Wiadomości

stat

Pokój Art: miejsce z pomysłem

Połączenie starego z nowym, designu ze sztuką, pracowni, warsztatu i sklepu z unikalnym asortymentem. Wszystko to znajdziemy w Pokój Art Design Store, nowej przestrzeni w Gdańsku, stworzonej przez dwie przyjaciółki: Magdalenę Danaj i Michalinę Unterschuetz.Znajdujący się tuż przy Motławie, w budynku Brabanku, Pokój Art Design Store zobacz na mapie Gdańska na pierwszy rzut oka przypomina przytulnie urządzone mieszkanie - z tą różnicą, że wszystkie znajdujące się tam meble i przedmioty można kupić.


- Zasada jest taka, że z Pokoju możemy wyjść ze wszystkim, co nam się spodoba. Jest też możliwość zamówienia podobnych mebli lub akcesoriów z drobnymi modyfikacjami np. w zakresie koloru. Większość znajdujących się tu projektów pochodzi od polskich projektantów, jednak mamy też kilka ciekawostek z zagranicy, np. fińskie lampy - mówi rysowniczka Magda Danaj.
Od mebli przez obrazy, grafiki, kwiaty, koce, poduszki, tapety, makramy, kwietniki, ceramikę, biżuterię, a nawet ubrania i ekologiczne kosmetyki. Magda i Michalina zgodnie przyznają, że w Pokoju panuje swoisty miszmasz, a im wcale nie zależy na tym, żeby go okiełznać.

- Może się wydawać, że w Pokoju panuje chaos, jednak przykładamy dużą wagę do tego, żeby wystrój był spójny. Wiadomo, że poszczególne elementy będą się zmieniały, bo nie da się tego uniknąć w momencie, kiedy wszystko tu jest na sprzedaż. Zgłasza się do nas dużo osób, cieszymy się, że możemy pracować z ludźmi, którzy też od niedawna spełniają swoje twórcze aspiracje. To świetne, że dały sobie szansę na zmianę i że my też możemy w tym uczestniczyć - mówi Michalina Unterschuetz.

Warsztaty w Trójmieście


Pokój Art Design Store posiada też specjalną przestrzeń, w której będziemy mogli wziąć udział w warsztatach, np. plecenia makram, fotograficznych czy graficznych.

- Lubię ładne rzeczy i dobry design, ale formuła sklepów przypominających muzeum, w którym niczego nie można dotknąć, nie do końca mi odpowiada. Chciałyśmy stworzyć otwartą przestrzeń, w której będzie panowała przyjazna atmosfera i która stanie się też miejscem spotkań.
Magda i Michalina znają się już od ponad 20 lat, a myśl o wspólnym projekcie pojawiła się w ich głowach dekadę temu. Zanim jednak się na niego zdecydowały, Michalina pracowała przez ostatnie lata w branży wnętrzarskiej, tworząc odpowiedni wizerunek marek. Zajmowała się też rozwojem produktów, organizacją targów oraz spotkań dla architektów. Ceni sobie nieskrępowaną niczym pracę twórczą. Od niedawna rozwija też projekt Story People, w ramach którego zajmuje się konsultingiem marketingowym wchodzących marek. Fascynuje ją opowiadanie historii obrazami.

- Jednym z impulsów do założenia Pokoju były też moje poszukiwania miejsca na pracownię - mówi Magda, autorka projektu Porysunki. - Chciałam bardziej otworzyć się na ludzi i trochę "wyjść z Internetu". Mam tu swoje biurko, plakaty, grafiki, każdy może mnie odwiedzić, porozmawiać, wybrać gotowy projekt lub zamówić coś dla siebie.

Magda Danaj: Lubię wchodzić w buty mężczyzn


W planach jest też sklep internetowy, w którym dostępne będą wszystkie znajdujące się w sklepie produkty. Na ten moment Pokój możemy odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 11-18 lub w soboty w godz. 11-15.

- Wydaje mi się, że w Trójmieście nie ma drugiego takiego miejsca. Cieszę się, że udało nam się stworzyć coś wyjątkowego i mam nadzieję, że ludzie, którzy nas odwiedzą będą podzielać tę myśl. Na Zachodzie popularne są lokale łączące funkcję showroomów, pracowni i warsztatowni. Myślę, że i u nas będzie ich coraz więcej - mówi Michalina.

Opinie (29) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25

kwietnia

Gdańsk Lotos Siesta Festiva... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

26

kwietnia

The Dumplings - trasa RAJ Gdańsk, Stary Maneż

02

maja

dEUS Gdańsk, B90

Kultura

Zwierzaki to nie pluszaki - wywiad z Pauliną Reglińską
Zwierzaki to nie pluszaki
Arcydzieła Jana Sebastiana Bacha na Actus Humanus
Bachowskie arcydzieła na Actus Humanus

Kulinaria

Jesteś mieszkańcem? Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Dokąd na rzemieślnicze piwo i dobre jedzenie?
Dokąd na piwo i dobre jedzenie?

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: rozgrzewka przed majówką
Planuj tydzień: rozgrzewka przed majówką

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki, nosiła nazwę: