Wiadomości

stat

WOŚP w Trójmieście: licytacje i koncerty

W tym roku WOŚP gra dla wyrównania szans noworodków. W Gdyni, Sopocie i Gdańsku - jak co roku - będzie sporo atrakcji.
W tym roku WOŚP gra dla wyrównania szans noworodków. W Gdyni, Sopocie i Gdańsku - jak co roku - będzie sporo atrakcji. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

W tym roku, w ramach 26. finału WOŚP w Trójmieście, w niedzielę odbędą się dziesiątki koncertów i gorące licytacje. Do zgarnięcia m.in. piłki z autografem Roberta Lewandowskiego czy kolacja z Magdą Gessler i Robertem Biedroniem. O godz. 20 światełko do nieba w Gdyni i Gdańsku. Tym razem pieniądze są zbierane dla wyrównania szans w ratowaniu noworodków.Ile zamierzasz przeznaczyć w tym roku na WOŚP?

nawet kilka tysięcy złotych

3%

kilkaset złotych

5%

kilkadziesiąt złotych

29%

kilkanaście złotych

25%

nie więcej niż 10 zł

18%

nie wspieram WOŚP

20%

Gdańskie sztaby i wolontariuszeW Gdańsku zarejestrowanych jest 13 sztabów, czyli o pięć więcej w niż w poprzednim roku. W sumie na rzecz orkiestry będzie pracować 1,2 tys. wolontariuszy, z czego na ulicach kwestować będzie 700 osób.

Główną siedzibę sztab będzie miał w Zbrojowni przy Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska.

W Gdańsku w zeszłym roku zebrano w sumie 911 tys. zł. Dla porównania, w 2000 roku zebrano 610 tys. zł.

W tym roku orkiestra będzie grać dla wyrównania szans w ratowaniu noworodków. Zebrane fundusze mają wspierać oddziały neonatologiczne.

- W poprzednich latach otrzymaliśmy m.in. aparaty do przesiewowego badania słuchu, a także respiratory czy inkubatory. Bardzo istotne jest monitorowanie pacjentów i profilaktyka. Dlatego ciągle bardzo nam brakuje inkubatorów czy kardiomonitorów - podkreśla dr Beata Gis z Oddziału Neonatologicznego z Pododdziału Patologii Noworodków w szpitalu Copernicus w Gdańsku.

Zbiórka WOŚP w Gdańsku w 2017 roku

Jak gra orkiestra, to musi być i muzyka. Scena stanie na Targu Węglowym, gdzie od godz. 15 rozpoczną się koncerty grup The Rolling Doors, Sound'n'Grace, a po godz. 19 pojawi się Mrozu, znany z takich piosenek, jak "Miliony monet" czy "Globalnie". W przerwach odbędą się licytacje przedmiotów czy usług.

W tym roku złoty sponsor w Gdańsku, firma Drutex, wystawia na licytację piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego, a na konto orkiestry wpłaciła już 100 tys. zł. Ponadto zlicytowane zostanie też pióro, którym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podpisał umowę finansującą in vitro dla mieszkańców.

Będzie można powalczyć o nadanie imienia małej lwicy, która 1,5 miesiąca temu narodziła się w gdańskim ZOO, lub o odcisk jej prawej łapy. Wylicytować też będzie można fragment poszycia ze Stadionu Energa Gdańsk, miejsce w loży stadionu na derbach Lechii z Arką czy rejs żaglowcem Generał Zaruski.

Finał zaplanowano o godz. 20 z tradycyjnym "światełkiem do nieba" czyli pokazem sztucznych ogni.

Trzy sztaby WOŚP w GdyniSporo w ramach WOŚP przygotowano także w Gdyni. Wśród atrakcji: koncerty, pokazy taneczne, spotkanie z postaciami z "Gwiezdnych Wojen", czy przejazd rowerowy sprzed Ergo Areny zobacz na mapie Gdańska na skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Na ulicach miasta będzie zbierać pieniądze co najmniej 650 wolontariuszy.

Główny sztab będzie w Teatrze Miejskim przy ul. Bema zobacz na mapie Gdyni. Od godz. 13 zaplanowano tam występy muzyczne i taneczne. W foyer teatru działać będzie sklepik z gadżetami oraz loteria fantowa. W godz. 14-15 będzie można z kolei zajrzeć do samochodów Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Policji. Głównym punktem programu będzie licytacja przedmiotów.

Licytacje trwają także na Allegro. Wśród prezentów kolacja z Magdą Gessler i Robertem Biedroniem oraz siedmiodniowy rejs jachtem Copernicus.

WOŚP w Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni: Natalia Szroeder i Gwiezdne WojnyW Centrum Riviera, gdzie siedzibę będzie miał sztab WOŚP stowarzyszenia In Gremio, od południa na orkiestrowej scenie odbędą się licytacje oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, która zaśpiewa o godz. 17. Wystąpią też: Joanna Knitter z zespołem (o godz. 13), Ortalion (o 14), Lanberry (godz. 15), grupa perkusyjna Ambershire (o 18:45), a także Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA (o 12:15). Zaprezentują się również gdyńskie Cheerleaderki.

Tak gdynianie wspierali WOŚP w 2017 roku

- Będzie można spotkać rekonstruktorów, którzy wcielają się w postaci z "Gwiezdnych wojen" - w licencjonowanych strojach. Pojawią się tam bohaterowie wszystkich odcinków sagi. Na specjalnej ściance będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Znajdzie się tam też quad, przerobiony na pojazd z "Gwiezdnych wojen". Inne atrakcje to: szczudlarze, stoisko druku 3D, przygody z Angry Birds, strefa gier, strefa sportu, czy też strefa dla dzieci - zachęca Jakub Ubych ze stowarzyszenia In Gremio.
Światełko do nieba w Gdyni o godz. 20 na parkingu pomiędzy halą i Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni.

Na rowerach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Gdańska do GdyniTrzeci gdyński sztab WOŚP - w YMCA Gdynia przy ul. Żeromskiego - pomaga w organizacji niezwykłego przejazdu rowerowego. Jego uczestnicy przejadą z Sopotu do Gdyni pod hasłem "Na rowerach dla Orkiestry". Start o godz. 12 sprzed Ergo Areny. Dalej pojadą Drogą Zieloną, al. Niepodległości, al. Zwycięstwa i ul. Świętojańską, a następnie skręcą na skwer Kościuszki i przy Wydziale Nawigacyjnym zakończą podróż. Szczegóły na temat przejazdu "Na rowerach dla Orkiestry"

Zabytkowy trolejbus w dzień finału WOŚP w GdyniW niedzielę, w godz. 10:30-19:30, funkcjonować będzie linia trolejbusowa 026. Numer nawiązuje do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trasy przez Orłowo, obsługiwanej na co dzień m.in. linią 26.

- Trolejbus będzie jeździł na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego - Świętojańska - al. Marsz. Piłsudskiego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - al. Niepodległości - Sopot Reja. Z Sopotu do Gdyni zamiast ul. Wójta Radtkego, do Dworca Głównego dojedzie ul. Jana z Kolna i przez plac Konstytucji. Kursy na tej linii będą wykonywane przez pojazdy zabytkowe. Przejazd będzie bezpłatny dla pasażerów. W pojazdach wolontariusze będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych datków na rzecz WOŚP - opowiada Magdalena Czernek z referatu relacji z mediami UM w Gdyni.
Linia jest współorganizowana przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego i Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Detko Band i Trubadurzy w Centrum WaterfrontPonadto w ramach WOŚP W Gdyni godz. 10-22 w Centrum Waterfront zobacz na mapie Gdyni będzie można zobaczyć pokazy taneczne i sportowe oraz występy grup dziecięcych. Na scenie zagra zespół Detko Band, a gwiazdą wieczoru będą Trubadurzy, którzy wystąpią o godz. 17.

Pieniądze na WOŚP w Gdyni będzie można złożyć też m.in. w Centrum Aktywności Seniora, Centrum Handlowym Batory zobacz na mapie Gdyni, Klif zobacz na mapie Gdyni i Szperk zobacz na mapie Gdyni.

WOŚP w Sopocie: pojazdy militarne, grochówka i koncertyW Sopocie sporo będzie działo się w placówce Młodzieżowego Domu Kultury zobacz na mapie Sopotu przy al. Niepodległości 763. Podczas Finału wystąpią dzieci i młodzież z MDK Sopot, będą licytacje, atrakcje dla dzieci, kawiarenka, tańce i muzyka.

Zeszłoroczna zbiórka WOŚP w Sopocie

WOPR Sopot przygotował kursy pierwszej pomocy, zaś Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z Gdańska zadba o zdrowie. Będzie można także zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku. O godz. 13 na parking placówki MDK Sopot zawitają wozy strażackie.

Dodatkowo w godz. 11-15 na placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu będzie można skosztować wojskowej grochówki. Odbędą się tu także pokazy grup rekonstrukcyjnych i pojazdów militarnych.

Światełko do nieba nad Gdańskiem w ramach WOŚP 2017

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (388)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

kwietnia

OldBreakout Gdynia, Blues Club

02

maja

Od Ucha do Ucha - Dzień Pol... Gdynia, Muzeum Emigracji

03

maja

Kultura

Długi mur przy ul. 3 Maja bardziej kolorowy
Murale ozdobią mur Forum Gdańsk
Opowieść o falowcu. "Latawiec z betonu" Moniki Milewskiej
Opowieść Moniki Milewskiej o falowcu

Kulinaria

Jak restauracje naciągają klientów?
Jak restauracje naciągają klientów?
Gastrobanda: Kamil Sadkowski odkrywa smak okry
Gastrobanda: odkryj smak okry

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: Taconafide, foodtrucki i imprezy plenerowe
Planuj tydzień: Taconafide i foodtrucki

    Najczęściej czytane