Wiadomości

Mikołaje na motocyklach w tę niedzielę

W 2015 roku motocykliści zebrali kwotę 125 tys. zł. Czy w tym roku uda się pobić rekord?
W 2015 roku motocykliści zebrali kwotę 125 tys. zł. Czy w tym roku uda się pobić rekord? fot. Łukasz Głowala / Trojmiasto.pl

Już po raz 17. mikołaje na motocyklach wyjadą na ulice Trójmiasta. Przejazd odbędzie się w najbliższą niedzielę. Motocykliści ruszą o godz. 11 spod Stadionu Energa Gdańsk do mety znajdującej się na końcu skweru Kościuszki. Tam odbędą się koncerty, animacje i kiermasz kulinarny.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Start: parking przy Stadionie Energa Gdańsk, godz. 11 (początek imprezy o godz. 10)
Meta: na końcu skweru Kościuszki, Gdynia, godz. 12-13

Czy weźmiesz udział w tegorocznej paradzie mikołajów?

tak, będę jechał(a) motocyklem/quadem 18%
tak, będę dopingował(a) mikołajów na trasie przejazdu 44%
nie, nie planuję 38%
zakończona Łącznie głosów: 648

Mikołaje na motocyklach"Mikołaje na motocyklach" to cykliczna akcja odbywająca się na początku grudnia. W tę niedzielę motocykliści odziani w stroje św. Mikołaja, śnieżynek, elfów i reniferów już po raz 17. wyjadą na ulice Trójmiasta, żeby pomagać podopiecznym pomorskich domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.

- W ciągu tych wszystkich lat, jakie upłynęły od pierwszej edycji, udało nam się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów, jakie pojawiały się na nasz widok w wykonaniu wychowanków domów dla dzieci - czytamy na stronie organizatora.
W ubiegłym roku trasę z Gdyni do Gdańska pokonało 1250 przyozdobionych motocykli i quadów, a na konto Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego trafiło ponad 84 tys. zł. Jest to największa motocyklowa akcja charytatywna w Polsce.

Akcje charytatywne w Trójmieście


Wymogiem wzięcia udziału w paradzie jest mikołajowe odzienie.
Wymogiem wzięcia udziału w paradzie jest mikołajowe odzienie. fot. Łukasz Głowala / Trojmiasto.pl
Żeby wziąć udział w charytatywnym przejeździe, należy wykupić cegiełkę. Motocykliści, którzy do piątku (29 listopada) nie wykupią jej w punktach stacjonarnych (minimum 25 zł), będą mogli to zrobić na bramkach wjazdowych przy stadionie (minimum 30 zł).

Drugim wymogiem jest oczywiście odzienie. Uczestnicy powinni ubrać pełny strój św. Mikołaja (sama czapka to za mało). Organizatorzy dopuszczają wariacje i zapraszają do parady również śnieżynki, elfy, renifery czy... choinki. W końcu - po trzecie - każdy motocykl, quad czy skuter musi posiadać oznaczenie w postaci naklejki, która uprawnia do wjazdu na teren imprezy.

Mikołaje na motocyklach 2018.

Koncerty i poczęstunek na mecieMeta charytatywnego przejazdu mikołajów znajdzie się na końcu skweru Kościuszki, na wysokości gdyńskiego Akwarium. Stanie tam scena, na której od godz. 11 będą występowały zespoły. W tym roku będą to: Bimbrownicy, Skazani na sukces, White Room, Khara Dalivadzieci z Kuźni Talentów w Pszczółkach, które wykonają świąteczne piosenki i kolędy.

W pobliżu sceny będą prowadzone animacje dla najmłodszych.

Na uczestników przejazdu mikołajów na mecie czekać będzie darmowa kawa i herbata. Kibice będą mogli posilić się jedzeniem z foodtrucków lub skorzystać z kiermaszu z domowymi ciastami, oscypkiem i chlebem ze smalcem.

Całe wydarzenie zakończy się ok. godz. 14-14:30.

Trasa i utrudnienia w ruchu


Po opuszczeniu parkingu przy Stadionie Energa Gdańsk kawalkada motocyklistów przejedzie ulicami Marynarki PolskiejJana z Kolna. Po minięciu Zieleniaka skręci w prawo i pogna prosto do mety głównymi alejami Trójmiasta: ZwycięstwaGrunwaldzką w Gdańsku, Niepodległości w Sopocie oraz Zwycięstwa w Gdyni. Na mapie przejazdu nie mogło zabraknąć ul. Świętojańskiej, która będzie ostatnią prostą przed metą zlokalizowaną na skwerze Kościuszki, na wysokości gdyńskiego Akwarium.

To oznacza, że od godz. 11 do godz. 12-12:30 zablokowany będzie przejazd głównymi ulicami Trójmiasta w stronę Gdyni.

Czasowe wstrzymania w ruchu komunikacji miejskiejW Gdańsku i Sopocie w godzinach 11 - 11:40 w rejonie ulic: Pokoleń Lechii Gdańsk - Żaglowej - Marynarki Polskiej - Jana z Kolna - Wałów Piastowskich - Błędnika - Zwycięstwa - Grunwaldzkiej - al. Niepodległości - ... wystąpią czasowe wstrzymania ruchu, w tym również autobusów miejskich. Należy liczyć się z możliwymi utrudnieniami w kursowaniu tramwajów na skrzyżowaniach ulic: Zwycięstwa/al. Hallera (ok. godz. 11:10) i al. Grunwaldzka/Pomorska (ok. godz. 11:20).

Opinie (103) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

08

sierpnia

Octopus Film Festival 2020 Gdańsk, różne lokalizacje

08

sierpnia

ERGO ARENA #wPlenerze prost... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

Kultura

Bałagan z muzyką na ulicach Gdańska - kto ponosi winę?
Muzyka uliczna w Gdańsku: kto winny?
Znamy laureatów Gdańsk Press Photo 2020
Przyznano Gdańsk Press Photo 2020

Kulinaria

Okiem dietetyka: domowe lody bez cukru
Jak zrobić domowe lody bez cukru?
W poszukiwaniu nowych smaków. Kolacja degustacyjna w restauracji Canis
Smaczny foodpairing w restauracji Canis

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Na festiwalu Kolosy spotykają się: