• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Edzio jako Dahmer. Tiktoker poszerza zasięgi za wszelką cenę?

Ewa Palińska
26 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Edzio w roli Jeffreya Dahmera

Ma 1,7 mln obserwatorów na TikToku, ale dla Edzia, czyli Piotra Byliny, to najwyraźniej za mało, bo nieustannie stara się te zasięgi poszerzyć. Po ostatnim nagraniu, w którym odgrywa rolę Jeffreya Dahmera, seryjnego mordercy, którego historię niedawno opowiedział Netflix, jego obserwatorzy zaczęli się zastanawiać, czy w walce o popularność nie posunął się za daleko. Tym bardziej, że jest twarzą i mentorem prowadzonego przez Gdańsk castingu na miejskiego tiktokera.Czy Edzio powinien pełnić funkcję tiktokowego ambasadora miasta Gdańska?

Edzio, czyli Piotr Bylina, to gdańszczanin, freestylowiec, tiktoker i influencer. Brał też udział w walkach Fame MMA. Zanim stał się popularnym internetowym twórcą, był jednym z najlepszych raperów wolnej formy improwizacji na żywo, czyli bez wcześniejszego przygotowania. Stoczył wiele bitew "na mikrofony", które polegały na walce na słowa, frazy i rymy.

Od rapera do gwiazdy TikToka. Kim jest Edzio Rap? Od rapera do gwiazdy TikToka. Kim jest Edzio Rap?

Twórczość raperska Edzia furory nie robi, ale nastoletnich fanów potrafi rozbujać.

Choć jest mistrzem freestyle'u, jego twórczość raperska nie cieszy się tak dużym uznaniem i popularnością. Jest wykonawcą, którego można obsadzić w roli supportu, ale nie głównej gwiazdy, o czym mogliśmy przekonać się chociażby latem podczas koncertu "Godzina dla Gdańska" na placu Zebrań Ludowych. Garstka nastoletnich fanów bawiła się dobrze, ale jakość i energia podczas tego wydarzenia znacznie odbiegały od standardów, jakie panują podczas koncertów przedstawicieli młodej sceny rapu. Po prostu nie ta liga.

Kontrowersje wokół castingu na gdańskiego tiktokera Kontrowersje wokół castingu na gdańskiego tiktokera

Bambo The Smuggler miażdży Edzia w swojej relacji na Instagramie. Ostrzegamy: wypowiedź zawiera wiele niecenzuralnych słów

Edzio jednak bije rekordy popularności na TikToku, wrzucając swój freestyle o rzeczach codziennych. Ostatnio z tym komentowaniem codzienności się jednak zapędził, bo wcielił się w rolę seryjnego mordercy, gwałciciela i kanibala, Jeffreya Dahmera. Człowieka, o którym świat niedawno sobie przypomniał za sprawą miniserialu bijącego rekordy popularności na Netflixie.

Nie spotkało się to z najlepszym odbiorem, tym bardziej że Edzia obserwują głównie dzieci, a on sam przyjął propozycję władz Gdańska i został twarzą oraz mentorem castingu na miejskiego tiktokera.

- Edzio, jesteś idolem dzieci, autorytetem TikToka. Sam pie*******ś wiecznie o odpowiedzialności rapera za jego słowa, a teraz co? Promujesz postawy seryjnych morderców? - emocjonalnie komentował w relacji na Instagramie raper Bambo The Smuggler (całość w nagraniu powyżej).
A jakie jest wasze zdanie? Edzio posunął się za daleko, odgrywając na swoim tiktokowym kanale rolę Jeffreya Dahmera? Czy uważacie, że nie ma w tym nic złego, a odcinanie kuponów od popularności, jaką zdobył serial opowiadający historię seryjnego mordercy, można przyjąć z dystansem?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (43 opinie)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (38 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym trójmiejskim obiekcie odbyła się 5. Gala Stand Up Comedy?