• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rozrywka wraca na Monciak. Rzucanie toporami, flippery i aktywności, których nie było w Sopocie od lat

30 maja 2023, godz. 09:00 
Opinie (4)
Potyczki, jedno z pierwszych takich miejsc w Trójmieście. Potyczki, jedno z pierwszych takich miejsc w Trójmieście.

Rzucanie toporami, interaktywne darty, gry arcade, 30 stanowisk z grami, a także beerwall i flippery. W tym właśnie specjalizuje się lokal PotyczkiMapka. Nowy bar z aktywnościami w Sopocie to prawdziwa oaza dla miłośników piwa oraz automatów do gier (flipperów), które po blisko 50 latach powróciły do sopockiego lokalu. Co w nim znajdziemy i dlaczego warto do niego wpaść ze znajomymi?
Niecodzienne atrakcje w SopociePowstał nowy lokal, który może zmienić nieco sposób patrzenia ludzi na zabawę ze znajomymi. Potyczki otworzyły się na samej górze Ulicy Bohaterów Monte Cassino 39 w Sopocie, w miejscu lokalu, który w latach 70. przeżywał prawdziwe oblężenie i był znany z pierwszych w Polsce automatów do gier. Wiele osób odwiedzających nowe miejsce wspomina dawny lokal, który właśnie tam się mieścił.

Jeżeli posiadasz zdjęcia albo wspomnienia z lokalu, który kiedyś mieścił się w tym miejscu w latach 70, podziel się nimi mailowo: potyczki.sopot@gmail.com


Historia, jak wiemy, lubi się powtarzać. Po latach ponownie rozrywkowe automaty do gier zagościły na Monciaku. Kolorowy lokal wyposażony został w różnego rodzaju atrakcje, które szczególnie mogą spodobać się ludziom, którzy lubią spędzać czas w bardziej aktywny sposób.

Nowy bar z aktywnościami w Sopocie Nowy bar z aktywnościami w Sopocie
Koncept activity barów, miejsc łączących barową atmosferę z interaktywną rozrywką, od kilkunastu lat święci triumfy między innymi w USA i w Wielkiej Brytanii. To ciekawa alternatywa dla osób, które chcą spędzić czas z najbliższymi w mniej tradycyjny sposób i w ciekawszy sposób, niż po prostu sącząc piwo przy stoliku. Potyczki są jednym z pierwszych takich miejsc w Trójmieście, a nawet na Pomorzu.

Jednak kluczem są automaty do gier, które dostępne są dla gości. Od tradycyjnych gier arcade po nieco nowsze gry, a także takie atrakcje, jak darty czy rzucanie siekierami. Można sprawdzić swoje umiejętności w rzucaniu lotkami lub poczuć się jak prawdziwy wiking, rzucając siekierą w cel. Dodatkowo za rozegrane gry na automatach zdobywa się bilety, które można zbierać i wymieniać na różne nagrody, od gadżetów po większe prezenty.

Rzucanie toporami • Rzucanie toporami
 • Rzucanie Toporami
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby poczuć się jak wiking i rzucić toporem w tarczę? Taką aktywność znajdziemy właśnie w lokalu Potyczki. W różnych częściach świata powstają miejsca, w których amatorzy, jak i entuzjaści mają okazję rzucać ostrymi toporami w drewniane tarcze. To nowoczesne podejście do dawnych sztuk walki staje się coraz bardziej popularne i przyciąga zarówno mężczyzn, jak i kobiety, wszystkich, którzy pragną odreagować stres i spędzić czas w nietypowy sposób ze znajomymi.

Dopiero zdobywająca popularność atrakcja jest doskonałą formą na spędzenie czasu ze znajomymi. Zanim jednak rzuci się pierwszy raz w tarczę, instruktorzy przeprowadzą krótki trening, podczas którego nauczą podstaw techniki i zapewnią wszystkie niezbędne wskazówki bezpieczeństwa.

Darty w innym wymiarze • Darty
 • Darty
 • Darty
Darty, czyli gra, która łączy precyzję, strategię i rywalizację. W Potyczkach można zmierzyć się w rzuty do tarcz, które wzbogacone zostały o nowoczesną technologią rozszerzonej rzeczywistości. W lokalu znajdziemy kilka stref z elektronicznymi tabliczkami, które przeznaczone są do rozgrywania pojedynków na rzutki. Rzucanie strzałkami do celu wymaga skupienia i doskonałej kontroli nad ruchem, a jednocześnie daje dużo radości i satysfakcji, gdy strzałka trafia w sam środek tarczy. Dodatkowo istnieje możliwość wybrania wyglądu preferowanej przez nas tarczy.

Strefa gier • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami
 • Potyczki
 • Potyczki
 • Potyczki
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
 • Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami.
Automaty do gier przeżywają ostatnio swoiste odrodzenie. Wiele osób zapewne pamięta czasy i godziny spędzone w salach gier, w których próbowało się ustanowić rekordy na flipperach i automatach arcade. Teraz można te czasy powtórzyć w Sopocie. Kolorowa strefa gier przenosi nas z powrotem w czasie do tych nostalgicznych lat i oferuje aż 30 stanowisk z różnymi grami, w tym flipperami i automatami arcade. Dodatkowo miejsce przypominać może nam kadry z amerykańskich filmów o nastolatkach, które właśnie w takich miejscach grały w interaktywne magiczne maszyny z wirującymi tarczami i migoczącymi punktami. Przekrój gier jest szeroki, począwszy od różnego rodzaju automatów w klimacie retro, przez bardziej futurystyczne, sportowe i różnego rodzaju gry zręcznościowe.

Grać można dla czystej zabawy, ale plusem jest też, że za rozgrywki na automatach otrzymujemy bileciki, które później można wymieniać na atrakcyjne nagrody. Wśród nagród znajdą się mniejsze gadżety, ale również większe i droższe nagrody.

BeerWall, to ty decydujesz, ile chcesz sobie nalać • Potyczki
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Potyczki jest tzw. beerwall na kartę. To rozwiązanie, które umożliwia gościom samodzielne nalewanie piwa bezpośrednio z kranu. Każdy klient otrzymuje specjalną kartę, którą można doładować środkami. Następnie można wybrać ulubiony styl piwa i samodzielnie nalać sobie odpowiednią ilość, próbując różnych smaków. Samoobsługowy bar na kartę wyposażony jest w szeroki wybór lokalnych i międzynarodowych piw rzemieślniczych. Można odkryć nowe smaki.

W lokalu jest również bar z drinkami i przekąskami. W niedługim czasie planowane jest otwarcie pokoju, w którym można śpiewać karaoke. To doskonałe miejsce na organizację imprez i urodzin. Można zarezerwować stanowiska dla swojej grupy i spędzić czas na wspólnej zabawie, rywalizacji. To miejsce dla każdego, zarówno młodych dorosłych, dynamicznych, kolorowych, jak i lubiących "instagramowy" wystrój, najmłodszych, którzy chcą pobawić się w nieznany dotąd sposób, a także dojrzalszego gościa, który chce wspomnieć sobie lata dziecięcych potyczek na flipperach. W niedługim czasie w lokalu ma zostać uruchomiony turniej ligi w ramach gier i atrakcji dostępnych w barze, a lokalnym czempionom Potyczki ufundują występ w zawodach międzynarodowych.

Potyczki otwarte są codziennie w godzinach:

Pon - Czw 12-24:00

Pt - 12-02:00

Sob - 10-02:00

Ndz - 10-24:00

Po godzinie 19:00 wstęp tylko dla osób pełnoletnich.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

Opinie (4) 8 zablokowanych

 • Czyli nie będzie widać żadnych komentarzy

  • 12 1

 • fajnie, ale drogo :)

  • 1 0

 • a czy bedzie tez cos co pozwoliby na rozwoj intelektualny? czy tylko cos na miare generacji ajfonik?

  • 0 0

 • Ile kosztują flipery jedna gra?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

Hauser - Rebel With a Cello Tour (16 opinii)

255 - 555 zł
muzyka poważna, rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Mewa Towarzyska to: