Wiadomości

stat

Planuj Tydzień: festiwal filmowy, Wiedźmin, Kayah i Bregović

W tym tygodniu czeka nas premiera musicalu "Wiedźmin".

Przed nami tydzień pełen wrażeń. Koneserzy kina nie mogą opuścić projekcji odbywających się w ramach 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Czeka nas też premiera musicalu "Wiedźmin" oraz wielki powrót na scenę duetu Kayah i Bregović.
Koncerty

Już w ten piątek odbędzie się jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów tego roku, czyli powrót na scenę duetu Kayah i Bregović. Tego dnia w Mechanicznej Pomarańczy zagra Henry No Hurry, a w Protokulturze odbędzie się wydarzenie Doomsday # 1. Teatr BOTO zaprasza na sobotni koncert Dima Gorelik & Shahar Elnatan. W Bunkrze, imprezę urozmaici wokal Pauliny Czapli. Tego wieczora odbędzie się też koncert Finka. Uwaga, został on przeniesiony z B90 do Parlamentu! W Protokulturze wystąpi Scream INC. czyli oficjalny tribute band zespołu Metallica. W niedzielę, w Mechanicznej Pomarańczy zagra Farben Lehre, w Blues Clubie usłyszymy Houston, a w Teatrze BOTO groOovematic. Czwartkowe BOTO Wild Jam uświetnią Emil Miszk i goście, tego dnia w Blues Clubie zagra Cristian Inostroza, a w B90 Azealia Banks.

Imprezy klubowe

W piątkowy wieczór imprezę w Bunkrze rozkręcać będą DJ PZ & Beautiful Monty, w Sfinks700 zaprasza na Beztroski Melanż vol. 25, a w Metrze usłyszymy Tribute to The Cure - Ooo! Cure The. Tego wieczoru w Mieście Aniołów odbędzie się Hot Angels Party - Funk Dee - Birthday Bash, a w 3 Siostrach zagrają Dj Kuba & Dj Rabit. W Parlamencie przez dwa dni będzie się bawić na Mash Fun z Seb Skalski. Sobota to też Electric Dreams v7 - lata 80. w natarciu w Klubie Metro i BJWT: Yan Cook w Sfinks700.

Wydarzenia, wystawy, spotkania

Spotkania autorskie, premiery książek, pokazy, działania teatralne i muzyczne to tylko niektóre z wielu atrakcji towarzyszących 9. Festiwalowi Poezji w Sopocie. Warto wybrać się na wernisaż jubileuszowy wystawy malarstwa Heleny Sadłek oraz premierę 'Pamiętnika 3" Henryka Grynberga w Teatrze BOTO.

Wielbiciele planszówek mają szansę zmierzyć się w II Otwartych Mistrzostwach Scrabble w Gdańsku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

W tę sobotę Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód zostanie otwarta dla zwiedzających. Każdy kogo interesuje tematyka oczyszczania ścieków może zapisać się na specjalnie przygotowaną wizytę. W Gdyńskim Centrum Sportu odbędzie się VI Gdyński Weekend Kuglarski, przed nami też rodzinny Piknik Europejski na Stadionie Leśnym.

Duet Kayah i Bregović znów wystąpi razem.
Duet Kayah i Bregović znów wystąpi razem. fot. Edyta Steć / Trojmiasto.pl
Ten weekend to też jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów w Trójmieście. W Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się Konferencja Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W najbliższą niedzielę zaczynają się Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

W Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni rozpocznie się szósta edycja Pomorskiego Kongresu Project Management. Wciąż trwa Gdański Tydzień Demokracji. WSB zaprasza na III Konferencję Naukową Bezpieczeństwa Wewnętrznego "Wyzwania Bezpieczeństwa XXI wieku".

Teatr, kabaret i muzyka poważna

Przed nami najbardziej wyczekiwana premiera teatralna tego roku, czyli "Wiedźmin" w Teatrze Muzycznym. Inne spektakle, na które możemy wybrać się w nadchodzącym tygodniu to: premiera Teatru Dada von Bzdülöw "Dzisiaj, wszystko" oraz "Psiunio", 'Mololo 2017: Miłość don Perlimplina do Belisy w jego ogrodzie", "Śmieszny staruszek", "Nord-Ost", "Całoczerwone". Z dziećmi warto wybrać się na "Jaśka i Małgośkę, czyli uważaj, robaczku!", "Turban mistrza Mansura" oraz "Siedmiu krasnoludków".

Czeka nas też sporo wydarzeń kabaretowych i stand-upowych. W Parlamencie odbędzie się Elżbietańska 6 na ostro, w Jedz Pij Tańcz stand-up Kryształowe Noce, a w Bunkrze improwizacja Wolne Elektrony - Coś szalonego.

Do niedzieli trwają jeszcze 12. Festiwal Goldbergowski oraz XVIII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn. W Kościele Św. Trójcy odbędą się koncerty Georgian Sinfonietta Tblisi, Goldberg Baroque Ensemble oraz Robert Hill. Filharmonia Bałtycka zaprasza na Galę Bohaterów, a w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Recital fortepianowy.

Gdyński Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to wydarzenie, na które czeka wielu kinomaniaków.
Gdyński Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to wydarzenie, na które czeka wielu kinomaniaków. fot. Maciej Warowny
Sport

W sobotę odbędzie się III edycja organizowanego przez Zakład Utylizacyjny Rodzinnego Biegu "Czyste Miasto Gdańsk". Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska tym razem odbędzie się na Siedlcach. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni pobiegnie The Color Run by Skittles. Czeka nas też moc sportowych emocji podczas meczów: ARKA Gdynia - Zagłębie Lubin (piłka nożna), LECHIA Gdańsk - Jagiellonia Białystok (piłka nożna), BAŁTYK Gdynia - Wda Świecie (piłka nożna), VISTAL Gdynia - Korona Handball Kielce (piłka ręczna).

Kino

W poniedziałek rozpoczyna się 42. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwa do soboty, kiedy poznamy najlepsze polskie filmy. Jest to prawdziwe święto kina i ogromne wydarzenie dla jego miłośników. Oprócz filmów festiwalowych będziemy mogli wybrać się też na wrześniowy cykl Kino w Blokowisku 2017, podczas którego we wtorki wyświetlane będą filmy "O kobietach..." (Klub Plama, Zaspa), a w piątki produkcje hiszpańskojęzyczne i włoskie (Projektornia, Brzeźno). W serii "Kino rosyjskie" wyświetlone zostanie "Zimne tango". KinoPort zaprasza na Kino rodzinne oraz dokument "Donbas - Aleppo - Lampedusa". Biblioteka pod Żółwiem zaprasza na pokaz filmowy połączony z spotkaniem z Martą Dzido "Kobiety Solidarności". W Bibliotece Sopockiej Filia 6 odbędzie się Wieczorek filmowy na Przylesiu. Multikino zaprasza na retransmisję koncertu André Rieu.

Repertuar trójmiejskich kin znajdziesz w Serwisie Kino >>>

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (12)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21

lipca

41. Międzynarodowy Festiwal... Gdańsk, Bazylika Mariacka

21

lipca

Bułka Paryss'ka Showcase Gdańsk, Protokultura

25

lipca

Globaltica 2018 Gdynia, Park Kolibki w Orłowie

Kultura

Światowy sukces gdańskiego chóru 441 Hz
Światowy sukces gdańskich Herców

Kulinaria

Kulinarna Świętojańska, czyli wielka restauracja na ulicy
Kulinarna Świętojańska już w sobotę
Jemy na mieście: smaczna kuchnia w Machinie
Jemy na mieście: oceniamy Machinę

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane