Wiadomości

Irlandzcy kibice pokazali, jak się bawić na koncercie. Relacja z występu Snow Patrol w CSG

Koncert Snow Patrol był specjalnym prezentem od zespołu dla irlandzkich kibiców, którzy do Gdańska przyjechali na czwartkowy mecz ich drużyny z Hiszpanią. W CSG pojawiło się ich około tysiąca.
Koncert Snow Patrol był specjalnym prezentem od zespołu dla irlandzkich kibiców, którzy do Gdańska przyjechali na czwartkowy mecz ich drużyny z Hiszpanią. W CSG pojawiło się ich około tysiąca. fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl

Irlandczycy to nie tylko świetni kibice, ale również niesamowita publiczność, która na koncercie potrafi dać z siebie wszystko. To wniosek po środowym występie Snow Patrol w Centrum Stocznia Gdańska.Na początek należy się krótkie wyjaśnienie dla tych, którzy dopiero teraz dowiedzieli się, że w Gdańsku gościł jeden z najpopularniejszych irlandzkich zespołów gitarowych. Środowy koncert Snow Patrol w Centrum Stocznia Gdańska nie był reklamowany w Trójmieście z powodu dość prozaicznego. Był to bowiem muzyczny prezent z okazji Euro dla kibiców, którzy do Gdańska przyjechali z Zielonej Wyspy na mecz swojej drużyny z Hiszpanią w czwartek na PGE Arenie. Bilety rozprowadzano jedynie w Irlandii, a trójmiejscy fani o dodatkowej, przeznaczonej specjalnie dla nich, puli wejściówek dowiedzieli się raptem dwa dni przed występem.

Niewielu rodaków skusiło się na, wcale nietani, bilet - łatwo to było poznać po koszulkach, wśród których te w kolorze innym niż zielony stanowiły jedynie kilka procent. Irlandczycy za to dopisali - już na trzy godziny przed rozpoczęciem koncertu okolice CSG roiły się od kibiców w zielonych barwach.

Fani z Zielonej Wyspy pokazali bowiem zupełnie inny sposób uczestniczenia w koncercie, niż to ma w zwyczaju polska publika. Zamiast koczować na wiele minut przed rozpoczęciem występu pod sceną i w ciszy wyczekiwać upragnionej gwiazdy, urządzili sobie w części barowej CSG ogromną piłkarsko-muzyczną fetę. Cała sala wypełniona była roztańczonym i rozśpiewanym zielonym tłumem, który pomiędzy jednym, a drugim kuflem piwa gromko intonował kolejne kibicowskie pieśni ze sztandarowym "Stand Up for the Boys in Green" na czele, podczas którego kilka setek osób skakało z wzniesionymi do góry butami.

Czy byłe(a)ś na koncercie Snow Patrol w CSG?

tak i świetnie się bawiłe(a)m z irlandzkimi kibicami 15%
tak, ale piłkarska atmosfera zabiła muzykę 2%
nie, nie wiedziałe(a)m o koncercie, a bym poszedł/poszła 42%
nie, wiedziałe(a)m o koncercie, ale nie interesuje mnie to 41%
zakończona Łącznie głosów: 294
Imprezowy nastrój nie opuścił Irlandczyków ani na moment również podczas koncertu. Pomimo tego, że Snow Patrol zaczął z prawie godzinnym opóźnieniem, muzycy zostali powitani entuzjastycznie. Żywiołowej atmosferze nie przeszkodził nawet fakt, że Snow Patrol swoje i tak dość melancholijne utwory przygotował w spokojnych, akustycznych aranżacjach.

Po raz kolejny można było się przekonać, że to wcale nie muzycy, a publiczność jest najważniejszym elementem koncertu. Wokalista, Gary Lightbody nie miał za dużo roboty, bo publiczność skutecznie zagłuszała go chóralnym śpiewem tekstów już od pierwszych słów piosenki "Open your eyes", którą irlandzki zespół rozpoczął. Przy kolejnych hitach, m.in. "Run", "Set the Fire to the Third Bar" czy "Chasing Cars", było podobnie.

Entuzjazm publiki momentami zaskakiwał nawet muzyków, co było widać na ich twarzach. Nic dziwnego, bo prawdopodobnie pierwszy i ostatni raz dawali koncert, na którym każdy z zagranych utworów kończyły nie tylko gromkie brawa, ale również chóralny zaśpiew "ole, ole, ole", wymachiwanie narodowymi flagami i rzucanie piłkarskich szalików na scenę.

Na gdańskim koncercie Snow Patrol Irlandzcy pokazali, że nie tylko potrafią świetnie wspierać swoją drużynę narodową, ale są również niesamowitą publicznością, która podczas koncertu potrafi dać z siebie wszystko i bawić się do utraty tchu. Jeśli tej pozytywnej energii zielonym chłopakom i dziewczynom nie zabraknie podczas czwartkowego meczu na PGE Arenie, Hiszpanie wcale nie powinni być tacy pewni wygranej.

Tak imprezowali kibice z Irlandii przed koncertem Snow Patrol.A tak Irlandczycy bawili się podczas koncertu.

Opinie (38) 1 zablokowana

 • Pokazali też jak rozbawić SKM'kę :D!!!

  Kocham Irlandczyków!!

  • 52 7

 • Oni są naprawde pozytywni :-)

  • 19 3

 • Impreza z Irishami

  Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile oni maja pozytywnej i niekonczacej sie energii. Polacy po wypiciu takiej ilosci alkoholu juz dawno by sie okladali albo spaliby po katach. Jutro na stadionie to dopiero bedzie feta!

  • 66 3

 • POLECAM FILMY ! TAK SIĘ BAWIĄ IRLANDCZYCY !!! W SKM !

  i jeszcze jeden ->

  • 13 3

 • ...

  To ja chcę zobaczyć jak będą tracić energię na sprzątanie i remontowanie Sopotu bo zniszczyli w ch*j ...

  • 13 26

 • Dag to Ty? :)

  • 0 1

 • Jaka propaganda.

  Irlandczycy przed koncertem świetnie się bawili śpiewając piłkarskie przyśpiewki... a co mieli śpiewać kolędy? Mamy euro i przyjechali kibice. Tak samo by robili Hiszpanie czy Polacy. Za to napiszcie jak po Sopocie biegali z gołą d*p* albo bili brawa rzygającym.

  • 17 8

 • POLACY TEŻ BY SIĘ TAK CHCIELI BAWIĆ,

  ale nie mogli. Ceny biletów wskazują jakimi jesteśmy europejskimi dziadami!!!
  Tuskolandia P-ozorujących O-bywatelstwo stawia nas na równi z rozwijającymi się krajami Czarnego Lądu

  • 27 35

 • w idiotycznej sondzie zabrakło:

  chciałem pójść ale nie poszedłem bo bilety za drogie.
  Kto układa ten sondy jest mocno ograniczony.

  • 48 4

 • Może przyjadą Ruski

  ci to dopiero potrafią się bawić!!!

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

02

grudnia

06

grudnia

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Kultura

Kulinaria

Złociste i chrupiące. Skąd dobre frytki w Trójmieście?
Smaczne frytki w Trójmieście
Jesienne kiszonki - dla zdrowia i dla smaku
Jesienne kiszonki - dla zdrowia i smaku

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  W jakim zespole występuje znany m.in. z filmów Wojtka Smarzowskiego Arkadiusz Jakubik?