"Nie ma lepszego miejsca na imprezę". Tłumy na otwarciu Ulicy Elektryków

Otwarcie sezonu na Ulicy Elektryków odbyło się w pierwszym dniu poluzowania obostrzeń - od 15 maja można przebywać bez maseczki na świeżym powietrzu.
Otwarcie sezonu na Ulicy Elektryków odbyło się w pierwszym dniu poluzowania obostrzeń - od 15 maja można przebywać bez maseczki na świeżym powietrzu. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Pierwsza impreza w Trójmieście po ponad sześciu miesiącach całkowitego zamknięcia. Nic dziwnego, że na otwarciu Ulicy Elektryków frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania. To dopiero pierwszy etap otwierania się Ulicy po częściowym zniesieniu obostrzeń. Oficjalne otwarcie całego kompleksu 29 i 30 maja.Nadchodzące imprezy w TrójmieścieCzy cieszysz się z poluzowania obostrzeń?

tak, od dawna na to czekałe(a)m 52%
raczej tak, myślę, że jest już bezpieczniej 14%
raczej nie, to może skutkować kolejną falą zachorowań 21%
nie, obostrzenia powinny nadal obowiązywać 8%
nie mam zdania / ciężko powiedzieć 5%
zakończona Łącznie głosów: 2729
- Dzisiaj są tutaj wszyscy, bo nie ma po prostu lepszego miejsca na imprezę w Trójmieście - mówili uczestnicy otwarcia Ulicy Elektryków na gdańskiej stoczni.
Po wielu tygodniach oczekiwania obostrzenia stopniowo zostają znoszone. Od 15 maja można chodzić na świeżym powietrzu bez maseczki, ruszyły też ogródki gastronomiczne przy restauracjach. To także data otwarcia sezonu na Ulicy Elektryków, która chyba jeszcze nigdy nie widziała tylu gości. Wielomiesięczne oczekiwanie, pragnienie spotkań towarzyskich i nadejście cieplejszej pogody - to wszystko przełożyło się na ogromną liczbę osób, które przyszły "na stocznię".

- To miejsce, którego nie powstydziłyby się największe europejskie miasta, jak Berlin, Paryż czy Londyn - mówili uczestnicy. - Impreza dziś jest rewelacyjna. Jeszcze parę lat temu do głowy by mi nie przyszło, że będzie u nas taka fantastyczna przestrzeń. Zawsze, gdy odwiedza mnie ktoś z innego miasta czy nawet kraju, pokazuję przyjezdnym to miejsce i jeszcze nigdy nas nie zawiodło - opowiada Kamil, mieszkaniec Gdańska.
- Ulica Elektryków to najlepsze miejsce by spotkać się, potańczyć, napić się i zjeść - mówiła Marta, imprezowiczka z Sopotu. - Kolejka do wejścia jest po prostu ogromna, ale to dzisiaj nieważne. W końcu można wyjść z domu, bardzo mi tego brakowało.
"Dawno nie widziałem tu tylu ludzi" - dało się słyszeć, przechodząc wśród uczestników. Rzeczywiście, na imprezę przyszło mnóstwo osób. Jednak aby wejść na Elektryków, trzeba było cierpliwie czekać w ogromnej kolejce, gdyż organizatorzy, tak jak zapowiadali, wpuszczali ludzi rotacyjnie. Kolejki były również do barów, punktów gastronomicznych i toalet. To wszystko jednak zupełnie nie przeszkadzało wygłodniałym spotkań i zabawy ludziom.

Impreza rozgrywała się na samej Ulicy ElektrykówMapka, gdzie jak zawsze działały bary i rozstawione były miejsca do siedzenia na trybunach oraz w nowej przestrzeni, nazwanej Plener 33, której premiera wciąż przed nami. To ogromny plac, zapełniony leżakami oraz podwieszanymi hamakami. Jest tam również scena muzyczna, na której grał DJ oraz sporo miejsca do tańca. W Plenerze 33 również rozstawione są trybuny, na których można odpocząć. Działały też bary, klimatu dopełniało kolorowe oświetlenie i neony.

Otwarte było także W4, czyli duża strefa gastronomiczna. Można było zjeść tam przysmaki z takich kuchni jak: Carmnik, House of Seitan, Paczo (nowość z Wrocławia), Nie/mięsny, Pizza TruckŁąka Bar.

Na Ulicy można było dostrzec osoby w każdym wieku. Był to również wielki pokaz mody, bo w końcu można było wyciągnąć z szafy wszystkie stylizacje kupowane przez Internet w ciągu ostatnich miesięcy.

Wielkie otwarcie dopiero przed namiSobotni wieczór to jednak dopiero pierwszy etap tegorocznego otwarcia sezonu. Za dwa tygodnie Elektryków otworzy się w całości.

- Oficjalne otwarcie całego kompleksu Ulicy Elektryków nastąpi 29 i 30 maja. Wtedy też do działającego już kompleksu dołączy Klub B90 z premierą nowej antresoli, Drizzly Grizzly oraz Plenum, a także W4 w pełnej formule - zapowiadał przed otwarciem organizator, Jakub Reza.

Pierwsze godziny otwarcia Ulicy Elektryków:

Opinie wybrane


wszystkie opinie (348)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
rock
paź 1
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
IRA
IRA
rock
paź 7
czwartek, g. 19:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
Pat Metheny - Side Eye
Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze'22 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Za symboliczne narodziny bigbitu uważa się gdański koncert: