Wiadomości

Marillion zagra w Gdańsku!

Marillion swoja prawdziwą siłę prezentują na koncertach, prezentując słuchaczom muzyki z rozbudowanymi elementami parateatralnego widowiska.
Marillion swoja prawdziwą siłę prezentują na koncertach, prezentując słuchaczom muzyki z rozbudowanymi elementami parateatralnego widowiska. mat. prasowe

W ramach europejskiej trasy koncertowej w 2009 roku zespół Marillion na trzy koncerty zawita do Polski. Po raz pierwszy formacja pojawi się w Trójmieście na początku przyszłego roku - 11 lutego zespół zagra w Centrum Stocznia Gdańska.O Marillion często pisze się w samych superlatywach: że ich muzyka jest niezwykle przejmująca, że koncerty zapierają dech w piersi, a sama działalność zespołu jest niezwykle pomysłowa jak na współczesny rynek muzyczny. Mimo, że grupa najlepsze lata ma już za sobą, a ich ostatnie krążki są przyjmowane z entuzjazmem jedynie przez najwierniejszych fanów, zespół wciąż daje niesamowite koncerty, porywające publiczność w wielu zakątkach globu.

Historia tej formacji jest długa: zespół istnieje już ponad 25 lat, nagrał 14 albumów, nie licząc rozmaitych kompilacji czy wydawnictw koncertowych. Pierwsze cztery płyty zostały nagrane z Fishem, a od dwudziestu lat grupa koncertuje z charyzmatycznym wokalistą Steve'm Hogarthem, który odnowił muzykę grupy i zdecydowanie wpłynął na jej muzyczny profil.

Korzenie kwintetu wywodzą się z rocka progresywnego, a nierzadko porównuje się ich do takich gwiazd jak Genesis czy Pink Floyd. Jednak grupa nie boi się eksperymentować z gatunkami. Pod względem eklektyzmu często jest porównywana m. in. do Radiohead czy Massive Attack.

W muzyce Marillion najbardziej w uszy rzuca się rozbudowane, instrumentalne brzmienie, połączone z często niebanalnymi i trudnymi do rozszyfrowania tekstami. Jednak Marillion swoją prawdziwą siłę objawiają na koncertach, prezentując słuchaczom muzykę połączoną z rozbudowanymi elementami parateatralnego widowiska.

Po nagraniu albumu "Marillion.com" kwintet rozstał się ze swoją wytwórnią płytową i założył własną, co zagwarantowało mu swobodę tworzenia. Zespół porozumiał się ze swoimi fanami przez internet i dostał ich zgodę, by sponsorowali trasy koncertowe, czy płacili za nagranie albumów jeszcze przed ich wydaniem. Odzew był niesamowity, a zaskoczenie tym większe, kiedy single "Don"t Hurt Yourself" oraz "You"re Gone" trafiły to ścisłej dwudziestki brytyjskiej listy przebojów. Podczas najbliższych tygodni światło dzienne ujrzy najnowszy krążek grupy, "Happines is the Road".

Zespół dość często odwiedza Polskę, w Trójmieście był jednak prawie dwie dekady temu (muzycy w 1987 roku grali w hali Olivia, a 4 lata później w Operze Leśnej w Sopocie). Jako, że formacja zawsze chętnie patrzy na młode zespoły, szansę na support formacji mają również polskie grupy - w tym celu wystarczy skontaktować się z Mariilion przez ich oficjalną stronę internetową i wysłać im płytę.

Grupa wystąpi w Centrum Stocznia Gdańska 11 lutego o godz. 20. Ceny biletów nie są jeszcze znane.

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

04

sierpnia

08

sierpnia

LemON - Summer Acoustic Sopot, Opera Leśna

12

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - wrzeszcz,

Kultura

Znikająca wystawa trwała pięć minut
Znikająca wystawa trwała pięć minut
Kobieca moda w czasach II wojny światowej
Kobieca moda w czasach II wojny światowej

Kulinaria

Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Zrób zakupy do własnego pojemnika
Zrób zakupy do własnego pojemnika

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Pumpernikiel to: