Wiadomości

Koncert z widokiem na świat. Coals w Muzeum Emigracji

W ramach kilku edycji "Koncertów z widokiem na świat" można było usłyszeć inspirujące mieszanki kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka, a także - w ramach zeszłorocznej odsłony - sprawdzić, jak ma się hip-hop z Górnego Śląska.
W ramach kilku edycji "Koncertów z widokiem na świat" można było usłyszeć inspirujące mieszanki kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka, a także - w ramach zeszłorocznej odsłony - sprawdzić, jak ma się hip-hop z Górnego Śląska. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Muzeum Emigracji po rocznej przerwie wraca do popularnych "Koncertów z widokiem na świat", organizowanych na tarasie. 6 sierpnia, w malowniczym sąsiedztwie gdyńskiego portu, wystąpi odważnie eksperymentujący z dźwiękami i mieszający różne gatunki muzyczne zespół Coals. Są jeszcze bilety.Nadchodzące koncerty


Czy interesujesz się muzyką młodych polskich twórców?

tak, bardzo się tym interesuję i stale poszukuję nowości 21%
raczej tak, słucham kilku z nich 21%
raczej nie, ale kilku kojarzę 30%
nie, nie przepadam za współczesną polską muzyką 28%
zakończona Łącznie głosów: 57
Kameralne "Koncerty z widokiem na świat" to wakacyjny cykl koncertów organizowanych w industrialnej scenerii na tarasie dawnego Dworca Morskiego przy ul. Polskiej 1Mapka. Zapoczątkowany w 2015 roku projekt jest muzyczną podróżą przez różne gatunki, która potwierdza, że dobre brzmienie nie zna granic.

Atrakcją są nie tylko występy lubianych zespołów, ale i sama lokalizacja - z tarasu Muzeum Emigracji rozciąga się wspaniały widok na port i przepływające statki, a także można podziwiać zachód słońca. Większość koncertów na tarasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczą rozchodzące się w szybkim tempie bilety.

W ramach szóstej odsłony projektu 6 sierpnia na tarasie Dworca Morskiego wystąpi Coals, czyli duet, w którego skład wchodzą Katarzyna KowalczykŁukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. W czwartkowy wieczór z duetem zagra przyjaciel zespołu, gitarzysta i basista Bobkovski.

Czytaj także: Lokale z tarasamiCoals proponuje melancholijne elektroniczne brzmienia, oryginalne nie tylko w polskiej skali, co sprawia, że jest jednym z najczęściej występujących za granicą polskich duetów muzycznych. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus określił ich muzykę jako "marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku". Grupa ma na koncie świetnie przyjęty, debiutancki krążek "Tamagotchi", nostalgicznie odnoszący się do estetyki lat 90., wypuszczoną wiosną zeszłego roku EP-kę "Klan", powstałą we współpracy m.in. z PiernikowskimSchafterem, która potwierdza, że Coals to mistrzowie żonglerki konwencjami.

Na koncercie będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z drugiego długogrającego albumu "Docusoap", który ujrzał światło dzienne na początku tego roku. Płyta swoją nazwę wzięła od telewizyjnych telenowel dokumentalnych.

- Staraliśmy się stworzyć takie utwory, w których pojawia się wiele barw i emocji. Postawiliśmy na rozmaite rozwiązania brzmieniowe - tłumaczyli artyści.
Grupa ma na koncie nie tylko świetnie przyjęte albumy, ale też koncerty na takich festiwalach jak Reeperbahn, Primavera Sound czy Eurosonic oraz sesję dla kultowego radia KEXP podczas Iceland Airwaves.
Grupa ma na koncie nie tylko świetnie przyjęte albumy, ale też koncerty na takich festiwalach jak Reeperbahn, Primavera Sound czy Eurosonic oraz sesję dla kultowego radia KEXP podczas Iceland Airwaves. fot. Jakub Owczarek
Nowy album Coals ukazał się nakładem wytwórni Poland and Eastern Europe, będącej częścią legendarnej Group z Brukseli. Związki polsko-belgijskie zespołu nawiązują bezpośrednio do tematu działalności programowej Muzeum Emigracji w 2020 roku, której głównym punktem jest przygotowywana na wrzesień wystawa czasowa Carboland, przedstawiająca historię emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i w Belgii w dwudziestoleciu międzywojennym.

Poza wydarzeniem z udziałem publiczności planowana jest również publikacja pełnego zapisu koncertu w sieci. Dzięki czemu możliwe będzie dotarcie do szerszego grona odbiorców, w tym do osób rzadko uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych ze względu na ograniczenia ruchowe, materialne czy wynikające z miejsca zamieszkania. Aby zwiększyć dostępność publikowanych treści, materiał ma też zostać opatrzony napisami.

Zobacz także: Najciekawsze wydarzenia w przyszłym tygodniuZeszłoroczny koncert Pokahontaz na tarasie Muzeum Emigracji

Opinie (33) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - wrzeszcz,

14

sierpnia

Nocne Podglądanie Wszechświata Gdańsk, Hevelianum

19

sierpnia

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Kultura

Muzeum Gdańska kupiło 330-letnie bursztynowe szachy za ok. 2,4 mln zł
Bursztynowe szachy za 2,4 mln zł
Pełen niespodzianek koncert Kwiatu Jabłoni
Kwiat Jabłoni zagrał w Operze Leśnej

Kulinaria

Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Stara Apteka to: