• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Mrozu i Sobel dołączają do składu Letnich Brzmień w Gdańsku

goch
12 maja 2022, godz. 14:00 
Opinie (15)

Festiwal Letnie Brzmienia ogłosił kolejną dwójkę wykonawców, którzy w okresie wakacyjnym pojawią się na placu Zebrań Ludowych Mapka w Gdańsku. Do Nosowskiej, Brodki, Kwiatu JabłoniNatalii Przybysz właśnie dołączyli MrozuSobel. Lato w Trójmieście zapowiada się niezwykle bogato pod kątem koncertowym.Festiwale muzyczne w TrójmieścieNajciekawiej zapowiadający się koncert na Letnich Brzmieniach to:

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl koncertowy, który odwiedzi największe miasta w Polsce - m.in. Warszawę, Lublin, Poznań, Kraków czy Katowice. Na tej liście znalazł się także Gdańsk. Na ten moment na placu Zebrań Ludowych odbędzie się sześć letnich koncertów, podczas których wystąpią znani i lubiani. Do tego grona właśnie dołączyli Mrozu i Sobel.

Zestaw nazw jest bardzo eklektyczny, ale trzeba przyznać, że organizatorzy skupili się na tym, aby nie tylko każdy znalazł coś dla siebie, ale przede wszystkim, aby ściągnąć najgorętszych wykonawców tego sezonu. Nie dziwi więc królowa polskiej alternatywy, Katarzyna Nosowska, ani jeden z najciekawszych młodych raperów, czyli Sobel.

Historia Mroza jest nieco dziwna. Kiedy pojawiły się "Miliony monet", jego pierwszy hit, z miejsca został okrzyknięty gwiazdą tanecznego r'n'b. Tyle że ta muzyka była tak zła, że aż żal było chłopaka krytykować. Chwilę w tym nurcie pozostał, a później zniknął. Kiedy wrócił, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Czy to ten sam wykonawca? Tak. Tylko że robiący już swoje, to, co chce.

Mrozu okazał się niezwykle utalentowanym kompozytorem, sprawnym tekściarzem i charyzmatycznym wokalistą. Muzyka, w której łączy okołobluesowe rytmy z rockandrollową energią lat 60., pokazała jego prawdziwe oblicze. O dziwo, Mrozu nie zrobił jednak tak wielkiej kariery jak Podsiadło czy Kortez. W sumie nie wiadomo z jakiego powodu, bo przecież nie ustępuje im w żadnym aspekcie. Być może fakt, że nie stoi za nim fonograficzny gigant ma tu znaczenie.

Sobel natomiast wpisuje się w inny trend - błyskawiczna kariera. Kolejny młody raper, przedstawiciel nowej szkoły, który z miejsca stał się młodzieżową gwiazdą. Tyle że Sobel faktycznie jest jakiś - ma swój charakter, nie próbuje nikogo naśladować ani udawać. Podobnie zresztą jak jego kumpel po fachu, Tymek, stara się rozwijać, poszerzać swoje horyzonty, być bardziej otwarty na sztukę. Z jednej strony wciąż chętnie sięga po ten psychodeliczny flow, ale z drugiej nie stroni od melodyjnych, melancholijnych okołopopowych ballad. Jeden z ciekawszych koncertów cyklu Letnie Brzmienia, bez wątpienia.

Bilety w cenie od 79 zł można nabyć na stronie letniebrzmienia.pl. Dostępne są także karnety w cenie 279 zł; upoważniają one do wstępu na trzy dowolne koncerty w ramach całej trasy w każdym mieście, oprócz koncertu Zalewskiego w Warszawie (24.07.2022). Po zakupie karnetu dostajemy trzy kody, które należy wymienić na trzy bilety. Karnetu nie można zrealizować na wyprzedany koncert.

Harmonogram koncertów:

9.07 - Nosowska
10.07 - Brodka
14.07 - Kwiat Jabłoni
28.08 - MROZU Welcome Sessions
2.09 - Sobel
3.09 - Natalia Przybysz
goch

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

762. Jarmark św. Dominika

jarmark

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Nowe Lokale

Konkursy

Bilet do kina Cinema1

10 podwójnych zaproszeń
Bilet do kina Cinema1

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z trójmiejskich wokalistów wziął udział w drugiej edycji programu "Azja Express"?