Nowy klub studencki już otwarty w Gdańsku

Roomieńce (Na zdjęciu wokalistka Nikola Nerc i Michał Boczoń na gitarze elektrycznej), czyli młody zespół z Trójmiasta, który wystąpił podczas otwarcia klubokawiarni Index.
Roomieńce (Na zdjęciu wokalistka Nikola Nerc i Michał Boczoń na gitarze elektrycznej), czyli młody zespół z Trójmiasta, który wystąpił podczas otwarcia klubokawiarni Index. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W czwartkowy wieczór oficjalnie otwarto klubokawiarnię Index, która mieści się w miejscu dawnego XkwadratuMapka (a jeszcze wcześniej klubu Iks) na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Tego dnia dla studentów i zaproszonych gości wystąpił zespół Roomieńce - trio grające muzykę alternatywną.Kluby studenckie w Trójmieście


Pamiętasz klub Xkwadrat?

tak, chodzile(a)m tam podczas studiów 52%
tak, coś mi się obiło o uszy 16%
raczej nie 32%
zakończona Łącznie głosów: 322

Nowy muzyczny punkt na terenie kampusu UGPo letniej przerwie kampus powoli zaczyna tętnić życiem, choć ograniczonym trwającą wciąż pandemią i obostrzeniami. Dzieją się też nowe rzeczy, takie jak otwarcie klubu dla studentów, który wyróżnia się industrialnym wystrojem oraz spokojną atmosferą. Zdecydowanie różni się od lokali działających w tej przestrzeni w ostatnich latach. Ma tu być przyjemnie, ciepło i... domowo.

- Muzyka, ludzie, spotkania. Chcemy, aby wszyscy tu byli mile widziani. Tworząc to miejsce, myśleliśmy o ludziach mieszkających w akademikach, w pojedynczych pokojach, gdzie mają wspólną kuchnię i nie mają poczucia, że mogą pójść do "dużego pokoju", stąd też domowy klimat. Od teraz każdy może wpaść do nas jak do "dużego pokoju". Do momentu, kiedy zaostrzenia nam na to pozwolą, będziemy czynni od godz. 12 do 24 - mówią właściciele lokalu.
Może cię zainteresować: Roztańczony introwertyk. Artur Rojek w Starym Maneżu

Co ciekawe, w barze znajdziemy, oprócz lubianych przez studentów piw, całkiem sporą kartę whisky w przystępnych cenach. Tym samym lokal chce łamać stereotypy i pokazać, że whisky jest dla każdego. Właśnie dlatego podczas czwartkowego otwarcia goście spróbowali przekąsek "finger food" w połączeniu ze szlachetnymi trunkami. W przyszłości zaś planowane są degustacje whisky. Oprócz przeróżnych alkoholi w lokalu będzie można zjeść również oryginalne potrawy w niewygórowanych cenach.

Wnętrze nowej klubokawiarni

Index już zapowiedział cykl spotkań muzycznych i koncertów współorganizowany z ACK UG o nazwie "Fala Dźwięku", który rozpoczął w czwartek występ Roomieńców. Lokal nawiązał współpracę z Akademickim Centrum Kultury UG, które zorganizowało również występ Roomieńców, więc możemy być pewni, że na scenie zagra wiele młodych zespołów z Trójmiasta.

Otwarcie, mimo że odbyło się w zamkniętej przestrzeni i w trudnym czasie obostrzeń, to właściciele dbali o limit osób. Dostępne były płyny dezynfekujące, a przed wejściem należało podpisać oświadczenie o stanie zdrowia, dbano również o usadowienie gości. Na wejściu rozdawane były maski, jednak z uwagi na specyfikę lokalu zdejmowane były podczas degustacji.

Alternatywna muzyka z wypiekami na twarzyKoncert zespołu przypadł do gustu słuchaczom, a w szczególności piosenka "Pies", która została zagrana również na bis. Roomieńce to trio założone przez Nikolę (wokalistkę i pianistkę), Michała (gitara) i Nataniela (gitara basowa).

Roomieńce - Pies:

Występ zespołu Roomieńce podczas otwarcia nowego klubu studenckiego.

Sami uważają, że prezentują "raczej" muzykę alternatywną, która przez niektórych porównywana jest do piosenek prezentowanych przez zespół Domowe Melodie czy Melę Koteluk.

- Do Domowych Melodii i Meli byliśmy porównywani od początku, jednak nikt z nas takiej muzyki na co dzień nie słucha - mówi Natalia Nerc, wokalistka zespołu.

Koncerty w Trójmieście


Momentami utwory przypominały poezję śpiewaną, dlatego zespół powinien przypaść do gustu tym wszystkim, którzy cenią spokojniejsze klimaty. Roomieńce inspiruje morze, miasto oraz relacje, co zresztą możemy usłyszeć w ich utworach. Młodzi artyści, choć grają ze sobą dopiero dwa lata, mają na koncie koncerty w gdyńskim Uchu czy na Festiwalu Salwa w Słupsku.

- Było cudownie, nie wiem, który to nasz koncert... 6 albo 7, ale jest coraz lepiej. Przychodzimy na większość koncertów granych w Trójmieście - odpowiadają Martyna i Ola, dwie fanki zespołu.
Dla tych wszystkich, którzy nie mogli być tego dnia w klubokawiarni Index, lokal zapewnił możliwość oglądania transmisji na żywo na jednym z kanałów społecznościowych. Streaming w przestrzeni klubokawiarni został zorganizowany we współpracy z ACK UG.

Opinie (72) ponad 10 zablokowanych

 • Kiedyś to się tam działo, miło powspominać :)

  • 37 2

 • whisky w klubie studenckim? co za czasy...

  kiedyś żacy pili w klubach studenckich najtańsze piwo ;-)

  • 138 3

 • Dla mnie duży pokój w ds to był melmak (ds2 pg). Stoły, ławki i browar po 3.50.

  Wejście na co dzień z zewnątrz, ale jak były mistrzostwa w Korei/Japonii to piękne uczucie jak wchodzisz w klapkach o 7:05, bierzesz piwo a nasi prowadzą 2:0.

  Aaaa, no i turnieje CSa, nie jakieś fifirifi gaming arena, a normalnie z browarkiem.

  • 36 5

 • mecze nie były o tej godzinie

  • 1 0

 • wtedy to były czasy

  a teraz nie ma czasów

  • 13 2

 • No i gitara studenci beda mieli sie gdzie spotykac.
  Tylko kto teraz bedzie tam chodzil.
  Plandemia przeciez jest telewizor mowi. ...

  • 20 4

 • Turnieje CSa...?
  Co ty możesz wiedzieć o melmaku...
  W 95 roku jak zacząłem tam chodzić czegoś takiego nie było.

  • 5 0

 • No lata lecą, ale że niby o której ten mecz był? Albo się później wstawało i 7 była o 10 ;)

  • 7 1

 • Najlepszy był Chemikus (ds2 UG), a obok klub Autsajder i pizzeria PRL.

  Z tej trójki chyba się ostał jedynie Autsajder.

  • 9 2

 • Nie ma już Iksa?

  • 17 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
muzyka chóralna, widowisko / show
paź 22
piątek, g. 19:00
Gdynia, Gdynia Arena
Mela Koteluk & Kwadrofonik
Mela Koteluk & Kwadrofonik
rock, pop
paź 29
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
muzyka alternatywna
lis 12
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Nowo otwarte kulinarne zagłębie na stoczni w Gdańsku to: