Wiadomości

stat

Święto tatuażu po raz pierwszy w Gdańsku

- Kto uważa, że tatuaż nie jest sztuką, niech wpadnie w weekend do CSG, a szybko zmieni zdanie - mówią organizatorzy Tatto Konwentu, Adam Jakubowski i Marcin Paczesny.
- Kto uważa, że tatuaż nie jest sztuką, niech wpadnie w weekend do CSG, a szybko zmieni zdanie - mówią organizatorzy Tatto Konwentu, Adam Jakubowski i Marcin Paczesny. mat. prasowe

Łódź ma Tattoo Festival, Kraków - Tattoo Fest, a Gdańsk - Tattoo Konwent. Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja imprezy, której żaden fan tatuażu nie powinien przegapić.Czy tatuaż jest przejawem sztuki?

tak, każdy tatuaż to dzieło sztuki 16%
to zależy jak jest wykonany i co przedstawia 76%
nie, tatuaże głownie szpecą człowieka 8%
zakończona Łącznie głosów: 445
Prawie 60 wystawców z całej Polski i zagranicy, koncerty i konkursy na najlepszy tatuaż - a to wszystko w industrialnym wnętrzu Centrum Stocznia Gdańsk. Tak będzie wyglądać pierwsza odsłona Tattoo Konwentu.

Myślisz o tatuażu? Zobacz najlepsze studia tatuażu w Trójmieście

- Pomysł na zorganizowanie tej imprezy chodził mi po głowie już dawno temu, ale do tej pory brakowało mi odwagi, żeby się w to poważnie zaangażować - mówi Adam Jakubowski z gdańskiego studia Pandemonium Crue, organizującego imprezę.

W CSG będzie można obejrzeć warsztat i prace najciekawszych artystów z Polski, ale nie tylko. Swoje stoiska będą mieć m.in. Rock'n'roll Tattoo z Edynburga, 3062 z Milwaukee czy Yushi Takei z Amsterdamu. Warto bliżej przyjrzeć się dziełom Antona Oleksenko z Białorusi. - Ten facet jest niesamowity, kiedy ogląda się jego galerię, można stwierdzić, że urodził się z maszynką w rękach - zachwala artystę Adam Jakubowski.

Najważniejszym punktem imprezy będą konkursy na najlepszy tatuaż, rozgrywające się w kilku różnych kategoriach, m.in. tatuaż autorski, mały i duży kolorowy, mały i duży czarno-szary oraz kompozycja damska i kompozycja męska. Oceniane będą jedynie prace zgłoszone przez artystów biorących udział w gdańskiej konwencji. Ci z odwiedzających imprezę, którzy pragną zgłosić do rywalizacji dzieła noszone na własnej skórze, będą musieli poczekać do przyszłego roku - wtedy formuła konkursu zostanie rozszerzona również dla publiczności.

Znakomicie zapowiada się muzyczna oprawa gdańskiej konwencji. Już od godziny 14 będzie można posłuchać koncertów grup z rodzimej sceny hardcore/punk. Zaprezentują się m.in.: Sainc, 1125, Face of Reality, The Analogs, Schizma i Idol Falls. Oprócz tego na publiczność czekać będą wystawy związanych z Trójmiastem artystów: malarza Krzysztofa Iwina czy fotografa Michała "Tegieera" Sikorskiego.

- Mimo wszystko najistotniejszym elementem tej imprezy jest tatuaż - uprzedza Adam Jakubowski. - Jeśli komuś znudzi się kiczowaty klimat Jarmarku Dominikańskiego, zapraszam do Stoczni - tu będzie można przekonać się, czym jest prawdziwa sztuka.

Opinie (44)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

listopada

Morsowanie - Nie myśl tyle ... Gdańsk, Tawerna Klipper

24

listopada

Mikromusic z Dolnej Półki Gdańsk, Stary Maneż

24

listopada

Niezapomniani Artyści Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia

Kultura

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie
Muzyka Zimmera w Ergo Arenie
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje

Kulinaria

Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem
Serce do garów. Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu
Kolacja charytatywna "Serce do garów"

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Zespół Golden Life powstał w: