• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Fląder Festiwal już w weekend. Na scenie Illusion, Formy Planet czy Weedpecker

goch
15 czerwca 2022, godz. 17:00 
Na scenie w Brzeźnie wystąpi m.in. Illussion. Zdjęcie z koncertu zespołu w klubie Parlament w Gdańsku Na scenie w Brzeźnie wystąpi m.in. Illussion. Zdjęcie z koncertu zespołu w klubie Parlament w Gdańsku

Wszystko wraca do normy po dwóch latach pandemicznej posuchy. Nie może więc dziwić, że po raz kolejny - w najbliższy weekend w Brzeźnie - zagości Fląder Festiwal. To już 19. edycja imprezy, która na dobre wpisała się w kalendarz letnich imprez na plaży. Dwa dni przepełnione muzyką, podczas których wystąpią Illusion, Formy Planet, Weedpecker i inni.Festiwale muzyczne w TrójmieścieCzy wybierasz się w tym roku na Fląder Festiwal?

Kto chociaż raz nie był na Flądrze, wiele stracił. Tam panuje wyjątkowy klimat. To trochę jak połączenie Jarocina z piknikiem na plaży. Ze szczególnym sentymentem wspominają go przede wszystkim stali bywalcy, którzy pamiętają nieco partyzanckie pierwsze edycje. Dziś to już naprawdę fachowo przygotowana impreza.

Fląder to jeden z dłużej funkcjonujących polskich festiwali muzyki alternatywnej i niezależnej. Rokrocznie organizatorzy starają się nie tylko przedstawiać ich najciekawszych reprezentantów, ale też rozwijać wydarzenie, dając słuchaczom coś więcej. Nie inaczej będzie w tym roku, ponieważ ze sceny popłynie chociażby muzyka elektroniczna. Nie będzie samych gitar. I dobrze, bo muzyka niezależna to nie tylko punk czy rock.

Festiwal potrwa dwa dni - 17 i 18 czerwca. Między wejściami 39 a 41, usytuowanymi na plaży w Brzeźnie Mapka, na dwóch scenach, wystąpi kilkunastu wykonawców. W tym roku na Flądrze pojawią się zespoły młode i obiecujące oraz weterani.

Zobacz także: Lato zaczyna się w Gdańsku i w Gdyni. Noc Świętojańska i Cudawianki

Pierwszego dnia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na koncert Illusion. Gdańska legenda zagra przekrojowy koncert, podczas którego podsumuje 30 lat swojego istnienia. Nie zabraknie najbardziej rozpoznawalnych kompozycji oraz takich, o których wielu już zapewne zapomniało. Poza tym ciekawie zapowiada się występ projektu Formy Planet, stworzonego przez część muzyków The Shipyard. Tego dnia będzie można także zobaczyć chociażby Balzam, Weedpecker czy Dynasonic.

Sobota natomiast upłynie pod znakiem występów takich wykonawców jak Neal Cssady, N!C, Lastadia czy Jazxing. Zwłaszcza ci ostatni zapowiadają się interesująco. To gdański duet tworzący muzykę elektroniczną, mocno inspirowaną francuską sceną. Istnieją już długo, ale teraz rozwinęli się w ostatnim czasie wręcz wzorowo. Co nie zostało niedostrzeżone - niebawem wydają album w jednej z brytyjskich wytwórni.

Wstęp na Fląder Festiwal jest bezpłatny. Koncerty rozpoczynają się o godz. 17 w piątek oraz 16:30 w sobotę.
goch

Wydarzenia

19 Fląder Festiwal 2022

festiwal muzyczny

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

31. Finału WOŚP

imprezy i akcje charytatywne

Dubioza Kolektiv

rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Zespół Mikromusic nagrał piosenkę pod tytułem: