• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Weekend na zdjęciach: muzyczny miszmasz

łs
16 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 12 lat) 
Nick Sinclair występował po raz kolejny w sopockim Sixty9. Nick Sinclair występował po raz kolejny w sopockim Sixty9.

Dla każdego coś dobrego - tak można krótko opisać koncertowy weekend w Trójmieście. W Sopocie nie zabrakło alternatywy, klubowych dźwięków i solidnego rockowego grania, Gdańsk stał pod znakiem koncertu plenerowego, natomiast w Gdyni wystąpiła legenda sceny punkowej. Zobacz galerie zdjęć naszych fotoreporterów.Zobacz galerię: LAO CHE
Zdziwili się ci, którzy narzekali przed niedzielnym koncertem Lao Che w Sopocie. Goszczące dotychczas raczej spokojniejsze imprezy tarasy klubu Pick&Roll okazały się równie świetnym miejscem koncertowym co wnętrza standardowych trójmiejskich koncertowi takich jak Żak czy Ucho. Nie było mowy o siedzeniu na krzesełkach - publiczność szalała przy barierkach do przebojów z ostatniej płyty zespołu z Płocka.

Zobacz galerię: OLDSEED Frekwencyjnie mniej udany okazał się sobotni koncert Oldseed w Papryce. Jednak trójmiejskim fanom alternatywy wcale to nie przeszkadzało, a w przypadku występu kanadyjskiego singer-songwritera było wręcz zaletą. Garstka publiczności mogła spokojnie usiąść na podłodze i chłonąc folkowe songi brodatego pieśniarza. Muzyka wspomagał niestrudzony promotor sceny alternatywnej w Trójmieście, Tobiasz Biliński, który zaprezentował swój solowy projekt Coldair, z którym niebawem rusza w międzynarodową trasę.

Zobacz galerię: NICK SINCLAIR Zupełnie innych dźwięków można było posłuchać w sopockim klubie Sixty9, gdzie w sobotę wystąpił wokalista Nick Sinclair. Choć porównania tego czarnoskórego nowojorczyka do talentu Steviego Wondera są lekką przesadą, to w czasie jego występu z pewnością trudno było się nudzić - potężna dawka soulu i muzyki house połączona z bitami DJ Notta rozkręciła gorącą imprezę.

Zobacz galerię: BRACIA Na zakończenie Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku plenerowy koncert dali rockowi Bracia. Pomimo deszczu Długi Targ dość szczelnie wypełniła publiczność, która przyszła posłuchać jubileuszowego występu Cugowskich.

Ambiwalentne odczucia można mieć po gdyńskim występie Kryzysu. Dowodzona przez Roberta Brylewskiego punkowa kapela zagrała jeden z pierwszych koncertów po wydaniu w maju nowej edycji swojej debiutanckiej płyty. Dla jednych występ w ramach imprezy "Solidarna Gdynia" był zapewne symbolicznym powrotem legendy, dla innych nie do końca udaną próbą reaktywowania gwiazdy sprzed lat. Przekrój wiekowy publiczności pokazał za to, że kapela może sporo ugrać celując na swojej nowej płycie także w młodego odbiorcę, który niekoniecznie chce wspominać czasy komunizmu, ale szuka punkowej muzyki poruszającej aktualne problemy.
łs

Wydarzenia

Opinie (4)

 • oldseed - smęty (1)

  lao che - ogień!

  • 1 3

  • musk

   ukazujesz swą wrażliwość tym samym chłopaczku ;)

   • 0 0

 • bracia

  stroili sie godzine zenada nie kapela nie powinni brac kasy za lekcewazenie ludzi

  • 4 0

 • co to za bzdury o wystepie kryzysu w Gdyni?

  Tam byl ogien. Byl to koncert jak rzadko z piorunami na niebie oraz w atmosferze swiezego deszczu.
  "wczorajszy koncert na skwerze w gdyni - mistrzostwo !
  mr. zoob i kryzys w przepięknej burzy. więcej takich koncertów :-)"
  Anielica

  "Ambiwalentne odczucia można mieć po gdyńskim występie Kryzysu. Dowodzona przez Roberta Brylewskiego punkowa kapela zagrała jeden z pierwszych koncertów po wydaniu w maju nowej edycji swojej debiutanckiej płyty. Dla jednych występ w ramach imprezy "Solidarna Gdynia" był zapewne symbolicznym powrotem legendy, dla innych nie do końca udaną próbą reaktywowania gwiazdy sprzed lat. Przekrój wiekowy publiczności pokazał za to, że kapela może sporo ugrać celując na swojej nowej płycie także w młodego odbiorcę, który niekoniecznie chce wspominać czasy komunizmu, ale szuka punkowej muzyki poruszającej aktualne problemy."

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark

Pezet

hip-hop

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Książka "Polka przy garach" została napisana przez blogerkę: