Wiadomości

stat

Studenci ścigali się na łóżkach szpitalnych po ul. Długiej

W samo południe ul. Długa zobacz na mapie Gdańsk w Gdańsku zamieniła się w tor i to nie byle jaki, bo tor do wyścigu łóżek szpitalnych. Studenci pokazali, że oprócz ogromnej wiedzy na temat medycyny, drzemie w nich równie ogromna chęć rywalizacji i poczucie humoru.Wyścig łóżek szpitalnych na stałe wpisał się do kalendarza Medykaliów, czyli corocznej imprezy organizowanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny. Tu nie liczy się doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, lecz kreatywność w doborze strojów i dobra zabawa.

Wyścig rozpoczął się punktualnie w samo piątkowe popołudnie tuż obok Zielonej Bramy zobacz na mapie Gdańsk, a udział wzięło w nim siedem drużyn. Zasady były proste: pięcioosobowe zespoły, które wystartowały w wyścigu, miały za zadanie przewieźć "chorego" pacjenta na wyznaczonym dystansie, który wynosił około 60 m. Sam dystans nie był problemem, natomiast kostka brukowa już tak. W trakcie wyścigów dwa wysłużone łóżka szpitalne uległy zniszczeniu. Jednak - jak można się było spodziewać - nikt się tym nie przejął, bo liczyła się frajda.

Przy grubo ponad 20 st. Celsjusza i bezchmurnym niebie wystartowały takie zespoły jak: Twarzą do jałowego, The Power Puff girls - ED edition, Haliny jak Maliny, Pidżama team, Grzybki Inhalacyjne, Dzikie ProtezyS5. Wyścigi z uśmiechem na twarzy oglądało wielu turystów oraz okolicznych mieszkańców.

Opinie (60) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Najdziwniejsze i niepokojące eksponaty w trójmiejskich muzeach
Dziwne eksponaty w muzeach

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Która z tych osób nie urodziła się w Trójmieście?