• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sutki, pępek i nos. Najpopularniejsze przekłucia tego sezonu

Aleksandra Wrona
7 czerwca 2022, godz. 12:00 
 • Przekłucie septum wykonane w Monkey Mandala
 • Przekłucie septum wykonane w Monkey Mandala
 • Przekłucie septum wykonane w Monkey Mandala
 • Przekłucie septum wykonane w Monkey Mandala

Piercing - to, co kiedyś było symbolem buntu, dziś powszednieje, a różnorodne przekłucia ciała zyskują na popularności. Nie tak dawno jeden z dużych uniwersytetów wypuścił kampanię reklamową z wizerunkiem dziewczyny z przekłutym nosem. Wydawać by się mogło, że to nic takiego, ale jeśli przyjrzymy się bliżej, to pewne tabu zostało złamane.Piercing i tatuaż w Trójmieście


Czy masz zrobiony piercing?

- W mojej pracy doskonale widać zachodzące zmiany społeczne, mam wrażenie, że w kwestii piercingu trochę się zliberalizowaliśmy - mówi Magda vel Ms. Cucumber z salonu tatuażu Monkey Mandala. - Rodzice młodych ludzi coraz rzadziej utożsamiają modyfikacje ciała z patologią i kryminałem. Może nie jest to jeszcze tak powszechne jak w Europie Zachodniej, gdzie zdarzyło mi się wykonywać piercing osobom po pięćdziesiątce, ale jesteśmy na dobrej drodze.

Piercing - co to jest i na czym polega?Piercing to forma ozdabiania ciała, która polega na wykonywaniu w nim przekłuć i wprowadzaniu kolczyków. Jeśli chodzi o części ciała, na których może być wykonywany, to pole do popisu jest naprawdę szerokie. Najczęściej jednak przekłuwa się uszy, nos, łuk brwiowy, kark, sutki i pępek. Zdarzają się jednak bardzo nietypowe kolczyki, jak np. w miejscach intymnych, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zapytaliśmy trójmiejskich piercerów o najmodniejsze przekłucia w tym sezonie.

Najpopularniejsze przekłucia: nos, pępek i sutkiJednym z najpopularniejszych przekłuć tego roku jest zdecydowanie septum, czyli kolczyk wykonywany w przegrodzie nosowej, najczęściej w kształcie koła lub podkowy.

- Septum zdecydowanie należy do najczęściej wykonywanych przez nas przekłuć - przyznają piercerzy z Black Cats Tattoo & Piercing. - Zaraz po nim jest przekłucie pępka, którego popularność zawsze rośnie przed sezonem letnim. Następne w kolejności są uszy, a coraz częściej też sutki.
Popularność przekłuć na sutkach potwierdzają też inni piercerzy.

- Bardzo duża część naszych klientek decyduje się właśnie na ten rodzaj piercingu, ale też coraz częściej decydują się też na niego... panowie. Podobnie jest z przekłuciem pępka. Do niedawna navel piercing kojarzył nam się głównie z latami dwutysięcznymi, a teraz to przekłucie dostaje drugie życie i jest coraz częściej wybierane - mówi AsiaZajawa Tattoo.

Kalendarz imprez: koncerty w Trójmieście


Piercing uchaCiekawym sposobem ozdabiania ciała są też kompozycje piercingu ucha. Z pomocą doświadczonego piercera możemy zaplanować układ kolczyków, które razem tworzyć będą harmonijną całość.

- Klienci umawiają się z piercerem na konsultacje, na których projektuje się całe kompozycje kolczyków, pod anatomię ucha. Każde ucho zbudowane jest inaczej, więc jeśli ktoś ma plan na nieco większą liczbę kolczyków niż dwa, warto też się na takie konsultacje wybrać - mówi Asia z Zajawa Tattoo
Wśród popularnych przekłuć wymienianych przez piercerów znalazły się też: upper lobe (płatek ucha), helix (chrząstka ucha), conch (chrząstka ucha) i nostril (płatek nosa).

 • Kolczyki wykonane w Babskie Studio Tattoo and Piercing
 • Kolczyki wykonane w Babskie Studio Tattoo and Piercing
 • Kolczyki wykonane w Babskie Studio Tattoo and Piercing
 • Kolczyki wykonane w Babskie Studio Tattoo and Piercing
 • Kolczyki wykonane w Babskie Studio Tattoo and Piercing
 • Kolczyki wykonane w Babskie Studio Tattoo and Piercing
 • Kolczyki wykonane w Babskie Studio Tattoo and Piercing

Przekłucia ciała: moda się zmieniaDecydując się na piercing, warto pamiętać, że moda się zmienia i to, co jest na topie w tym sezonie, niekoniecznie będzie w kolejnych.

- 15 lat temu nie było dnia, aby ze studia nie wyszła osoba z madonną czy monroe (przekłucia w okolicy ust) oraz z przekłutą brwią - wspomina AndzikowaBabskie Studio Tattoo and Piercing. - Później przyszedł czas na industrialną sztangę w uchu. Kolejnym trendem, który pamiętam, był smiley piercing (kolczyk w wędzidełku) oraz przekłucie języka. Swój czas miało też małe, delikatne kółko w płatku nosa.

Piercing? Tylko bezpiecznie!Na pewno nie tylko ja pamiętam uszy przekłuwane metodą "na ziemniaka" albo przez koleżankę w szkolnej toalecie. Teraz, kiedy mamy już więcej wiedzy na temat możliwych powikłań takich praktyk, nie warto ryzykować. Profesjonalnych piercerów znajdziemy w prawie każdym studiu tatuażu.

Ciekawe zawody: tatuator- Bardzo jednak chciałabym uczulić na wybór wykonawcy przekłucia. Pamiętajcie, że nasze zdrowie nie ma ceny. Jeśli chcecie przyozdobić ciało przekłuciem, oddajcie się w ręce profesjonalisty z doświadczeniem, który zachowa wszelkie zasady higieny, dobierze odpowiednią biżuterię, a w razie jakichkolwiek pytań czy komplikacji jest do waszej dyspozycji i służy pomocą przez cały okres gojenia - radzi Magda z Monkey Mandala.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (193)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaka prędkość strugi powietrza unosi osobę dorosłą?