Wiadomości

Święto tatuażu po raz pierwszy w Gdańsku

- Kto uważa, że tatuaż nie jest sztuką, niech wpadnie w weekend do CSG, a szybko zmieni zdanie - mówią organizatorzy Tatto Konwentu, Adam Jakubowski i Marcin Paczesny.
- Kto uważa, że tatuaż nie jest sztuką, niech wpadnie w weekend do CSG, a szybko zmieni zdanie - mówią organizatorzy Tatto Konwentu, Adam Jakubowski i Marcin Paczesny. mat. prasowe

Łódź ma Tattoo Festival, Kraków - Tattoo Fest, a Gdańsk - Tattoo Konwent. Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja imprezy, której żaden fan tatuażu nie powinien przegapić.Czy tatuaż jest przejawem sztuki?

tak, każdy tatuaż to dzieło sztuki 16%
to zależy jak jest wykonany i co przedstawia 76%
nie, tatuaże głownie szpecą człowieka 8%
zakończona Łącznie głosów: 445
Prawie 60 wystawców z całej Polski i zagranicy, koncerty i konkursy na najlepszy tatuaż - a to wszystko w industrialnym wnętrzu Centrum Stocznia Gdańsk. Tak będzie wyglądać pierwsza odsłona Tattoo Konwentu.

Myślisz o tatuażu? Zobacz najlepsze studia tatuażu w Trójmieście

- Pomysł na zorganizowanie tej imprezy chodził mi po głowie już dawno temu, ale do tej pory brakowało mi odwagi, żeby się w to poważnie zaangażować - mówi Adam Jakubowski z gdańskiego studia Pandemonium Crue, organizującego imprezę.

W CSG będzie można obejrzeć warsztat i prace najciekawszych artystów z Polski, ale nie tylko. Swoje stoiska będą mieć m.in. Rock'n'roll Tattoo z Edynburga, 3062 z Milwaukee czy Yushi Takei z Amsterdamu. Warto bliżej przyjrzeć się dziełom Antona Oleksenko z Białorusi. - Ten facet jest niesamowity, kiedy ogląda się jego galerię, można stwierdzić, że urodził się z maszynką w rękach - zachwala artystę Adam Jakubowski.

Najważniejszym punktem imprezy będą konkursy na najlepszy tatuaż, rozgrywające się w kilku różnych kategoriach, m.in. tatuaż autorski, mały i duży kolorowy, mały i duży czarno-szary oraz kompozycja damska i kompozycja męska. Oceniane będą jedynie prace zgłoszone przez artystów biorących udział w gdańskiej konwencji. Ci z odwiedzających imprezę, którzy pragną zgłosić do rywalizacji dzieła noszone na własnej skórze, będą musieli poczekać do przyszłego roku - wtedy formuła konkursu zostanie rozszerzona również dla publiczności.

Znakomicie zapowiada się muzyczna oprawa gdańskiej konwencji. Już od godziny 14 będzie można posłuchać koncertów grup z rodzimej sceny hardcore/punk. Zaprezentują się m.in.: Sainc, 1125, Face of Reality, The Analogs, Schizma i Idol Falls. Oprócz tego na publiczność czekać będą wystawy związanych z Trójmiastem artystów: malarza Krzysztofa Iwina czy fotografa Michała "Tegieera" Sikorskiego.

- Mimo wszystko najistotniejszym elementem tej imprezy jest tatuaż - uprzedza Adam Jakubowski. - Jeśli komuś znudzi się kiczowaty klimat Jarmarku Dominikańskiego, zapraszam do Stoczni - tu będzie można przekonać się, czym jest prawdziwa sztuka.

Opinie (44)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07

lipca

Samochodowe Kino Ferment: G... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

11

lipca

16

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Kultura

Kawa, herbata, piwo. Co i jak pili gdańszczanie wieki temu?
Co pili gdańszczanie wieki temu?

Kulinaria

Slow Fest Sopot: kulinarny festiwal na Molo
Za nami Slow Fest Sopot na Molo
Gdzie w Trójmieście spróbujemy kaszubskiej kuchni?
Kaszubska kuchnia w Trójmieście

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Salcia Hałas, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia, wygrała ją dzięki książce o: