• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Popularne miejsca na wyjście ze znajomymi

Mateusz Groen
18 maja 2023, godz. 15:00 
Opinie (35)
6 miejsc w Trójmieście, do których warto wybrać się ze znajomymi na imprezę lub coś zjeść. 6 miejsc w Trójmieście, do których warto wybrać się ze znajomymi na imprezę lub coś zjeść.

Spędzanie czasu z przyjaciółmi jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów na relaks i odprężenie po trudach dnia codziennego. Najlepszymi miejscami do tego są te spełniające trzy kryteria: muzyka, jedzenie i bary z napojami. Wybraliśmy sześć, które naszym zdaniem są ciekawą opcją na wieczorne wojaże.
IMPREZY I WYDARZENIA Wydarzenia na mieście, które warto znać

gru 30-31
Koncert sylwestrowy `23 - premiera
Kup bilet


Jak często spotykasz się ze znajomymi?

Trójmiejska gastronomia po trudnych miesiącach znowu się rozrasta: otwierają się nowe miejsca warte uwagi. Wybraliśmy pięć miejsc, które mogą posłużyć zarówno jako przestrzenie do zabawy, jak i do posiedzenia czy zjedzenia czegoś dobrego z przyjaciółmi.

Starowiejska w Gdyni i jej okolice • AleBrowar w Gdyni mieści się przy ul. Starowiejskiej.
 • AleBrowar w Gdyni mieści się przy ul. Starowiejskiej.
 • AleBrowar w Gdyni mieści się przy ul. Starowiejskiej.
W Gdyni najwięcej punktów gastronomicznych znajduje się przy ul. Świętojańskiej, jednak to ulica Starowiejska równie mocno przyciąga fanów gastronomii. Właśnie kończy się długi remont ulicy i niebawem zobaczymy ją w nowym wydaniu (czytaj też: remont Starowiejskiej na ostatniej prostej).

Tu znajduje się m.in. multitap AleBrowarMapka, z kilkunastoma kranami z kraftowym piwem. Tuż przy browarze znajdują się pizzeria i knajpka, w których można zamówić dania i zjeść przy stoliku, popijając lokalne piwo.

Idąc w stronę Placu Kaszubskiego, znajdziemy restaurację azjatycką HaosMapka, która też może być doskonałym wyborem na spotkanie ze znajomymi. Popularna jest także pierogarnia Mandu. Tu, zwłaszcza w weekendy, ustawiają się kolejki miłośników tego polskiego dania.

Niedaleko Starowiejskiej jest również SerioMapka mieszczącą się przy ul. 3 maja, gdzie w nieco spokojniejszej atmosferze możemy posiedzieć z przyjaciółmi.

Stacja Food Hall w Metropolii • Stacja Food Hall
 • Stacja Food Hall
 • Stacja Food Hall
Stacja food hallMapka to popularne miejsce, gdzie można spróbować różnorodnych dań i przekąsek z całego świata: od azjatyckich przystawek, przez włoskie makarony, aż po dania amerykańskie. To doskonałe miejsce dla miłośników jedzenia, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Dodatkowym atutem jest fakt, że każdy ze znajomych ma okazję zamówić to, na co ma ochotę i zjeść przy wspólnym stoliku.

W przestrzeni Stacji Food Hall dostępnych jest 20 restauracji i 3 bary. W punkcie we Wrzeszczu organizowane są także imprezy z muzyką i koncerty. Stacja otwarta jest w godzinach niedziela - czwartek: 12-22 i piątek-sobota: 12-24. Prócz jedzenia i przestrzeni na drinka, w galerii można znaleźć: kręgielnię U7, tor gokartowy Crazy Cart, miejsce do zabawy w laser tag Laser Wars i strefę gier Rebel.

Nadchodzi lato, a wraz z nim otwierana jest na wakacje część gastronomiczna na dachu galerii, w której znajduje się bar, leżaki i miejsce do posiedzenia.


Wyspa Spichrzów • Wyspa Spichrzów
 • Wyspa Spichrzów
Przestrzeń kulturalno-gastronomiczna na zrewitalizowanej Wyspie Spichrzów momentalnie podbiła serca miłośników kulinarnych doznań. Wśród wielu restauracji, kawiarni i barów, łatwo znaleźć coś dla siebie. Czasami jednak trzeba liczyć się z kolejkami - szczególnie w okresie letnim, bo jest to lubiany punkt przez turystów.

Na Wyspie Spichrzów i bliskiej okolicy funkcjonuje m.in. food hall Słony SpichlerzMapka, w którym znajduje się dziewięć konceptów gastronomicznych, bar, nocny klub i restauracja z kuchnią japońską SassyMapka. W okolicy można udać się również do baru LeonMapka czy też Las VeganMapka.


KwadratowaKlub Kwadratowa. Klub Kwadratowa.
Jest również miejsce, które wyjątkowo zamiłowali sobie studenci i nie tylko ci studiujący na Politechnice Gdańskiej. Działający od kilku dekad Klub Kwadratowa mieści się przy ul. Siedlicka 4 we WrzeszczuMapka. Jedni lubią odpocząć tu między zajęciami, inni tuż po nich albo dopiero wieczorem. To, co jest pewne w tym miejscu, to zabawa na imprezach cyklicznych i tematycznych oraz koncerty.

100cznia • 100cznia
 • 100cznia
 • 100cznia
 • 100cznia
 • 100cznia
 • 100cznia
Kolejnym miejscem, które od kilku lat święci triumfy pod względem popularności, jest 100cznia. To częsty wybór wielu osób na weekendową zabawę. Blaszane kontenery i zabytkowe stoczniowe budynki zostały przekształcone w nowoczesne przestrzenie gastronomiczne i imprezowe, więc to doskonałe miejsce na spotkania ze znajomymi, ale też na np. koncerty. Stocznia jest zawsze pełna życia i energii, a jej industrialny charakter dodaje jej jeszcze więcej uroku.

Tłumy na otwarciu 100czni. Sezon oficjalnie rozpoczęty Tłumy na otwarciu 100czni. Sezon oficjalnie rozpoczęty

Pod względem gastronomicznym w tym sezonie znajdziemy tam lokale: Mecyje, Hummusland, Bombay Street Food, Take a Wok, Pan Grecki, Pizza Corner, Mexicali, Morze Pasta, Pan Baleron, Raclette Hot Dogs, Małe Bu, Papito, Nudelkula z kluskami śląskimi i Amu, czyli asian street food. Dodatkowo otworzył się salon tatuażu Player Ink Tatoo, więc można wykonać sobie pamiątkę ze wspólnej imprezy ze znajomymi.

Warto mieć na uwadze, że 100cznia jest popularnym miejscem, dlatego po jedzenie i napoje będziemy musieli trochę odczekać w kolejkach. Industrialna przestrzeń otwarta jest od wtorku do czwartku od 13 do 24, w piątek do godziny, w sobotę od 12 do 2, a w niedzielę od 12 do 24. Na miejscu organizowane są również warsztaty, zajęcia z jogi oraz koncerty i wydarzenia.


Zagłębie gastronomiczne w Sopot CentrumNaleśnikarnia Fanaberia w Sopot Centrum. Naleśnikarnia Fanaberia w Sopot Centrum.
Sława imprezowego Sopotu nieco przemija, jednak w dalszym ciągu funkcjonuje tu kilka popularnych miejsc, jak choćby Mewa TowarzyskaMapka. Sopot ostatnio pokazuje swoją spokojniejszą, knajpianą stronę. W obrębie dworca powstało małe zagłębie gastronomiczne, które rozrasta się o nowe lokale. Prócz tego, że jest to idealne miejsce komunikacyjne, tak od także doskonały punkt dla miłośników kuchni i przyjemnego spędzenia czasu.

Jedną z knajpek, którą warto polecić w Sopot Centrum na spotkania ze znajomymi, jest naleśnikarnia Fanaberia. Dostaniemy tu to danie na wiele sposobów w przystępnej cenie. Za to po przed imprezą lub po możemy zajść na KFC, by zjeść coś na szybko i pokonać mniejszy lub większy głód.

Ciekawym miejscem blisko dworca może być również lokal Dwie ZmianyMapka. Znajduje się tu przestrzeń z częścią barową i galeryjną. Za dnia serwuje się tu wegańskie jedzenie, a w późnych godzinach nocnych odbywają się imprezy. Dwie Zmiany słyną również z wernisaży.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (35)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (37 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

KIDS Station - Concert & Fun / Edycja Świąteczna (10 opinii)

96 - 198 zł
Kup bilet
muzyka filmowa, warsztaty, kiermasz, gry

OMD (4 opinie)

200 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak potocznie nazywana jest Irlandia?