Rozrywkowy powrót do szkoły? W Galerii Metropolia trwają przedłużone wakacje

Wrzesień będzie wyjątkowy w Galerii Metropolia, gdzie przygotowano specjalną ofertę Strefy Rozrywki.
Wrzesień będzie wyjątkowy w Galerii Metropolia, gdzie przygotowano specjalną ofertę Strefy Rozrywki. fot. trojmiasto.pl

Akcja "Umilamy Poniedziałki", projekty filmowe i sportowe, a także liczne promocje i konkursy - to wrześniowa oferta Galerii Metropolia, która swoimi propozycjami przyciąga we wrześniu przede wszystkim dzieci i młodzież wraz z rodzinami.Koniec wakacji i początek roku szkolnego to tradycyjnie czas, w którym uczniowie muszą przyzwyczaić się do nowego trybu życia ze szczególnym uwzględnieniem szkolnych obowiązków. Dlatego Galeria Metropolia właśnie we wrześniu zaprasza do Strefy Rozrywki, w której można zarówno dobrze się bawić, zintegrować się po letnich wyjazdach, jak i poprawić kondycję fizyczną.

Ruch nie tylko na WF-ieZ tej okazji Centrum U7 przygotowało specjalną ofertę dla wszystkich uczniów. "Klasówka U7" to projekt angażujący szkoły, który przewiduje grę w kręgle oraz instruktaż pod okiem specjalistów dla uczniów i nauczycieli.

Dużą dawkę ruchu zaznamy również w krytym skateparku Skate Care Skatepark, gdzie wszyscy miłośnicy deski czy rolek mogą skorzystać między innymi z minirampy, wyprofilowanego bowlu i sekcji street. Obiekt jest dobrym miejscem dla zaawansowanych, jak i dla początkujących. Co istotne, na miejscu jest również możliwość wypożyczenia sprzętu, kasku i ochraniaczy.

Czy lekcje w kinie są możliwe?Zorganizowane klasy - uczniów i nauczycieli zaprasza również kino Helios, gdzie przygotowano ciekawe oferty alternatywnego prowadzenia zajęć. Tutaj uczniowie oprócz materiałów edukacyjnych i możliwości wzięcia udziału w seansach na wyłączność, mogą wybrać różne projekty uwzględniające wiek i zainteresowania.

- Propozycja dla najmłodszych to "Kino na temat Junior" - czyli spotkania edukacyjne z filmem i bajką dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Przed seansem przeprowadzane zostają specjalne warsztaty, które zwrócą uwagę dziecka na najważniejsze wątki oraz wyjaśnią trudniejsze kwestie. Animator poprzez zabawę z konkursami wprowadzi dzieci w tematykę filmu - zapowiadają organizatorzy.
Z kolei dla młodzieży szkolnej przygotowano projekt "Kino na temat" - czyli cykl spotkań dla najstarszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, podczas których odbywają się projekcje filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości.

Natomiast dla najstarszej młodzieży - z klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zaplanowano specjalną Akademię Filmową. Projekt ma za zadanie wprowadzić młodych widzów w zagadnienia sztuki filmowej i ukazać różnorodność tematyczną, gatunkową i stylistyczną kina.

Poniedziałki nie muszą być straszneAkcja "Umilamy poniedziałki" została z kolei pomyślana z myślą o wszystkich osobach, dla których powrót z wakacji jest szczególnie trudny na początku tygodnia. W każdy wrześniowy poniedziałek na profilach społecznościowych Galerii Metropolia są ogłaszane konkursy. W puli nagród są między innymi: darmowe bony do Stacji Food Hall, wejściówki na kręgle, do kina, do sali zabaw czy granie na najlepszym sprzęcie PC w Kinguinie.

Nie zabraknie również promocji - na hasło "Umilamy poniedziałki", można skorzystać z następujących upustów:

  • 15 proc. zniżki w Rebel Sklep Stacjonarny,
  • 20 proc. na ofertę barową i gastronomiczną w Kinguin Esports Lounge,
  • darmowe wejście dla osoby, którą przyprowadzicie ze sobą do Skate Care Skatepark Metropolia.

To nie koniec aktywnościKoniec wakacji, a przede wszystkim ładnej pogody, nie oznacza końca możliwości aktywnego spędzania czasu. Szczególnie we wrześniu warto odwiedzić Laser Wars, czyli największy w Polsce obiekt do gry w Laser Tag. Do dyspozycji graczy są cztery poziomy przygotowane w kosmicznej aranżacji.

- Przez cały rok po okazaniu legitymacji ucznia/studenta czeka na ciebie zniżka, aż 10 proc.! A dla grup szkolnych zorganizowanych, powyżej 10 osób od 10 roku życia: dwie gry za 35 zł/os.! W tajemnicy możemy wam zdradzić, że szykujemy jeszcze jedną niespodziankę w ostatnią niedzielę miesiąca: open hours! O szczegółach dowiecie się już wkrótce - zapowiadają organizatorzy.
Do Galerii Metropolia można wybrać się zarówno samochodem, pociągiem, jak i komunikacją miejską. Obiekt znajduje się bowiem tuż obok dworca PKP, przystanków autobusowych i tramwajowych. Nie zapomniano również o cyklistach - tuż przy galerii znajdują się wiaty rowerowe, a na zmotoryzowanych czeka parking na przeszło 1 tys. miejsc.

W tym roku mija dokładnie pięć lat odkąd Galeria Metropolia pojawiła się we wrzeszczańskim krajobrazie. Z tego względu, w najbliższym czasie organizatorzy zapowiadają huczne świętowanie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
rock
paź 1
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
IRA
IRA
rock
paź 7
czwartek, g. 19:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
Pat Metheny - Side Eye
Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze'22 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Zespołem zaliczanym do Gdańskiej Sceny Alternatywnej jest: