Wiadomości

stat

Pokój Art: miejsce z pomysłem

Połączenie starego z nowym, designu ze sztuką, pracowni, warsztatu i sklepu z unikalnym asortymentem. Wszystko to znajdziemy w Pokój Art Design Store, nowej przestrzeni w Gdańsku, stworzonej przez dwie przyjaciółki: Magdalenę Danaj i Michalinę Unterschuetz.Znajdujący się tuż przy Motławie, w budynku Brabanku, Pokój Art Design Store zobacz na mapie Gdańska na pierwszy rzut oka przypomina przytulnie urządzone mieszkanie - z tą różnicą, że wszystkie znajdujące się tam meble i przedmioty można kupić.


- Zasada jest taka, że z Pokoju możemy wyjść ze wszystkim, co nam się spodoba. Jest też możliwość zamówienia podobnych mebli lub akcesoriów z drobnymi modyfikacjami np. w zakresie koloru. Większość znajdujących się tu projektów pochodzi od polskich projektantów, jednak mamy też kilka ciekawostek z zagranicy, np. fińskie lampy - mówi rysowniczka Magda Danaj.
Od mebli przez obrazy, grafiki, kwiaty, koce, poduszki, tapety, makramy, kwietniki, ceramikę, biżuterię, a nawet ubrania i ekologiczne kosmetyki. Magda i Michalina zgodnie przyznają, że w Pokoju panuje swoisty miszmasz, a im wcale nie zależy na tym, żeby go okiełznać.

- Może się wydawać, że w Pokoju panuje chaos, jednak przykładamy dużą wagę do tego, żeby wystrój był spójny. Wiadomo, że poszczególne elementy będą się zmieniały, bo nie da się tego uniknąć w momencie, kiedy wszystko tu jest na sprzedaż. Zgłasza się do nas dużo osób, cieszymy się, że możemy pracować z ludźmi, którzy też od niedawna spełniają swoje twórcze aspiracje. To świetne, że dały sobie szansę na zmianę i że my też możemy w tym uczestniczyć - mówi Michalina Unterschuetz.

Warsztaty w Trójmieście


Pokój Art Design Store posiada też specjalną przestrzeń, w której będziemy mogli wziąć udział w warsztatach, np. plecenia makram, fotograficznych czy graficznych.

- Lubię ładne rzeczy i dobry design, ale formuła sklepów przypominających muzeum, w którym niczego nie można dotknąć, nie do końca mi odpowiada. Chciałyśmy stworzyć otwartą przestrzeń, w której będzie panowała przyjazna atmosfera i która stanie się też miejscem spotkań.
Magda i Michalina znają się już od ponad 20 lat, a myśl o wspólnym projekcie pojawiła się w ich głowach dekadę temu. Zanim jednak się na niego zdecydowały, Michalina pracowała przez ostatnie lata w branży wnętrzarskiej, tworząc odpowiedni wizerunek marek. Zajmowała się też rozwojem produktów, organizacją targów oraz spotkań dla architektów. Ceni sobie nieskrępowaną niczym pracę twórczą. Od niedawna rozwija też projekt Story People, w ramach którego zajmuje się konsultingiem marketingowym wchodzących marek. Fascynuje ją opowiadanie historii obrazami.

- Jednym z impulsów do założenia Pokoju były też moje poszukiwania miejsca na pracownię - mówi Magda, autorka projektu Porysunki. - Chciałam bardziej otworzyć się na ludzi i trochę "wyjść z Internetu". Mam tu swoje biurko, plakaty, grafiki, każdy może mnie odwiedzić, porozmawiać, wybrać gotowy projekt lub zamówić coś dla siebie.

Magda Danaj: Lubię wchodzić w buty mężczyzn


W planach jest też sklep internetowy, w którym dostępne będą wszystkie znajdujące się w sklepie produkty. Na ten moment Pokój możemy odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 11-18 lub w soboty w godz. 11-15.

- Wydaje mi się, że w Trójmieście nie ma drugiego takiego miejsca. Cieszę się, że udało nam się stworzyć coś wyjątkowego i mam nadzieję, że ludzie, którzy nas odwiedzą będą podzielać tę myśl. Na Zachodzie popularne są lokale łączące funkcję showroomów, pracowni i warsztatowni. Myślę, że i u nas będzie ich coraz więcej - mówi Michalina.

Opinie (29) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23

lutego

Jazz Band Młynarski - Masecki Gdańsk, Stary Maneż

25

lutego

Eliminacje mistrzostw świat... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

28

lutego

Morcheeba Gdańsk, B90

Kultura

Co grają gościnnie w Trójmieście w marcu i kwietniu?
Gościnne spektakle w marcu i kwietniu

Kulinaria

"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu
"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: ferie, Dzień Kota i dużo koncertów
Planuj tydzień: ferie i dużo koncertów

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane