• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Świąteczne tańce. Gdzie w Wielkanoc można pójść na imprezę?

goch
14 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Wielkanoc to dla wielu osoób czas, kiedy można odpocząć, zrelaksować się, ale i poszaleć na parkiecie w gronie znajomych. W tym roku w Trójmieście imprez jest mniej, ale wciąż każdy znajdzie coś dla siebie. Wielkanoc to dla wielu osoób czas, kiedy można odpocząć, zrelaksować się, ale i poszaleć na parkiecie w gronie znajomych. W tym roku w Trójmieście imprez jest mniej, ale wciąż każdy znajdzie coś dla siebie.

Świąteczne imprezowanie dziś jest już tak naprawdę standardem. Nikogo nie dziwi, oburza też mniej. Ludzie coraz rzadziej spędzają całe dnie przy rodzinnym stole. Wolą wykorzystać ten czas na relaks wśród znajomych. Często właśnie na klubowym parkiecie. Sprawdźmy, co dzieje się w Trójmieście w świąteczną niedzielę i poniedziałek.Najbliższe imprezy klubowe w TrójmieścieCzy imprezowanie w Wielkanoc jest w porządku?

Czy to złe, żeby w święta imprezować? Jedni się bulwersują, dla innych nie ma w tym nic zdrożnego. Tym bardziej że dla wielu osób ten czas - czy to Wielkanoc, czy Boże Narodzenie - nie ma żadnego znaczenia w kontekście religijnym. To po prostu czas odpoczynku od pracy, relaksu, spotkań ze znajomymi. Często nawet bez tradycyjnych świątecznych dań, z rodzinnymi spotkaniami ograniczonymi do minimum. I głównie właśnie do takich ludzi skierowana jest wielkanocna oferta klubowa.

W Trójmieście dzieje się obecnie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Bez wątpienia można śmiało stwierdzić, że wielkanocne imprezowanie na dobre rozkręciło się z powołaniem do życia imprezy Tany w Lany (przede wszystkim w Stacji de Luxe), która przez kilka lat była tak oblegana, że często "wylewała się" wręcz z lokali na chodniki. To była wiosenna odpowiedź na pasterkę. Dziś już się nie odbywa, ale zapoczątkowała całkiem przyjemną tradycję.

Obecne święta upłyną pod wieloma gatunkami muzyki w poszczególnych klubach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zacznijmy od poniedziałku, ponieważ wtedy jest tylko jedna godna uwagi impreza, która zapewne przyciągnie mnóstwo imprezowiczów. W Mewie Towarzyskiej odbędzie się Patoszał, czyli impreza organizowana przez ekipę z newonce.radio. Jak się łatwo domyślić, to wieczór poświęcony nowej fali rapu, który uwielbiany jest przez gros młodych osób.

Najwięcej jednak dzieje się w niedzielę. Nic dziwnego. Po pierwsze, poniedziałek jest wolny, więc można spokojnie odpocząć. Po drugie - w niedzielę jednak więcej jemy, a co za tym idzie, mamy więcej do spalenia na parkiecie. Mewa Towarzyska postawiła na święta w rytmie hip-hopu. Ekipa z Rap Saved Me zagra na imprezie Easter Saved Me. Gdańska Ziemia poszła natomiast w stronę muzyki mocno eksperymentalnej, dla tych, którzy szukają czegoś innego, oryginalnego. We wrzeszczańskim klubie pojawią się bijū, Dren, Drgs_23 oraz Yellen.

Sopocki Sfinks700 wyszedł naprzeciw tym najbardziej wymagającym klubowiczom. Czyli tradycyjnie, można powiedzieć. Na scenie klubu pojawi się Klaudia Gawlas - niemiecka didżejka, jedna z najlepszych w swoim fachu. W niedalekim Spatifie w niedzielę impreza uwielbiana głównie przez stałych bywalców, a rozkręcać ją będzie Mr. BrightSide. Również w Sopocie, tyle że przy dworcu, w Story zagra Dj Mitch.

Dziś klubowa Wielkanoc już mało kogo dziwi. Wiele osób nie wyobraża sobie spędzać tego czasu wyłącznie przy rodzinnym stole. Świąteczne imprezowanie na stałe weszło do klubowego kalendarza. Dziś klubowa Wielkanoc już mało kogo dziwi. Wiele osób nie wyobraża sobie spędzać tego czasu wyłącznie przy rodzinnym stole. Świąteczne imprezowanie na stałe weszło do klubowego kalendarza.
Przenosimy się na dobre do Gdańska. Tu w sobotę trzy imprezy, które zapewne spotkają się ze sporym zainteresowaniem. W Bunkrze odbędzie się Zalany Przedponiedziałek, który muzycznie uatrakcyjni Dj Komar. Parlament przygotował Śmigus Dyngus w... niedzielę. Bo przecież niedziela tylko do północy, więc dlaczego nie? Za konsoletą Dj Deagol. Na koniec weselny klimat z wielkanocnym akcentem w Gorzko Gorzko. Aniołowie pijanych na rękach swych noszą - tak brzmi nazwa imprezy. Dość wymownie.
goch

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

Hauser - Rebel With a Cello Tour (16 opinii)

255 - 555 zł
muzyka poważna, rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Aktor Teatru Wybrzeże, wcielający się w postać Marka Zimińskiego w serialu “Na wspólnej” to: