Wiadomości

stat

Nagrał płytę w kolejce SKM

Album "SKM Works 2016" powstał podczas codziennych przejazdów kolejką do pracy i z powrotem.
Album "SKM Works 2016" powstał podczas codziennych przejazdów kolejką do pracy i z powrotem. fot. kk/Trojmiasto.pl

Gdański artysta ukrywający się pod pseudonimem Obobdob wydaje płytę, którą w całości nagrał na telefonie podczas codziennych podróży SKM. Albumu "SKM Works 2016" będzie można posłuchać w serwisie Bandcamp.Muzyka na płycie "SKM Works 2016" to połączenie eksperymentalnej elektroniki z tzw. nagraniami terenowymi. Część dźwięków była stworzona w aplikacji smartfonowej podczas przejazdów SKM-ką, część to nagrane na telefonie odgłosy, które można usłyszeć w kolejce czy na peronach.

- To kompilacja utworów, które powstały na moim telefonie podczas codziennych podróży do pracy z Wrzeszcza na Wzgórze Maksymiliana. W czasie tych 30 minut albo czytam książkę, albo gapię się przez okno, albo właśnie gram muzykę używając aplikacji na telefonie. Posiada ona większość podstawowych funkcji dostępnych w profesjonalnych programach, nawet całkiem przystępną symulację syntezatorów modularnych - mówi gdański artysta, który ukrywa się pod pseudonimem Obobdob.
Zaczęło się od zabaw z bitami i melodiami. Potem muzyk zaczął dołączać dźwięki usłyszane i nagrane podczas podróży. Łącznie powstało w ten sposób siedem utworów.

Album będzie miał premierę pod koniec lutego na portalu Bandcamp.com.
Album będzie miał premierę pod koniec lutego na portalu Bandcamp.com. mat. prasowe
- Zawsze są to dźwięki z otoczenia kolejki lub stacji. Czasami to odgłos kasownika, który się zaciął, czasami ogólny rumor w przedziale, a czasem jeszcze inne dźwięki, które wplecione w utwór stanowią na przykład podstawę rytmiczną utworu. Całość powstała tylko w telefonie i tylko podczas przejazdu SKM - dodaje Obobdob.
Na płycie "SKM Works 2016" znajdzie się sześć albo siedem utworów.

- Wszystkie są elektroniczne, gdyż dyktuje to narzędzie do produkcji, ale każdy jest inny - tak jak inny jest każdy przejazd kolejką SKM. Dla mnie każdy z nich przedstawia inną historię - mówi twórca.
Premiera albumu zaplanowana jest na koniec lutego. Płyta będzie dostępna za darmo na stronie artysty portalu Bandcamp.com. Znajdziemy tam również jego starsze nagrania, m.in. prace z lat 1999-2003 czy ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej RPG "Kula" sprzed kilkunastu lat.

Jeden z utworów z płyty "SKM Works 2016".Posłuchaj piosenki o Trójmieście widzianym z okna SKM-ki

Materiał nagrany przez artystę ukrywającego się pod pseudonimem Burrito Sienkiewicz feat Owoce Morza

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (42)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane