• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Biura matrymonialne: jak działają? Kto się do nich zgłasza?

Aleksandra Wrona
23 lutego 2023, godz. 07:00 
Opinie (181)
Znalezienie miłości nie jest łatwe. Coraz mniej mamy okazji do spontanicznych spotkań na mieście. Z pomocą przychodzą aplikacje randkowe lub... biura matrymonialne. Znalezienie miłości nie jest łatwe. Coraz mniej mamy okazji do spontanicznych spotkań na mieście. Z pomocą przychodzą aplikacje randkowe lub... biura matrymonialne.

Instytucja biura matrymonialnego brzmi jak relikt poprzedniej epoki. W czasach szybkich randek i przeznaczonych do tego aplikacji samodzielnie jesteśmy w stanie znaleźć potencjalnych kandydatów na miłość naszego życia. Jednak czy skutecznie? Wiele zawiedzionych internetowymi poszukiwaniami osób zwraca się o pomoc właśnie do wspomnianych biur. Sprawdziliśmy, jak one działają.
- Ludziom żyjącym we współczesnym świecie niełatwo jest znaleźć drugą połówkę, śmiem twierdzić, że nawet trudniej, niż to było kiedyś. Czas pandemii, zapracowanie, szybki tryb życia oraz szereg innych kwestii związanych z introwertyzmem, kompleksem niższości, a nawet chorobami, przyczyniły się do wystąpienia trudności w nawiązaniu relacji partnerskich - mówi Ewelina Walkowska, właścicielka Centrum Kojarzenia Par "Zapoznani".

Kim są klienci biur matrymonialnych?Czy skorzystał(a)byś z oferty biura matrymonialnego?

Choć wydawać by się mogło, że klientami biur matrymonialnych są głównie osoby starsze, okazuje się, że nie każda młoda osoba ma chęć samodzielnie szukać miłości w internecie.

- Zakładając biuro myślałam, że będzie to miejsce dla osób w średnim wieku i seniorów, jednak szybko okazało się, że musiałam wprowadzić ograniczenie wiekowe, bo zgłaszały się do mnie bardzo młode osoby - mówi Małgorzata Bambrowicz, założycielka Biura Matrymonialnego LoveZnajdzMilosc. - Niektórzy myślą, że do biura matrymonialnego zgłaszają się osoby zdesperowane, ale jest wręcz przeciwnie. Moi klienci to atrakcyjne osoby, które mają sprecyzowane wymagania i szukają kogoś na swoim poziomie. Nasze biuro nie pokazuje potencjalnym kandydatom zdjęć, więc jest to też szansa dla osób, które piastują wysokie stanowiska i zależy im na dyskrecji.

Główne powody, z których klienci zgłaszają się właśnie do biur matrymonialnych to nieśmiałość, ograniczona możliwość poznania kogoś nowego w życiu codziennym, rozczarowanie aplikacjami randkowymi i chęć zachowania anonimowości. Biura gwarantują też wyższy poziom bezpieczeństwa - starannie weryfikują kandydatów, sprawdzają ich stan cywilny i niekaralność.

- W swojej bazie mamy osoby od 25 roku życia, a nasz najstarszy pan ma obecnie 87 lat - mówi Ewelina Walkowska, Centrum Kojarzenia Par "Zapoznani" - Wszyscy deklarują chęć znalezienia kogoś stałego uczuciowo, z kim można np. założyć rodzinę, podróżować, rozwijać swoje pasje, czy chociażby wyjść do kina czy teatru. W swojej bazie mamy osoby różnych profesji, m.in. lekarzy, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów, prawników, nauczycieli, przedsiębiorców, kierowców, spawaczy, elektryków, magazynierów.
Koszt skorzystania z biura matrymonialnego zaczyna się od ok. 700-1000 zł. Droższe pakiety zawierają więcej randek, porady ekspertów, a nawet metamorfozy (fryzjer, stylista, dietetyk itp.).

Jak wygląda procedura?Biura matrymonialne działają na bardzo podobnej zasadzie. Podstawą jest wywiad, który pracownik biura przeprowadza ze zgłaszającą się osobą. Takie spotkanie trwa około godziny i są na nim omawiane zarówno przyzwyczajenia i zainteresowania kandydata, jak i jego oczekiwania wobec osoby, z którą chciałby spędzić życie. Pracownik biura zbiera jak najwięcej informacji, na podstawie których tworzy profil kandydata.


Następnie w oparciu o zgromadzone informacje i oczekiwania pracownik biura znajduje najlepiej dopasowane do siebie osoby i przedstawia im nawzajem swoje profile. Różnią się wewnętrzne procedury, w niektórych biurach możemy przed spotkaniem zobaczyć zdjęcie drugiej osoby, w innych dostajemy jedynie opis tego jak wygląda.

- Nasze dopasowanie następuje z uwzględnieniem minimum 80 proc. wymogów klienta. Jeżeli pracownik biura uzna, że dana osoba pasuje do drugiej pod kątem spisanych oczekiwań oraz wyglądu, sposobu bycia, kultury osobistej, wówczas jest ona przedstawiana drugiej osobie. Gdy mamy tzw. zielone światło, aby te dwie osoby umówić na spotkanie, ustalamy za porozumieniem obu stron godzinę, dzień i miejsce spotkania. Istnieje możliwość wysyłki zdjęć przed spotkaniem, jeżeli otrzymamy na to obopólną zgodę - mówi Ewelina Walkowska, Centrum Kojarzenia Par "Zapoznani".
Większość z nas chciałaby mieć w swoim życiu osobę, z którą można dzielić swoje pasje i spędzać miło czas. Większość z nas chciałaby mieć w swoim życiu osobę, z którą można dzielić swoje pasje i spędzać miło czas.

RandkaW momencie, gdy dwie osoby wyrażą chęć spotkania biuro umawia ich na randkę. Odbywa się ona w miejscu publicznym i powinna trwać co najmniej godzinę. Przed spotkaniem i w jego trakcie pracownik biura jest pod telefonem, gdyby potrzebna była pomoc np. w znalezieniu się nawzajem lub poinformowaniu drugiej osoby o spóźnieniu. Pod koniec randki uczestnicy decydują czy chcą się wymienić numerami, czy wracają do dalszych poszukiwań. Następnie każdy indywidualnie kontaktuje się z biurem, żeby powiadomić je o swojej decyzji.


- Mamy bardzo dużo trafnych dopasowań - mówi Małgorzata Bambrowicz, Biuro Matrymonialne LoveZnajdzMilosc. - Co ciekawe, panowie znacznie częściej dają nam znać, że znaleźli odpowiednią partnerkę i chcą zakończyć poszukiwania. Panie lubią zostawiać sobie otwartą furtkę na wypadek, gdyby znalazł się ktoś kto mógłby jeszcze lepiej do nich pasować.

Żyli długo i szczęśliwie?Czy związki zawarte za pośrednictwem biur matrymonialnych są trwałe? Trudno powiedzieć, bo nawet największy stopień "dopasowania" z czasem weryfikuje życie. Niektóre pary decydują się jednak zostawić ślad po swoich poszukiwaniach w opiniach pod firmami na naszym portalu.

- Portale randkowe mnie zawiodły, nie spełniły moich oczekiwań, dlatego postanowiłem skorzystać z usług pani Eweliny. Dzisiaj mija już dwa miesiące, jak spotykam się z moją Kasią. Wielkie dzięki! Ludzie otwórzcie się na miłość, bo warto - pisze Michał.
Ciekawe zawody: Swatka - zawodowy pośrednik w miłości Ciekawe zawody: Swatka - zawodowy pośrednik w miłości
- Pierwsze spotkanie miałam szybko, facet był super. Pomyślałam, że będę mogła wybierać w wielu ofertach, dlatego odpuściłam Krzyśka. Kolejni panowie też byli fajni, ale nie tak jak ten pierwszy. Żałowałam, że nie dałam mu nawet numeru telefonu. Później poprosiłam biuro o ponowny kontakt, ale pan był już niestety zajęty. Moja historia może tak by się skończyła, gdyby nie to, że Krzysiek rozstał się z dziewczyną i po roku wrócił do biura z pytaniem o mnie. Nie byłam już klientką biura, ale mimo tego pani Gosia skontaktowała nas ze sobą. Teraz jesteśmy szczęśliwą parą - pisze Dana.
- Mnie się niestety nie udało, ponieważ nie byłam gotowa, dość niedawno straciłam męża, myślałam, że jestem gotowa na poznanie kogoś nowego. Otrzymałam trzech interesujących kandydatów, wszyscy na poziomie i gdyby nie moje uczucie do byłego męża, to pewnie coś by z tego wyszło. Ale osobiście polecam firmę, bardzo się starali. Życzę wszystkim szczęścia w miłości - pisze Joanna.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (181)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (38 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (27 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wioleta Fiuk, laureatka You Can Dance, związana jest: