Wiadomości

stat

Walentynki w rytmie disco polo. Sobotnia gala w Gdynia Arenie

"Cały rok czekałem na to wydarzenie" powiedział do mnie podekscytowany, młody chłopak w przerwie między koncertami. Widocznie nie tylko on, bo w dniu Walentynkowej Gali Disco Polo, hala Gdynia Areny pękała w szwach. Młodsi, starsi, kobiety, mężczyźni, zakochani i samotni - nie po raz pierwszy okazało się, że muzyka disco ma moc jednoczenia ludzi.Osiem zespołów i ponad cztery godziny nieprzerwanej zabawy w rytm największych przebojów disco polo, tak właśnie upłynął sobotni wieczór w Gdynia Arenie. Na scenie wystąpili m.in. Piękni i Młodzi, MIG, Defis oraz wyczekiwany przez wszystkich Akcent z charyzmatycznym liderem Zenkiem Martyniukiem.

Jedno trzeba przyznać, publiczność koncertów disco polo, jest publicznością wyjątkowo wdzięczną, skoczną, rozśpiewaną i chętną do wspólnej zabawy. Tłumy, jakie tańczyły na płycie, robiły duże wrażenie. Wokaliści zachęcali do klaskania, piszczenia i wspólnej zabawy, a każda ich prośba spotykała się z entuzjastyczną reakcją zgromadzonych. Praktycznie każdy zespół nagradzał swoich fanów, rzucając w stronę publiczności płyty, jednak można było odnieść wrażenie, że prezenty te są zupełnie zbędne, gdyż widzowie doskonale znali teksty wszystkich piosenek.

Tak było podczas ubiegłorocznej gali

Piękni i Młodzi porwali publiczność do tańca.
Piękni i Młodzi porwali publiczność do tańca. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl
Wieczór rozpoczęły zespoły Extazy i Playboys. Między koncertami, prowadzący wybierali z publiczności chętnych i prosili o odśpiewanie do mikrofonu wybranego kawałka. Zabawa była przednia, choć walory artystyczne tej atrakcji pozostawiały wiele do życzenia. Mówi się jednak, że śpiewać każdy może, a na koncercie disco polo nawet powinien.

Kolejnym zespołem, który pojawił się na scenie byli Piękni i Młodzi. To właśnie na ich występ był drugim z kolei najbardziej wyczekiwanym przez publikę. Wokalistka dziękowała fanom, że w trzy miesiące udało im się zdobyć na youtubie aż 17 milionów wyświetleń. Zespół angażował widownie we wspólne śpiewanie i skandowanie haseł m.in. "Jak się bawicie? Wy-śmie-nicie", które stało się jednym z popularniejszych wykrzyknień wieczoru.

Kolejne zespoły, które wystąpiły to Mig, After PartyLong & Junior. Podczas występu ostatniego z zespołów na scenie pojawił się też breakdance i beatbox, co stanowiło ciekawe urozmaicenie koncertu.

Większość zgromadzonych najbardziej czekała na koncert Zenona Martyniuka.
Większość zgromadzonych najbardziej czekała na koncert Zenona Martyniuka. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl
Jak na walentynkową galę przystało nie zabrakło piosenek o miłości oraz zakochanych, tulących się, całujących i tańczących par. Zaskakująca była różnorodność, jaka panowała na widowni. Po sobotnim wieczorze mam wrażenie, że stworzenie obrazu przeciętnego słuchacza disco polo jest zadaniem niewykonalnym. Na widowni znaleźli się bowiem zarówno ludzie starsi, jak i dzieci. Byli fani wystrojeni w kolorowe, migające gadżety (które rozchodziły się w Gdyni Arenie jak świeże bułeczki), ale też osoby ubrane bardzo wieczorowo i elegancko. Słowem, nie było reguły.

Gwiazdą wieczoru był jednak Zenek Martyniuk i zespół Akcent. To właśnie z jego powodu w Gdynia Arenie zgromadziły się takie tłumy. Gdy tylko wokalista pojawił się na scenie, widownia oszalała, w całej sali rozległy się krzyki, brawa i piski podniecenia. Euforia nie trwała jednak długo, a przynajmniej tak długo, jak oczekiwałaby tego publiczność. Zenek Martyniuk zaśpiewał kilka swoich przebojów, w tym wyczekiwane przez publikę "Przez Twe oczy zielone", po czym lakonicznie się pożegnał i zszedł ze sceny. Na nic zdały się okrzyki i wywoływania. Bisu nie było, co zostało przyjęte przez fanów z dużym rozgoryczeniem.

Co by nie mówić, muzyka disco polo niewątpliwie jest fenomenem, który jednoczy pokolenia i niesie ze sobą mnóstwo pozytywnej energii. Niemożliwym było ustać na tym koncercie w miejscu - noga sama podskakiwała do rytmu, a na twarzy pojawiał się uśmiech.

Opinie (166) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

lutego

Hunter Gdynia, Klub Ucho

06

marca

X Punky Reggae Live Gdynia, Klub Ucho

09

marca

Dobrze się kłamie Gdynia, Teatr Muzyczny

Kultura

Kaligrafia nowoczesna: nietypowa pasja Olgi Grochowskiej
Kaligrafia nowoczesna: wywiad

Kulinaria

Charytatywna kolacja z Marcinem "Różalem" Różalskim
Różal wspierał zwierzaki w Oliwie

Planuj z nami tydzień

Garou, targi vintage i hip-hop. Planuj tydzień
Planuj tydzień: targi vintage, hip-hop

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W 1973 r. Grand Prix festiwalu piosenki w Sopocie zdobyła: