smaczne klasyki z Indii
Jemy na mieście: indyjski bar Ram Ram Ji

Planuj z nami tydzień

Planuj Tydzień: czas smutku i zadumy
Planuj Tydzień: czas smutku i zadumy

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane