• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planuj tydzień: to będzie spokojny czas

Aleksandra Wrona
13 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Materiał archiwalny z 2016 roku:

Najbliższy tydzień z racji świąt wielkanocnych będzie odpoczynkiem od głośnych imprez i dyskotek. Nie znaczy to jednak, że Trójmiasto stanie w miejscu: nadal czekają nas ciekawe wydarzenia, nie tylko rozrywkowo-kulturalne, ale też sportowe. Dopiero od wtorku 18 kwietnia imprezowe życie zacznie się rozkręcać.Wielkanoc w Trójmieście

W nadchodzącym tygodniu czeka nas sporo wielkanocnych wydarzeń, my wybraliśmy kilka najciekawszych. W piątek, na ulicy Długiej będziemy mogli wziąć udział w XII Misterium Męki Pańskiej. Warto też wybrać się na Rodzinne warsztaty wielkanocne w Stacji Bohater, odwiedzić Fabrykę Pisanek w Rivierze lub odkryć Wielkanocne Tajemnice podczas warsztatów rodzinnych w EduParku.

Koncerty

Klub B90 przygotował na Wielki Piątek naprawdę wielki koncert. Multiinstrumentalista Peter Tägtgren wraz z zespołem przyjadą do Polski promować swój najnowszy album "Coming Home". Jest to spora gratka dla fanów cięższych brzmień. W sobotę w Wydziale Remontowym pobawimy się na Tribute to Queens of the Stone Age, a w niedzielny wieczór S.F.I.N.K.S 700 zaprasza na koncert Karenn Live. Środa w Brudershafcie upłynie przy jazzowej muzyce P.E. Quartet.

Już w czwartek rozpocznie się kolejna edycja Siesta Festival 2017, w jego ramach zobaczymy m.in. Mario Pacheco & Clube de Fado. Czwartek to też urodziny Blues Clubu, na których zagra Demian Band oraz koncert Xiu Xiu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Podczas BOTO Wild Jam zagrają tego dnia Paweł Osicki & goście, feat. Leonardo Fibonacci. Ciekawie zapowiada się także koncert Tribute to Justin Timberlake w Akademii Muzycznej. Studenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa postanowili zmierzyć się z największymi hitami amerykańskiego artysty.

Imprezy w Trójmieście powrócą już we wtorek. Póki co wyhamowujemy... Imprezy w Trójmieście powrócą już we wtorek. Póki co wyhamowujemy...
Imprezy klubowe

W piątkowy i sobotni wieczór możemy się wybrać do Kwadratowej. Sobota to też dj Lone w Klubie Atelier. Dużo więcej imprez szykuje się w niedzielę, w Jedz, Pij, Tańcz odbędzie się Baby Bunny Króliczkowa prywatka Świąteczna, w Protokulturze Sinusoidal Easter I Psytrance X Techno, a w Mieście Aniołów Twisted by Angels - special easter edition. Warto zajrzeć też do Monkey Club Sopot, w którym wyjątkowo zagości Willa, w której techno nie będzie. W środę, w Protokulturze tradycyjnie już protoTYPY.

Wydarzenia, wystawy, spotkania

Krolm zaprasza na dzień otwarty z darmowymi grami planszowymi. Święta wielkanocne to też dobra okazja do zwiedzania Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego lub wybrania się na którąś z wystaw, czekają na nas m.in. Konstrukcja pejzażu, Edyta Kowalewska / Obrysy, Bliżej designu, Litera / Kompozycja / Plakat: Wystawa, Więcej niż reklama - jak to robią Szwedzi, Colours of Art, Andrzej Filipowicz - Retrospekcja piękna lub Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2017.

W Mechanicznej Pomarańczy odbędzie się spotkanie iDakar - samotna podróż motocyklowa.

Teatr i muzyka poważna

W nadchodzącym tygodniu, na deskach trójmiejskich teatrów zobaczymy m.in. spektakle "Lot nad kukułczym gniazdem", "Kumernis, czyli o tym jak świętej panience broda rosła", "Urodziny czyli ceremonie żałobne w czas radosnego święta", "Seks dla opornych", "Ghost", "O co biega?". Najmłodszych członków rodziny warto zabrać na "Bajki robotów" lub "Brzechwa dla dzieci". Koncert Xiu Xiu w Teatrze Szekspirowskim poprzedzi performance wykonany przez Lee Ranaldo, a w Sopotece będziemy mogli wziąć udział w Performatywnym czytaniu.

Do niedzieli potrwa festiwal Actus Humanus. W jego ramach będziemy mogli zobaczyć takie koncerty jak Rinaldo Alessandrini | Concerto Italiano, Adam Strug, Agnieszka Budzińska-Bennett czy Les arts Florissants. W Wielki Piątek, w bazylice Mariackiej odbędzie się koncert Słowo i Muzyka na Wielki Piątek.

Lechia Gdańsk i Arka Gdynia znów spotkają się na murawie. Lechia Gdańsk i Arka Gdynia znów spotkają się na murawie.
Sport

W wielkanocny poniedziałek czeka nas starcie, które zawsze przysparza wielu emocji. Na boisku spotkają się LECHIA Gdańsk i ARKA Gdynia. Poza tym czekają nas też spotkania: ASSECO Gdynia - TREFL Sopot (koszykówka) i Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków (rugby).

Kino

Klub Horyzont zaprasza na kolejną odsłonę cyklu z kinem rosyjskim, tym razem na ekranie zobaczymy film "Iwan, syn Amira". W czwartek DKF Miłość Blondynki organizuje II Wieczór z Kinem na Uniwersytecie Gdańskim, tego dnia odbędzie się też Dzień filmoznawcy, kulturoznawcy, rusycysty i sinologa. Multikino Gdańsk zaprasza na "Tede & Sir Mich", czyli retransmisję koncertu duetu Tede i Sir Mich zatytułowaną "Pół Życia Na Żywo", "Wieczór z Puccinim" będący retransmisją koncertu niemieckiego tenora Jonasa Kaufmanna, retransmisję spektaklu "Ziemia niczyja" oraz wystawę na ekranie: Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu. W Helios Alfa Centrum zobaczymy film "Kamper", a w DKF Miłość Blondynki "Zwariować ze szczęścia".

Informacje na temat repertuaru trójmiejskich kin znajdziesz w Serwisie Kino >>>

Opinie (8) 1 zablokowana

 • No poprostu szok. Pozycja nr 1 wymiata.

  • 2 1

 • trojmiasto.pl (3)

  fajnie by było żeby kiedyś informacja o imprezie pojawiła się jak jeszcze będą dostępne wejściówki (Tribute to Justin Timberlake)

  • 1 5

  • I tak nie warto iść (2)

   niski poziom wykonawczy...

   • 1 3

   • (1)

    Skąd wiesz?

    • 0 0

    • Uważasz, że wszyscy to debiutanci? ;)

     I nikt ich nigdy i nigdzie nie słyszał? :)

     • 0 0

 • Super

  Super

  • 0 0

 • Film absolwenta gdyńskiej filmówki dostał się do konkursu głównego na festiwalu w Cannes. Piszą o tym nawet portale polonijne, piszą o tym wszystkie media z Trójmiasta. Tylko kto nie pisze? Oczywiście portal "regionalny" trujmiasto.pl. Wstyd panowie i panie.

  • 6 0

 • 21.04 w Wydziale zagra ALCOHOLICA!!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Metallica & Symphony (4 opinie)

120 - 170 zł
Kup bilet
rock / punk, widowisko / show

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaką nazwę nosi festiwal, którego każda kolejna edycja poświęcona jest innej dzielnicy Gdańska?