Okręt podwodny, a w nim kino 5D - nowa atrakcja przy Akwarium Gdyńskim

Zobacz, jak powstaje nowe kino 5D przy Akwarium Gdyńskim.

Czy to początek tunelu na Oksywie? A może pojemnik dla wieloryba, arka, scenografia do filmu, tunel aerodynamiczny bądź starek kosmiczny? W czasie, gdy użytkownicy portali społecznościowych prześcigali się w domysłach, co za dziwaczna konstrukcja powstaje przy Akwarium Gdyńskim, my postanowiliśmy to sprawdzić. Odpowiedź okazała się mniej spektakularna, niż podejrzenia, ale również atrakcyjna - to okręt podwodny, na pokładzie którego będzie się mieściło kino 5D.Zdjęcia zamieszczone w facebookowej grupie "Gdynia o wszystkim" rozpaliły fantazję internautów. Wyjaśnienie okazało się atrakcyjne, choć znacznie mniej spektakularne, niż ich przypuszczenia.
Zdjęcia zamieszczone w facebookowej grupie "Gdynia o wszystkim" rozpaliły fantazję internautów. Wyjaśnienie okazało się atrakcyjne, choć znacznie mniej spektakularne, niż ich przypuszczenia. screen z grupy Gdynia o wszystkim/Facebook
Konstrukcja jest na tyle duża, że nie mogła umknąć uwadze osób, które w piękne, słoneczne, środowe popołudnie spacerowały po Molu PołudniowymMapka. Ogromne walce i wyciągnik wyglądały tak niejednoznacznie, że dawały ogromne pole popisu dla fantazji. A tej członkom facebookowej grupy "Gdynia o wszystkim", w której wczoraj zamieszczono zdjęcia dokumentujące prace przed Akwarium Gdyńskim, nie brakowało.

Zobacz też: Nowe gry wideo i internetowe producentów z Trójmiasta

Kino 5D na pokładzie okrętu podwodnegoArka, pojemnik dla wieloryba, schron, kosmodrom, rakieta - to jedne z licznych propozycji, jakie pojawiły się pod wspomnianymi zdjęciami.

- Na zdjęciach widać przygotowania do budowy kina 5D - wyjaśnia Grażyna Niedoszytko z Akwarium Gdyńskiego. - Jest to inwestycja prowadzona przez firmę Sea Park, która wynajęła od nas ten fragment terenu.
Od osób pracujących przy stawianiu konstrukcji dowiedzieliśmy się, że ma ona swym kształtem przypominać okręt podwodny.

Kontaktowaliśmy z Sea Parkiem, pytając o więcej szczegółów, ale do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania.

Atrakcje dla dzieci w Trójmieście - kalendarz imprezSymulator rzeczywistości - działa na wszystkie zmysły, oprócz smakuKina 5D, zlokalizowane najczęściej w galeriach handlowych bądź centrach rozrywki, określa się mianem symulatorów rzeczywistości. Oprócz trójwymiarowego obrazu i efektów wynikających z użycia "inteligentnych krzeseł", na sali możemy doświadczyć zjawisk fizycznych i atmosferycznych, stymulujących wszystkie zmysły oprócz smaku.

Technologie zastosowane w kinach 5D sprawiają, że widz podczas seansu może poczuć np. zapach lasu, poczuć na twarzy krople deszczu czy powiew wiatru. W sali może też nagle zapanować mgła. Dzięki zastosowanym efektom widz czuje się nie tyle obserwatorem, co uczestnikiem prezentowanych historii.

Sea Park Sarbsk to pierwszy w Polsce park rozrywki związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza. W struktury Sea Parku wchodzi Park Ewolucji w Sławutówku, który - jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy - odpowiada za realizację gdyńskiego kina 5D przy Akwarium Gdyńskim.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (117)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Mela Koteluk & Kwadrofonik
Mela Koteluk & Kwadrofonik
rock, pop
paź 29
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
muzyka alternatywna
lis 12
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Król
Król
pop
lis 27
sobota, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Która z tych osób nie urodziła się w Trójmieście?