Wiadomości

stat

Studenci ścigali się na łóżkach szpitalnych po ul. Długiej

W samo południe ul. Długa zobacz na mapie Gdańsk w Gdańsku zamieniła się w tor i to nie byle jaki, bo tor do wyścigu łóżek szpitalnych. Studenci pokazali, że oprócz ogromnej wiedzy na temat medycyny, drzemie w nich równie ogromna chęć rywalizacji i poczucie humoru.Wyścig łóżek szpitalnych na stałe wpisał się do kalendarza Medykaliów, czyli corocznej imprezy organizowanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny. Tu nie liczy się doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, lecz kreatywność w doborze strojów i dobra zabawa.

Wyścig rozpoczął się punktualnie w samo piątkowe popołudnie tuż obok Zielonej Bramy zobacz na mapie Gdańsk, a udział wzięło w nim siedem drużyn. Zasady były proste: pięcioosobowe zespoły, które wystartowały w wyścigu, miały za zadanie przewieźć "chorego" pacjenta na wyznaczonym dystansie, który wynosił około 60 m. Sam dystans nie był problemem, natomiast kostka brukowa już tak. W trakcie wyścigów dwa wysłużone łóżka szpitalne uległy zniszczeniu. Jednak - jak można się było spodziewać - nikt się tym nie przejął, bo liczyła się frajda.

Przy grubo ponad 20 st. Celsjusza i bezchmurnym niebie wystartowały takie zespoły jak: Twarzą do jałowego, The Power Puff girls - ED edition, Haliny jak Maliny, Pidżama team, Grzybki Inhalacyjne, Dzikie ProtezyS5. Wyścigi z uśmiechem na twarzy oglądało wielu turystów oraz okolicznych mieszkańców.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (60)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane