• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Tanie bilety do kin w Trójmieście

Tomasz Zacharczuk
20 marca 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Opinie (113)
Większość trójmiejskich kin znacząco na wiosnę obniżyła ceny biletów. Już nie tylko w środku tygodnia, lecz także w weekend film możemy obejrzeć za ok. 15 złotych. Większość trójmiejskich kin znacząco na wiosnę obniżyła ceny biletów. Już nie tylko w środku tygodnia, lecz także w weekend film możemy obejrzeć za ok. 15 złotych.

Wiosenny powiew świeżości czuć w trójmiejskich kinach i wcale nie dotyczy to wyłącznie wchodzących na ekrany nowości. Większość multipleksów znacząco obniżyła ceny biletów. Film można obejrzeć za mniej niż 15 złotych i to niezależnie od dnia tygodnia. Są kina, w których koszt pojedynczej wejściówki spadł nawet o połowę.Jak często chodzisz do kina?

Regularne, i co istotniejsze, oszczędne chodzenie do kina w Trójmieście do tej pory wymagało od widzów umiejętności sprawnego kalkulowania i doboru najkorzystniejszej oferty. Zazwyczaj więc, aby uniknąć horrendalnych kosztów, należało wybrać odpowiedni dzień tygodnia w danym kinie i skorzystać z obowiązującej właśnie promocji. W weekendy właściwie wszędzie trzeba było dopłacać.

Wiosenne porządki w trójmiejskich multipleksach przede wszystkim dotknęły właśnie cen - te wyraźnie spadły, dzięki czemu płacąc 15 złotych lub nawet mniej, film możemy już obejrzeć nie tylko w środku tygodnia.


Jako pierwsze odważną decyzję o obniżce cen podjęło gdańskie Multikino. Tu już od ponad roku film możemy obejrzeć za 15 zł od poniedziałku do czwartku. W weekend trzeba dopłacić, ale tylko złotówkę. Stawkę ujednolicono, co oznaczało, że za tę samą cenę oglądać możemy produkcje w 2D, jak i w 3D (plus 3 zł za wypożyczenie okularów). Drobnym odstępstwem od tej reguły są "Mega Środy" oferujące wejściówkę na film za dokładnie 14,90 zł. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Do poziomu cen Multikina Gdańsk dobiło właśnie Multikino Sopot, gdzie obowiązuje już nowa taryfa: 15 zł w tygodniu i tyle samo w weekend. Jeszcze niedawno, wybierając się na film w sobotę lub niedzielę, trzeba było w tym miejscu zapłacić niemal dwa razy więcej. Teraz właściwie za dawną cenę pojedynczego biletu na salę wchodzą już dwie osoby. Podobnie jak w Gdańsku, tak również w Sopocie zaoszczędzamy... 10 groszy, jeśli na film wybierzemy się w środę. W obu kinach należy jeszcze pamiętać o dopłacie za fotele w strefie VIP (4,50 zł).

Filmowe imprezy w Trójmieście


Przyjazne ceny obowiązują już także w niektórych trójmiejskich kinach sieci Helios. Oszczędzają ci widzowie, którzy na film wybiorą się do Wrzeszcza lub na Przymorze. W Helios Gdańsk Metropolia za dowolny bilet, niezależnie od dnia tygodnia i rodzaju seansu, płacimy już tylko 14,50 zł. To od 10 do 14 złotych mniej niż jeszcze kilka tygodni temu. Dokładnie taki sam cennik obowiązuje również w Helios Alfa Centrum. W obu kinach, wybierając się na projekcję w 3D, należy jeszcze dorzucić 3 złote za okulary, co daje nam łączny koszt 17,50 zł. Okulary możemy zatrzymać, co oznacza, że daną kwotę płacimy właściwie tylko raz.

Ceny ani drgnęły za to w Helios Forum Gdańsk. Za normalny bilet trzeba zapłacić 26,50 zł (od poniedziałku do czwartku) i 28,50 zł (w piątki, soboty i niedziele oraz święta). Dwa złote więcej dopłacamy podczas seansu 3D (plus wspomniane jednorazowe 3 zł za okulary). Jeśli chcemy obejrzeć film w pełnym komforcie w kameralnej sali Dream dochodzi jeszcze jeden koszt w wysokości 5 złotych. Jednak i w tym miejscu można zaoszczędzić. Wystarczy wybrać się na seans we wtorek, a cena biletu spada już poniżej 15 złotych (14,50).

Promocyjne "Super Wtorki" obowiązują także w Helios Gdynia. Tego dnia film oglądamy za 14,50 zł. W pozostałe dni tygodnia trzeba już dopłacić. Pojedyncza wejściówka od poniedziałku do wtorku kosztuje 26 zł (28 zł za seans w 3D), zaś w weekendy i święta 28 zł (30 zł za 3D). Kilka złotówek na specjalnych ulgach oszczędzają uczniowie, studenci i seniorzy. Nieco mniej wydają też wybierające się do kina rodziny (ale tylko w przypadku filmu dla dzieci do 13. roku życia).

Na ostre cięcia zdecydowało się też Cinema3D w Galerii Morena. Dotychczas najbardziej opłacalnym dniem na wizytę w kinie była środa, gdy bilety kosztowały 15,90 (2D) i 18,90 zł (3D). Teraz płacimy już jedną cenę - 14,50 zł - i to każdego dnia tygodnia, również w weekendy. Dodatkowymi opłatami są jednorazowy koszt okularów do projekcji w 3D (3 zł) i cena za fotel VIP (dodatkowe 4 zł do biletu). Nowy cennik w Cinema3D, w porównaniu z poprzednim, pozwala zaoszczędzić kilkanaście złotych na jednym filmie.

Cenowa ofensywa trójmiejskich multipleksów nie powinna raczej zaszkodzić mniejszym kinom, które nie dość, że od dłuższego czasu kuszą widzów stosunkowo tanimi biletami, to na dodatek oferują ambitniejszy repertuar. Kino Kameralne Cafe pośrodku Głównego Miasta w Gdańsku każdy film proponuje za cenę 20 złotych. Zbliżone stawki i podobny repertuar obowiązują również w Gdyńskim Centrum Filmowym, które do kina zaprasza za 18 zł. Cztery złote taniej płacimy, odwiedzając GCF w każdy poniedziałek (wtedy bilet za 14 zł).

Recenzje filmów


Seanse za 15 złotych oferują KinoPortCentrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (w czwartki 10 zł) oraz Kino MuzeumMuzeum II Wojny Światowej. 18 złotych kosztuje wybrany seans w Kinie Żak. Tu również jest szansa, by zaoszczędzić parę groszy. W poniedziałki film obejrzymy za "dyszkę". 10 złotych w każdą środę płacą też seniorzy, a w piątki studenci.

Miejsca

Opinie (113) 1 zablokowana

 • A Rumia

  Wszystko super. Tylko chyba ktoś z zarządu Multikina zapomniał o Rumi! Biedniejszej od Sopotu zdecydowanie.... kiedy obniżka nas dosięgnie????

  • 48 13

 • Bo to artykuł o kinach w trojmiescie

  • 35 2

 • Halo Helios Gdynia!
  Standard taki sam jak w innych kinach a obniżki brak! Tak pewnie się czujecie po zamknięciu multikina? Brak konkurencji = brak obniżek? Słabe ....

  • 102 5

 • Serio?

  Tak, o Trójmieście. Ale piszę tu w imieniu ludzi,którzy mogą być zainteresowani tematem. Bo Rumia przylega do Trójmiasta i Multikina nie ma w Gdyni. A masę ludzi jeździ nawet do Rumi,żeby skorzystać z kina. Więc cena Sopotu a Rumi to jakieś nieporozumienie.

  • 12 15

 • Ostatnio placilem 28zl za bilet do Heliosa

  Odechcialo mi sie wizyt w kinie, juz wole doplacic do teatru, przynajmniej nie ma 30min reklam.

  • 143 2

 • tragiczna oferta w Gdyni.

  • 64 2

 • Klub Filmowy

  Czy ktoś wie co się dzieje z tym kinem? Zlikwidowane?

  • 12 0

 • Wszystko fajnie, ale...

  ... czy niższa cena nie przełożyła się na dłuższy blok reklamowy?

  • 36 1

 • Tak to niestety bywa

  Bogatym i sławnym dawane jest wiele dóbr za darmo - pobyty w hotelach, samochody dla gwiazd. A uboższym zawsze wiatr w oczy i za wszystko płacą podwójnie. Choćby ceny elektroniki na zachodzie a w Polsce lub dalej na wschód.

  • 12 2

 • Git

  Studenci w Trójmieście mają raj jeśli chodzi o kina:
  Kino Żak: poniedziałek i piątek bilety po 10zł
  Gdyńskie centrum filmowe: poniedziałek za 12zł, wtorki z kartą do kultury też po 12zł. Podsumowanie: 44zł miesięcznie przy d*pie i jesteśmy w kinie w każdym tygodniu, dla mnie rewelacja i przebimbałem tak dwa lata ;)

  • 14 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Open'er Festival 2022

festiwal muzyczny

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Ladies' Jazz Festival: Aga Zaryan

jazz, festiwal muzyczny

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Najstarszy na Wybrzeżu i jeden z najstarszych w Polsce festiwali jazzowych to: