Wiadomości

stat

Oliwskie Święto Książki już w sobotę

Oliwskie Święto Książki to cały dzień czytelniczych atrakcji.
Oliwskie Święto Książki to cały dzień czytelniczych atrakcji. mat. prasowe

Już w najbliższą sobotę Oliwa zapełni się miłośnikami literatury. Na drzewach zawisną fragmenty książek, Park Oliwski zmieni się w miejsce pracy literatów, a wzdłuż głównej ulicy odbędzie się kiermasz lokalnych wydawnictw. Wszystko to za sprawą Oliwskiego Święta Książki.Oliwskie Święto Książki to coroczna impreza, która jednoczy wszystkich miłośników literatury. Także w tym roku nie zabraknie atrakcji dla wszystkich moli książkowych. Już od godz. 12 przy głównej ulicy Oliwy będzie można zapoznać się z ofertą aż dwudziestu jeden oficyn wydawniczych z Trójmiasta i regionu.

- To jedyny w swoim rodzaju przegląd tutejszych wydawców, którzy prezentują swoje najnowsze, najciekawsze, najbardziej popularne publikacje. Znajdziemy tam zarówno takich potentatów jak Słowo/obraz terytoria i Wydawnictwo Oskar, jak też mniejsze oficyny, takie jak moja Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia. Możemy spotkać też autorów, którzy podpisują swoje książki, m.in. Stefana Chwina. To dobra okazja, żeby zobaczyć, jak różnorodny i bogaty jest trójmiejski rynek wydawniczy. Warto przyjść i przekonać się na własne oczy - zachęca Andrzej Fac, jeden z wydawców, którego spotkać będzie można na tegorocznym Oliwskim Święcie Książki.
Oprócz kiermaszu, przy wejściu do Parku Oliwskiego oraz przy ul. Opata J. Rybińskiego 25 zobacz na mapie Gdańska będziemy mogli wziąć udział w akcji wolnej wymiany książek. To idealna okazja do odświeżenia domowej biblioteczki, dania swoim książkom drugiego życia i przygarnięcia pod swój dach literackich nowości. Panie, które lubią być obdarowywane kwiatami na pewno ucieszą się z obchodów Katalońskich Walentynek, powinny jednak pamiętać, że według zwyczaju, obdarowującemu mężczyźnie należy w ramach rewanżu podarować książkę.

Trzeba przyznać, że cała Oliwa podczas Święta Książki wyglądać będzie bajkowo. Między lipami rozwieszone zostaną linki, na których zawisną fragmenty książek. Od godz. 13 w Parku Oliwskim będzie trwała akcja "Bez cenzury", podczas której poeci i prozaicy m.in. klęcząc i leżąc uwiecznią swoją twórczość na długiej wstędze papieru rozciągniętej w alejce.

- Akcja "Bez cenzury" to sympatyczne wydarzenie skupiające nie tylko literatów, ale i przechodniów, którzy mogą na rozwiniętym, długim papierze dorzucić swoje trzy grosze. Każdy może napisać, co go denerwuje, a jeśli czuje się szczęśliwym człowiekiem - wyrazić to. Szczęście, że takie akcje są promowane, bo idealnie wpasowują się w Święto Książki. Póki nie ma cenzury, przelewajmy na papier słowa cisnące w środku. Nawet te niecenzuralne, ale niekiedy potrzebne do wyrażenia własnego "ja" - komentuje Patryk Zimny, poeta, coroczny uczestnik akcji.
Również o godz. 13 rozpoczną się warsztaty czytelnicze dla dzieci w namiocie przy ul. Opata J. Rybińskiego 23 zobacz na mapie Gdańska. Możemy się na nie zapisać na stronie www.oas.edu.pl. Wszyscy piszący, niezależnie od tego, czy tworzą długie opowiadania, czy chwytliwe statusy na Facebooku, powinni zainteresować się 2. Błyskawicznym Konkursem Prozatorskim A4. W jury zasiądą Daniel Odija, Wojciech BorosAndrzej Fac.

- Piszesz niesamowitego bloga, twoje epickie statusy na Facebooku zbierają setki lajków, masz szufladę pełną wyśmienitej prozy? Zapraszamy na A4 - zachęca Wojciech Boros, jeden z jurorów.
Jak widać, Oliwskie Święto Książki to okazja nie tylko do nadrobienia czytelniczych zaległości, ale też spróbowania swoich sił w niełatwej karierze pisarskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Materiał archiwalny z poprzedniej edycji

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane