• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planuj tydzień: pełnia lata, pełno atrakcji

Łukasz Rudziński
24 lipca 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 

Przed nami ostatni tydzień lipca. Atrakcji nie zabranie. Zobacz, gdzie warto zajrzeć w nadchodzącym tygodniu.Red Bull Air Race to największe wydarzenie weekendu i wyjątkowa okazja by zobaczyć w akcji najlepszych pilotów lotnictwa sportowego. Red Bull Air Race to największe wydarzenie weekendu i wyjątkowa okazja by zobaczyć w akcji najlepszych pilotów lotnictwa sportowego.

Tak wygląda panorama Gdańska z koła widokowego - jednej z większych atrakcji Jarmarku św. Dominika, który potrwa od soboty 26 lipca do 17 sierpnia.

Muzycy z Sierra Leone's Refugee All Stars wprowadzą w trans publiczność Globaltiki w Parku Kolibki w Orłowie już w piątek 25 lipca. Muzycy z Sierra Leone's Refugee All Stars wprowadzą w trans publiczność Globaltiki w Parku Kolibki w Orłowie już w piątek 25 lipca.
Wielbiciele humoru Marcina Dańca powinni zajrzeć do klubu Scena w poniedziałek 28 lipca. Wielbiciele humoru Marcina Dańca powinni zajrzeć do klubu Scena w poniedziałek 28 lipca.
Kasia Nosowska wystąpi w czwartek 31 lipca w MCKA Zatoka Sztuki. Kasia Nosowska wystąpi w czwartek 31 lipca w MCKA Zatoka Sztuki.
Piątek, 25 lipca.
Na tę imprezę czekają wszyscy fani podniebnych ewolucji. Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race w Gdyni, w których startują najlepsi piloci świata, potrwa trzy dni. To mieszanka prędkości, precyzji i wielkich umiejętności pilotów. W wyścigach między wysokimi na 25 metrów pylonami weźmie udział 18 wirtuozów lotnictwa sportowego (12 w klasie Masters i 6 w klasie Challengers). W piątek nastąpi otwarcie imprezy oraz treningi (od południa). Red Bull Tour Bus stanie się sceną muzyczną - o godz. 19 wystąpi Zalef, o 20:30 Brodka.

Trwa Globaltica. Od godz. 19 w Parku Kolibki w Orłowie zagrają Same Suki, Balkan Khanz, Azam Ali & Niyaz, Sierra Leone's Refugee All Stars. Zabawa przy muzyce etno gwarantowana, a bębniarze ze Sierra Leone na pewno rozkołyszą publiczność. Wielbiciele songów Bułata Okudżawy powinni jednak zajrzeć do Teatru Atelier, gdzie utwory Okudżawy wykona Evgen Malinovskiy (godz. 19:30).

W Katedrze Oliwskiej na organach zagra Javier Artigas (godz. 20) - kolejny organista koncertujący w ramach 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Z kolei w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej posłuchać można Koncertu Symfonicznego z okazji IV Światowego Zjazdu Gdańszczan.

Zabawnie będzie w Operze Leśnej, bo wystąpi tam Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu. Z kolei w sopockim Pick&Roll Club publiczność bawić będzie Kabaret Ani Mru-Mru z programem "Jeśli się nie da, a bardzo się chce... to można!". Na brak namiętności w "W kręgu namiętności - Tango Piazzolla" nie powinni narzekać widzowie spektaklu na Scenie Letniej w Orłowie (godz. 20). Z kolei w Gdańsku na Malarni na afisz Wybrzeża wraca "Słodki ptak młodości" ze świetną rolą Doroty Kolak (godz. 20).

Zaś na sopockim Hipodromie gratka dla miłośników wyścigów konnych. Od godziny 15 (do 19) rozegranych zostanie siedem gonitw, z pulą nagród blisko 65 tys. zł. Ile wygrać można na zakładach konnych, przekonają się ci, którzy mają w sobie żyłkę hazardzisty.

Sobota, 26 lipca.
Sobota zapowiada się koncertowo. Kayah na Targu Węglowym zaśpiewa z okazji otwarcia jednego z największych jarmarków Europy - Jarmarku św. Dominika (godz. 21:30). Sam Jarmark otwarty zostanie o godz. 12. Wśród atrakcji m.in. koncert na największym bębnie świata (godz. 15, 17 i 19), choć najważniejsze pozostają stoiska ze wszystkim czego zapragniemy, od ubrań, przez wszelkiego typu gadżety, po przeróżne pamiątki i gastronomię z całej Europy.

W Sopocie w MCKA Zatoka Sztuki zagra Jassie Were (godz. 19), głośne nazwisko w środowisku soulowym, z domieszką R&B i elektroniki. W Bazylice Mariackiej wysłuchać można drugiego koncertu z cyklu Capella Angelica - usłyszymy trąbkę barokową, głos altowy i towarzyszące im instrumenty strunowe; klawesyn i teorbę (godz. 20:15).

Kto pamięta szlagiery Edyty Górniak ("Litania"), Katarzyny Groniec ("Szyba"), Roberta Janowskiego ("A ja nie") z musicalu "Metro"? Będzie okazja przypomnieć je sobie w Operze Leśnej, gdzie pokazany zostanie kultowy już polski musical, który wprawdzie na Broadwayu kariery nie zrobił, ale ciągle jest grany przez Teatr Studio Buffo w Warszawie. Wprawdzie z dawnej obsady sprzed 23 lat został bodaj sam Janusz Józefowicz, ale oprócz niego podziwiać będzie można m.in. Nataszę Urbańską i Natalię Sikorę (godz. 21). Zaś w Akademii Artystycznej we Wrzeszczu pokazany zostanie spektakl ruchomy "Poruszenie", zapowiadany jako mieszanka teatru, tańca i obrazu (godz. 20).

To drugi dzień Red Bull Air Race. Najciekawiej będzie między godz. 16 a 19, kiedy odbędą się wyścigi klasy Challengers, pokaz specjalny i kwalifikacje klasy Masters. Z kolei przy ul. Starowiślnej w Nowym Porcie o godz. 14 rozpocznie się inscenizacja Bitwy Morskiej pt. Oblężenie Twierdzy Wisłoujście z dwoma lektorami i trzema galeonami oraz udziałem 280 rekonstruktorów.

Z kolei na Hipodromie ostatnia szansa by podziwiać Wyścigi Konne. Ponownie zaplanowano siedem gonitw z pulą nagród ok. 65 tys. zł. Kto był na takiej imprezie, wie, że nawet jeśli nie obstawia się zwycięzców wyścigów (lub obstawia źle), można się dobrze bawić. Podziwiać można także popisy czworonożnych pupili w Dog Chow Disc Cup (8-19 w sobotę i 9-17 w niedzielę) w Parku Północnym w Sopocie.

Zaś wielbiciele "czarnego sportu" zajrzeć powinni na stadion żużlowy w Gdańsku. Tam odbędzie się czwórmecz o Puchar Św. Dominika. Wystąpią m.in. Grzegorz Walasek, Magnus Zetterstroem, Piotr Pawlicki, Rune Holta i doskonale znani w Gdańsku Leon Madsen, Thomas Jonasson, Renat Gafurow czy Krystian Pieszczek (godz. 17).

Niedziela, 27 lipca.
Kochały ich nastolatki w latach 90., a teraz już 30-letnie kobiety pójdą z sentymentu. Plakaty Backstreet Boys dołączane były kiedyś do każdego pisemka młodzieżowego. Teraz swoje hity zagrają w Ergo Arenie (godz. 20:30). Bardzo wiele się dzieje także w ramach IV Światowego Zjazdu Gdańszczan - wśród atrakcji Koncert Carillon kontra DJ i spółka na Targu Węglowym (godz. 19) i występ kanadyjskiego kwartetu Kent Sangster's Obsessions Octet w tym samym miejscu (godz. 21). Ostatni dzień Red Bull Air Race to crème de la crème trzydniowego show - w godz. 14-17 obejrzymy pokazy specjalne i wyścigi klasy Masters.

Poniedziałek, 28 lipca.
Marcin Daniec ostudzi nieco i rozśmieszy rozgrzane od weekendowych atrakcji głowy w sopockim klubie Scena (godz. 21). Przy odgłosach morskich fal, skołatane nerwy po komunikacyjnych problemach weekendu ukoi Beata Buczek-Żarnecka w recitalu "Życia garść. Recital piosenek Anny Jantar" na Scenie Letniej w Orłowie (godz. 20). W alternatywie pozostaje jeszcze koncert Max Klezmer Band w Teatrze Atelier.

Wtorek, 29 lipca.
Jeśli odsapnęliśmy, to czas na odrobinę adrenaliny - Koło widokowe na Wyspie Spichrzów (atrakcja Jarmarku św. Dominika) pozwala obejrzeć Gdańsk z zupełnie nowej perspektywy. Z kolei w Katedrze Oliwskiej posłuchamy kolejnego organisty - Klemensa Schnorra z Niemiec (godz. 20). W klubie Bunkier bawić będzie Kabaret Pod Napięciem (godz. 19).

A w Sopocie Marek Dyjak porwie swoim charakterystycznym głosem w podróż z poezją śpiewaną w klubie Scena (godz. 22). Zaś w Teatrze Atelier poezję jidysz po polsku zaśpiewa André Ochodlo w recitalu "Layla". Wreszcie trójmiejscy artyści pod nazwą SKM-Szybki Kabaret Miejski na Kulturalnej Plaży (przy Klubie Atelier) pokażą swój kabaretowy show.

Zaś w Gdyni warto mieć na uwadze teatralną perełkę Teatru Miejskiego - na żaglowcu "Dar Pomorza" pokazany zostanie spektakl "Idąc rakiem" według prozy Güntera Grassa (godz. 20). Zaś na Scenie Letniej w Orłowie wesoły "Kabaret i One czyli groch z kapustą" zaprezentuje Teatr Czwarte Miasto (godz. 20).

Środa, 30 lipca.
Jeśli ktoś myśli, że w wakacje w Trójmieście znajdzie dzień bez atrakcji, to się myli. W klubie Atlantic wystąpi Kabaret Hrabi (godz. 20). Z kolei na Scenie Kameralnej w Sopocie pokazany zostanie ciekawy spektakl "Płatonow" Teatru Wybrzeże (godz. 20:30) a w Bazylice św. Brygidy zaśpiewa Tomasz Jocz z towarzyszeniem Baltic Kwartet w ramach cyklu Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska.

Czwartek, 31 lipca.
W ostatni dzień lipca w MCKA Zatoka Sztuki wystąpi Kasia Nosowska, której nikomu chyba bliżej przedstawiać nie trzeba. Na deski Teatru Wybrzeże wracają "Czarownice z Salem" tym razem z angielskimi napisami, więc na pokaz tego świetnego spektaklu na Dużej Scenie można zaprosić znajomych cudzoziemców (godz. 18).

Jeśli pogoda będzie taka, jak zapowiadana, warto wybrać się na pokazy Orange Kino Letnie. O godz. 22 zobaczyć można film "Dziewczyna z szafy" w reż. Bodo Koxa. Warto wybrać się też do Muzeum Miasta Gdyni, by obejrzeć wystawy: "Arkadia. Gdyńskie letnisko przełomu XIX i XX w.", "MM Modernizm" oraz "Zbigniew Horbowy". Wszystkie czynne przynajmniej do końca wakacji (w dni powszednie w godz. 10-18, w weekendy godzinę krócej).

Opinie (14) 4 zablokowane

 • A ja będę siedział w domu (3)

  i jadł biszkopty.

  • 48 3

  • a pupa rośnie..... (1)

   • 14 2

   • chyba Tobie

    • 4 4

  • A czemu biszkopty a nie delicje?:)

   • 8 0

 • melomanka (1)

  a gdzie Sopockie Dni Sztuki Wokalnej?!

  • 2 7

  • widać że z tobą nie można się nudzić haha

   • 0 0

 • Wszystko na raz... dog chow, bitwa morska, red bull air race, wyścigi.

  • 6 1

 • Łukasz Rudziński, wreszcie któś ładnie pisze o atrakcjach Trójmiejskich.

  • 6 0

 • WoW ! w ktorym miejscu trojmiasta mozna sobie zrobic fotke na tle tych wiezowcow ktore widac ? (2)

  Jaka to dzielnica ma te super wiezowce widoczne w tle za pilotami ? bo tez chcemy sobie takie zdjecie zrobic z tym super nowoczesnymi wiezowcami w tle. Nawet nie wiedzielismy ze Trojmiasto ma taka dzielnice z tyloma super wiezowcami nowoczesnymi !

  • 11 0

  • Pustki Cisowskie

   .

   • 5 1

  • to w Brzeźnie, ul. Dworska

   • 5 1

 • Park Pd czy Pn

  • 0 1

 • Za dużo...

  Tak dużo,że aż nie ma w czym wybierać;)

  • 4 1

 • kaja sr*ja, co za bieda..

  ...żeby nie plyta z bregowicem, nikt by jej nie słuchał

  • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

II Baltic Opera Festival 2024

33 - 280 zł
Kup bilet
opera / operetka, festiwal teatralny

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Kultowy serial młodzieżowy, którego akcja toczy się na wybrzeżu to: