• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Planuj Tydzień: Ralph Kaminski, Kalkbrenner, Vito Bambino, Wege Festiwal, andrzejki

Julia Rzepecka
25 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Tak wyglądał Wege Festiwal na stadionie w 2020 roku:

Dawno żaden tydzień nie zapowiadał się tak intensywnie jak ten najbliższy. W dniach od 25 listopada do 1 grudnia w Trójmieście cały szereg ciekawych wydarzeń. Festiwal kuchni roślinnej, naturalnych kosmetyków i kawy, dyskusja Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego oraz spotkanie z członkami Team X. Przed nami także spotkania komiksowe, występy kabaretów, wystawa makiet kolejowych, mnóstwo ciekawych koncertów i wiele, wiele więcej. W tym tygodniu każdy znajdzie coś dla siebie.Najciekawsze wydarzenia tygodnia:Darmowe imprezy w najbliższych dniach


Najciekawiej zapowiada się:


KoncertyZatrzęsienie koncertów to mało powiedziane. W najbliższym tygodniu będzie wyjątkowo dużo okazji, by posłuchać muzyki z niemal każdego gatunku. Co usłyszymy? Mikromusic zagra w piątek w Starym Maneżu, gdzie promować będą najnowszą płytę pod tytułem "Kraksa", która opowiada o miłości. Tego samego dnia ciekawe wydarzenie muzyczne - Paul Kalkbrenner wystąpi w Hali Olivii. Będzie to koncert połączony z projekcją znanego filmu "Berlin calling" w nowej wersji z nigdy niepokazywanym wcześniej materiałem. W piątek odbędzie się też koncert Kizo w B90, gdzie zaprezentuje materiał z nowego albumu "Jeszcze 5 minut".

Daria Zawiałow zagra kameralny koncert dla małej grupy widzów w Olivia Star Top w sobotni wieczór. Tego samego dnia Stary Maneż przejmie Król z materiałem z płyty "Dziękuję". Niedziela należy do Ralpha Kaminskiego, który w Filharmonii Bałtyckiej zaprezentuje materiał z najnowszej płyty "Kora", na której sięgnął po twórczość grupy Maanam. Tego samego dnia w Parlamencie koncert Vito Bambino, natomiast w Starym Maneżu wystąpi Wojtek Mazolewski, który zaprezentuje tam album "Yūgen".

Maryla Rodowicz rozpocznie kolejny tydzień. W poniedziałek odbędzie się jej akustyczny koncert w Filharmonii Bałtyckiej. Z kolei w Teatrze Muzycznym komediowy wieczór, czyli Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu w premierowym programie "Co tu jest grane?". Ciekawie będzie też w środku tygodnia: we wtorek zaśpiewa Małgorzata Ostrowska w Filharmonii Bałtyckiej, w środę wystąpią Stanisław Soyka w Sali Koncertowej Portu Gdynia oraz Sławek Uniatowski w Filharmonii.

Wyjątkowe koncerty w tym tygodniuW tym tygodniu ostatnie koncerty w ramach Gdańskiej Jesieni Pianistycznej. Wystąpi Leonora Armellini i Alessio Bax. Przed nami także festiwalowe koncerty w ramach VII Festiwalu Muzyki Współczesnej "Nowe Fale". W weekend odbędzie się też IX Festiwal Gdańscy Pianiści Miastu w Ratuszu Staromiejskim. W sobotę i niedzielę święto na Uniwersytecie Gdańskim: jubileusz 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca UG Jantar.

Wieczór z muzyką afrykańską już w najbliższy piątek. Fatoumata Diawara / African Beats rozbuja klubem Parlament. Z kolei rockowo będzie w klubie Ucho dzień później, gdzie zagrają . Ciekawie zapowiada się hackathon, czyli 24-godzinny festiwal muzyczny Music Jam 2021 w Budynku Dyrekcji Stoczni Gdańskiej. Nie mniej interesująco będzie w czwartek w B90, gdzie czeka nas wieczór z Monolink. Nie można zapomnieć też o Festiwalu Gdańsk Ska Jamboree vol. 4, który w sobotę rozegra się w tym samym miejscu.

Warto wspomnieć też o koncertach Kaśka Sochacka - Ciche dni Tour na Scenie Teatralnej NOT, koncercie Ofelia SŁONA TRASA w Parlamencie, a także wieczorze One Night In Sopot: RYSY live / Beskres by KAMP!. Mosh: Yung Bans to z kolei koncert w piątek w B90, a JAD, Misguided zagrają w Ziemi. W Wydziale Remontowym zagra Stach Bukowski, a Konstanty Kostka w klubokawiarni Tartaczna 2. Przed nami też koncert Art. Budyń & Chango w Plamie, Vibes Connection - Nawrot / Rakowski w Oliwskim Ratuszu Kultury, Koncert 100 lat dwudziestolecia międzywojennego w Windzie oraz Jesienne Wspomnienia. Koncert zespołu Jesienne Róże na Wyspie Skarbów. Z kolei w Nowej Synagodze wystąpi Szymon Laks koncert w 120. rocznicę urodzin kompozytora.

Czytaj też: Mocny koncertowo tydzień w Trójmieście

Ralph Kaminski sięgnął po twórczość Kory i grupy Maanam. Artysta wyrusza w trasę promującą swój najnowszy album, zatytułowany "Kora". Koncert w niedzielę, 28 listopada, w Filharmonii Bałtyckiej. Ralph Kaminski sięgnął po twórczość Kory i grupy Maanam. Artysta wyrusza w trasę promującą swój najnowszy album, zatytułowany "Kora". Koncert w niedzielę, 28 listopada, w Filharmonii Bałtyckiej.

SpotkaniaDziewiąta edycja Polskiej Nocy Kabaretowej już w najbliższy czwartek w Gdynia Arenie. Rozbawiać będą Kabaret Smile, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki oraz Kabaret K2. W weekend gratka dla fanów kuchni roślinnej - na terenie Polsat Areny w Gdańsku odbędzie się Wege Festiwal. Jak zawsze towarzyszą temu targi kosmetyków naturalnych Ekopiękno. W tym samym czasie odbędzie się tam również Festiwal Kawy i Czekolady. Z kolei świątecznych smakołyków można spróbować na trwającym przez niemal cały grudzień Jarmarku Bożonarodzeniowym na Targu Węglowym.

Będzie okazja, żeby spotkać popularnych youtuberów na żywo oraz posłuchać ich muzyki. TeamXmas Christmas Tour to świąteczne spotkanie z członkami Teamu X, które odbędzie się w B90. Z kolei Spotkanie z Mirosławem Baką to kolejne z serii charytatywnych spotkań "Serca Gwiazd". Zebrane pieniądze zasilą konto Fundacji "Przemek Dzieciom", która pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom z Trójmiasta. W Sassy odbędzie się spotkanie z projektantem Maciejem Zieniem, natomiast Sopoteka organizuje spotkanie z dziennikarzem Dionisiosem Sturisem. Z kolei Centrum Designu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni obchodzi 10. urodziny i z tej okazji zaprasza na Niech żyje design! 10lat CDG. Ciekawie zapowiadają się także Gdańskie spotkania komiksowe, które jak zawsze odbędą się w centrum handlowym Manhattan. Z kolei na ul. Tkackiej odbędzie się trzecia edycja imprezy Przytul Design - Święta na Tkackiej. Znaleźć tam można biżuterię, modę, zabawki, akcesoria i elementy wyposażenia wnętrz, które doskonale nadają się na świąteczny prezent.

Atrakcje dla dzieci w najbliższych dniachJesienna wystawa makiet kolejowych po raz kolejny w Galerii Metropolia w najbliższą sobotę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przed nami także coś dla miłośników krajów skandynawskich, czyli 6. Nordic Focus Festival na Wydziale Filologicznym UG. Z kolei w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się Forum Młodych 2021. Uczestnicy rozmawiać będą o zdrowiu psychicznym, aktywności publicznej młodych, przyszłości planety czy o kryptowalutach. Tych nieco starszych zainteresować może Konferencja o przyszłości Europy - rozmowa Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego w tym samym miejscu. W poniedziałek rusza też Gdański Tydzień Wolontariatu i będzie trwać do 5 grudnia. Inicjatywa ma promować ideę wolontariatu w Gdańsku oraz rozpowszechniać wiedzę o takich działaniach.

Przed nami też wykład Historie nieoczywiste. Heweliusz i jego miasto w Hevelianum, spotkanie i wystawa OPA #10 w Kolonii Artystów, dyskusja Świecka kawa i ciacho w Klubie Krytyki Politycznej. Interesująco zapowiada się też wystawa "Imaginarium" Tomasza Sętowskiego w Gdańsku. Kto nudzi się we wtorkowe wieczory, może wziąć udział w Planszograniu - Siedlecka plansza.

26-27 listopada 2021 r. kolejna edycja największego na Pomorzu festiwalu komiksowego - Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK 2021. 26-27 listopada 2021 r. kolejna edycja największego na Pomorzu festiwalu komiksowego - Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK 2021.

Imprezy andrzejkoweW nocy z poniedziałku na wtorek czeka nas magiczny wieczór wróżb, czyli andrzejki. Z tej okazji w Trójmieście odbędzie się wiele imprez i spotkań dla dorosłych, ale także dla dzieci. Pokaz magika, spotkanie z wróżką i oczywiście lanie wosku organizuje Empire Music School. Orgia Magic House zapraszają na tematyczny koncert Jazz skandynawski już w sobotę. Andrzejki w Baszcie organizuje z kolei Klub Wysokogórski Trójmiasto, a na powrót do czasów PRL z tej okazji zaprasza Winnica Nawrot. Pokaz magicznych sztuczek będzie można też podziwiać w Krutoy Lounge, gdzie czeka nas wieczór Daj się ponieść magii - andrzejki z iluzjonistą. Kulinarna zabawa odbędzie się też w Stacji Food Hall - Twoje zdrowie, Andrzej! Weekend andrzejkowy w Stacji.

Gdzie bawić się na AndrzejkiImprezy dla dzieci przygotowuje Helse Medica, będzie to zabawa andrzejkowa z fizjowróżką. Tematyczne Party dla dzieci 6-11 lat odbędzie się w Dzikich Pląsach, a andrzejkowe nocowanko oraz warsztaty andrzejkowe dla dzieci od 3 do 8 lat odbędą się w Sali Zabaw Filiko. Podobnie na placu zabaw Budumi, gdzie na dzieci w wieku 4-6 lat czeka zabawa andrzejkowa, a dla nieco starszych - powyżej siódmego roku życia - organizowana jest Magiczna zabawa z Harrym Potterem. Dzieci zainteresować też mogą Warsztaty cukierniczo-artystyczne lub wróżby andrzejkowe - warsztaty z Bricks 4 Kidz na 32. piętrze Olivia Star.

Zobacz także: Nie tylko imprezy taneczne. Jak spędzić andrzejki w Trójmieście?

Zabawy andrzejkowe nie są współczesnym pomysłem; także wcześniej był to czas poświęcony rozrywce. Dawniej były bardzo ważną uroczystością, szczególnie czekały na nią niezamężne dziewczyny. Zabawy andrzejkowe nie są współczesnym pomysłem; także wcześniej był to czas poświęcony rozrywce. Dawniej były bardzo ważną uroczystością, szczególnie czekały na nią niezamężne dziewczyny.

Teatr, sztukaTeatr Miniatura organizuje Biografie Gdańskie 2021 - Dni Mniejszości Narodowych. Czytanie performatywne, kabaret, pokaz tańca, koncerty i spacer po Wrzeszczu - to wszystko w programie wydarzenia. "Resztki", "Śmierć komiwojażera" i "Powarkiwania Drogi Mlecznej" to spektakle, które w tym tygodniu wystawia Teatr Wybrzeże. Sporo dzieje się na Scenie Teatralnej NOT. Zobaczymy tam tytuły: "Niespodziewany powrót" z Danielem Olbrychskim i Tomaszem Karolakiem, "Lunch o północy", gdzie zagrają Joanna Kurowska, Piotr Gąsowski i Anna Oberc. Na tej samej scenie wystawiona też będzie "Opowieść Wigilijna" dla dzieci oraz musical "Chłopcy z Placu Broni". W Gdańsku czeka też na nas "Wieczór młodej choreografii" w Operze Bałtyckiej. Instytucja zaprasza także do siebie na B jak Balet. Otwarta próba baletu. W Szekspirowskim zobaczymy "Burzę", a w Oliwskim Ratuszu Kultury "Wiera G." - monodram muzyczny.

Sporo dzieje się też w Sopocie i w Gdyni. "Mistrza i Małgorzatę" zobaczymy tym razem w Teatrze Miejskim. Obejrzeć tam można także tytuł "Bóg mordu". W Teatrze Muzycznym znów grają "Avenue Q". Na tej samej scenie zobaczymy też "Ghost". Teatr Gdynia Główna zaprasza na "Maska i czy pan istnieje, panie Johns?" i "Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec". Prężnie działa też w tych dniach Konsulat Kultury, który wystawi przedstawienia: "Umowa o arcydzieło", "Superświetnie", "Stara baba. Tragedia antyczna" oraz gościnnie "Skazane kochać". W Sali Koncertowej Portu Gdynia zobaczymy "Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza" i "Tresowany mężczyzna". Natomiast w Sopocie Teatr Atelier zaprasza na "Real love" i "Lullaby fot the Restless", Sopocki Teatr Tańca na , a Teatr BOTO na "Podróż do Buenos Aires".

"Ghost" to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać nawet najtrudniejszą próbę. "Ghost" to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać nawet najtrudniejszą próbę.

Sport i aktywneNajwiększa lekcja WF-u już w środę w Ergo Arenie. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych z klas 4 - 6. W tym tygodniu rozegrane zostaną także mecze: ARKA Gdynia - Zagłębie Lubin oraz Siatkówka mężczyzn: TREFL Gdańsk - PGE Skra Bełchatów. Przed nami również Number One Cup - turniej piłki nożnej dla młodych sportowców, Puchar w biegach dla dzieci i młodzieży na Oksywiu czy Odważni Wygrywają - trening z udziałem operatorów JW FORMOZA.

Sezon na morsowanie trwa, można więc wziąć udział w Morsowaniu z Projektornią lub imprezie Zimowe Szlaki Szwecji. Ciekawie zapowiada się też Szamańska Noc Saunowa w aquaparku.

Wydarzenia

Warsztaty andrzejkowe dla dzieci od ok. 3 do 8 lat.

50 - 85 zł
warsztaty

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto miał wystąpić na festiwalu Trapeton, który został odwołany na 3 dni przed rozpoczęciem?